Blogosfera Canpol Babies - Laktator "Basic", wkładki laktacyjne i podkłady poporodowe


Na około dwa tygodnie przed porodem, dostałam informację od Canpol Babies, że zostałam jedną z wytypowanych osób do przetestowania produktów firmowych. Tym razem był to laktator ręczny "Basic", wkładki laktacyjne i podkłady poporodowe.

Ucieszyło mnie to, ponieważ to były rzeczy niezbędne do szpitalnej torby. Najbardziej zadowolona byłam z możliwości przetestowania laktatora, tym bardziej, że ja jeszcze w wyposażeniu swojego nie miałam.

Paczka przyszła na kilka dni przed porodem. Wszystko zostało przeze mnie dokładnie obejrzane, laktator sparzony i spakowane do walizki.

Laktator:-> Intuicyjny, wyjątkowo prosty w montażu i obsłudze
(Niewielka ilość elementów laktatora ułatwia jego mycie oraz montaż)

-> Kompatybilny

(Możliwość odciągania pokarmu do wszystkich butelek szeroko i wąskotorowych marki Canpol babies)

W skład zestawu wchodzą:
1. Specjalnie profilowany kształt lejka, dzięki temu laktator szczelnie przylega do piersi
2. Silikonowa nakładka masująca, zapewniająca delikatne i skuteczne odciąganie pokarmu
3. Ergonomiczny uchwyt, umożliwiający wygodne trzymanie laktatora i odciaganie bez wysiłku
4. Podstawka stabilizująca
Dodatkowo w opakowaniu znajduję się woreczek, w którym można przechowywać wszystkie części laktatora.Wysokochłonne podkłady poporodowe:-> grubość 5mm
-> rozmiar 35x19cm
-> 10 szt.

1. Oddychająca, miękka warstwa zewnętrzna
2. Superabsorbent szybko pochłania płyny, zatrzymuje wilgoć wewnątrz podkładu i neutralizuje zapachy
3. Miękka, górna warstwa ściśle przylega do wypełnienia, nie rozwarstwia się, zapobiega przywieraniu do skóry i podrażnieniom
4. Szeroki pasek samoprzylepny utrzymuje podkład w miejscu


Wkładki laktacyjne:-> 40 szt. chłonne i miękkie

1. Warstwa zabezpieczająca przed przeciekaniem
2. Pasek samoprzylepny podtrzymuje wkładkę na miejscu
3. Warstwa izolująca wilgoć
4. Oddychająca warstwa zewnętrzna
5. Wkład absorbujący wilgoć
6. Oddzielnie pakowane po 2 szt.


Moja opinia:


Z zestawu jestem bardzo zadowolona!
Jeśli chodzi o laktator, to rzeczywiście bardzo łatwy i wygodny w użyciu. Przed porodem zastanawiałam się nad zakupem laktatora, wybór był ogromny. Ten w 100% spełnia moje oczekiwania. Plusem jest to, że pasuje do każdego typu butelki tej marki, więc nie trzeba się martwić, że w zestawie jest tylko jedna. Ten laktator polecam każdej Mamie, która ma w planach oczywiście karmić piersią i raz na jakiś czas chciałaby odciągnąć pokarm. Jeśli pokarm miałby być odciągany częściej, to radziłabym po prostu zakup laktatora elektrycznego, wiem, że firma Canpol babies ma również i taki w swojej ofercie, wiele osób bardzo poleca.

Podkłady poporodowe również bardzo dobrej jakości, niezwykle chłonne, rzeczywiście dużym plusem jest paseczek samoprzylepny, dzięki temu wkład utrzymuje się na swoim miejscu. Miałam do porównania podkłady, które dostawała każda mama w szpitalu i różnica była ogromna. Szczególnie jeśli chodzi o komfort. Wkłady firmy Canpol są zdecydowanie cieńsze od pozostałych, jest to duży plus, bo każda świeżo upieczona Mama, chce czuć się jak najbardziej komfortowo po porodzie, a nie latać co chwila do toalety i sprawdzać czy wszystko jest na swoim miejscu.

Wkładki laktacyjne podobnie jak reszta produktów zdały egzamin bardzo dobrze. Zresztą cały czas ich używam. Ilość pokarmu się zwiększyła i jest to mocno nieprzyjemne kiedy z piersi leci jego nadmierna ilość. Dzięki wkładkom nie trzeba się bać, że na przykład idąc do sklepu pojawią się Nam mało atrakcyjne plamy na bluzce. Ja miałam możliwość porównania wkładek laktacyjnych marki Canpol babies oraz Tommee Tippee, o wiele bardziej polecam te pierwsze. Wkładki firmy Tommee Tippee po nasiąknięciu zmieniały swój kształt oraz stawały się drażniące i mało przyjemne. Odznaczają się przy cienkich biustonoszach. Jeśli chodzi o wkładki firmy Canpol tu jedynym minusem było i jest to, że nie przylegają całkowicie do piersi, ale akurat dla mnie nie jest to poważny problem, gdyż skupiłam się głównie na komforcie i chłonności.

Całkowicie mogę polecić każdej przyszłej Mamie powyższy zestaw.
Jeśli ktoś ma jakieś pytania chętnie pomogę :)

Pozdrawiam :)


Copyright © Pewnamama , Blogger