Blogosfera Canpol Babies - mata do zabawy "Piraci"


Canpol Babies chyba bardzo Nas, czyli mnie i Hanie, bardzo lubi :)
Po raz kolejny miałyśmy przyjemność testować ich produkt, tym razem była mata do zabawy z funkcją kojca, z kolekcji "Piraci".

Mata od samego początku bardzo mi się podobała, wcześniej miałam oko na bardzo podobną, więc jak dowiedziałam się, że ją dostaniemy moja radość była całkiem spora :)
Hania na początku nie przejawiała radości z tego powodu. Pierwsze próby zabawy widocznie były nieco za wcześnie, bo każda próba położenia jej i zainteresowania nową zabawką kończyła się małym nerwem i płaczem. Toteż na jakiś czas postanowiliśmy matę położyć grzecznie w pokoju i trochę odczekać.

Na okres przerwy przypadł Nasz wyjazd nad morze, a tam Hania powolutku nabierała coraz większych chęci i zdolności do zabawy z otaczającymi ją małymi grzechotkami, swoją pierwszą maskotką - sową oraz różnymi innymi grającymi zabawkami.

Po Naszym powrocie z wakacji postanowiłam jeszcze raz sprawdzić reakcje Hani na nową zabawkę i tym razem UWAGA! dziecko moje zajęte było przez prawie godzinę! Zainteresowała się wiszącymi zabawkami, spodobała jej się grająca melodia. Najpierw wpatrywała się w zabawki wiszące nad głową, potem eksplorowała nowy teren na brzuszku a na koniec, znów na plecach, śmiała się i  gaworzyła na całego. Od tamtej pory Hania regularnie bawi się na macie i widzę, że sprawia jej to coraz większą frajdę, zwłaszcza, że zainteresowanie wszelkimi zabawkami i wszystkim co się dzieje dookoła ciągle rośnie :)

Kilka słów od strony technicznej:

Mata została wykonana z mięciutkiej kolorowej tkaniny. Tkanina jest na tyle gruba, że dziecku nie przeszkadza, gdy położona jest na podłodze lub innych twardych powierzchniach. Wyposażona jest w 5 piszczących, szeleszczących i grzechoczących zabawek, które możemy odpinać i przypinać w każdej chwili. Dodatkowo na macie również znajduje się kilka zabawek, piszczałka, szeleszczące kółeczka, melodyjka, lusterko i grzechotka. Funkcja kojca umożliwia Nam zapinanie brzegów, dzięki czemu zaczynające się turlać i poruszać niemowlę nie wyjdzie poza matę.


Myślę, że zakup takiej lub podobnej maty do zabawy to bardzo dobry pomysł. Różnorodność zabawek i kolorowe przedmioty bardzo przyciągają uwagę dziecka i jednocześnie stymulują jego rozwój. A przy okazji zabawy dziecka na macie i Mama może znaleźć chwilę wytchnienia, co czasem przydaje się w ciągu dnia :))
Copyright © Pewnamama , Blogger