#Głodni zmian - Ja jestem głodna, a Ty?


 
Trafiłam, całkiem przypadkowo, ale szczęśliwie na wspaniałą akcję - "Głodni zmian" (więcej info TUTAJ) 

O co chodzi? Przede wszystkim, o to, aby jak najwięcej rodziców zostało uświadomionych w temacie prawidłowego żywienia dzieci do lat 3. Wystarczy się dookoła rozejrzeć, żeby zauważyć jak wiele dzieci cierpi na otyłość. Rodzice nie zdają sobie sprawy z tego, że szkodzą swoim dzieciom.
W wielu krajach Unii Europejskiej porady dietetyków są bezpłatne dla rodziców.
Razem zawalczmy o to, by u Nas w Polsce, stało się to obowiązkiem Narodowego Funduszu Zdrowia - pomóc wszystkim rodzicom i zapewnić im darmowe porady dietetyków.

Do akcji włączyli się konsultanci krajowi, dietetycy, lekarze, pielęgniarki, eksperci i blogerzy.
Wciąż potrzeba jak najwięcej osób. Tak naprawdę każdy może pomóc.

Chcesz wiedzieć w jaki sposób?
To bardzo proste!


Wejdź na stronę http://glodnizmian.pl/ wypełnij i wyślij petycję. Zajmie Ci to kilkanaście sekund, ale zrobisz to dla dobra dzieci, które same sobie nie są w stanie pomóc.
Potrzeba 10 000 osób, jest na razie prawie 2 800, to z jednej strony bardzo dużo, ale jak widzisz ciągle jeszcze brakuje. Dołącz do Nas i pomóż Nam.

Dlaczego tak bardzo popieram tą akcję? Uważam, że to bardzo ważne, aby uświadomić niektórym Rodzicom, jak bardzo ważna jest odpowiednia dieta w życiu dziecka. Nieprawidłowe odżywianie może narobić wiele szkód i przykrych konsekwencji.
Sama przez "chwilę" zmagałam się z otyłością, na własnej skórze odczułam konsekwencje nadprogramowych kilogramów. Swoje przecierpiałam, kiedy musiałam przejść na dietę i zrzucić prawie 20 kilogramów, było ciężko, ale wyciągnęłam z tego wnioski.

Po co skazywać rzesze dzieci na miesiące diet, dodatkowych ćwiczeń i wyrzeczeń skoro od samego początku można wykształcać w nich zdrowe nawyki żywieniowe?

Nie zastanawiaj się, poświęć te parę sekund i dołącz do Nas :) Razem możemy więcej! :)

Copyright © Pewnamama , Blogger