Wspólne ćwiczenia razem z dzieckiem cz.2 #zdrowyczwartek

Kolejny czwartek prawie na Nami - ja jako uczestniczka projektu "Głodni zmian" oraz "Zdrowy czwartek" sumiennie i z przyjemnością obowiązki wypełniam...
Ale brakuje mi jeszcze Ciebie, Ciebie i Ciebie! :) Nie zastanawiaj się, podpisz petycję i trzymaj kciuki, by cała inicjatywa zakończyła się sukcesem.
To dla dobra każdego rodzica. Jeżeli Ty masz już dziecko lub dzieci starsze niż 3 lata i myślisz sobie, że Ciebie to nie dotyczy, to pomyśl o tych rodzicach, którzy internetów nie mają i o akcji nie słyszeli, Twój głos ma ogromne znaczenie!

To trochę tak jak z wyborami, każdy sobie myśli, że jego jeden głos i tak nic nie zmieni - a pomyśli o tym samym kilka tysięcy osób i zostaje w domu...
Dlatego naprawdę uwierz mi Twój głos ma kolosalne znaczenie. Głosik za głosikiem, podpis za podpisem i będzie Nas w końcu te 10 000...

To co, pomożesz? :)

Tymczasem, pozostając w temacie czwartkowej inicjatywy, częstuję Ciebie dzisiaj porcją ćwiczeń, które możesz wykonywać w domu wspólnie z dzieckiem.
Ostatnia porcja ćwiczeń dostępna - TU.
Ćwiczenia to nie tylko jeden ze sposobów na powrót do formy po porodzie czy osiągnięcie szczupłej sylwetki. To także rewelacyjny czas na aktywne spędzenie czasu z własnym dzieckiem.
Niby dziecko rusza się mało, ale moja Hanka za każdym razem po takiej porcji ćwiczeń zapada w długą drzemkę, co nie ukrywam mnie cieszy :)

Kolejne 3 ćwiczenia, które dzisiaj przedstawiam:

Ćwiczenie 1. WYMACHY NOGĄĆwiczenie 2. BRZUSZKI


 Ćwiczenie 3. KRZESEŁKO


 


 Ćwiczenia mają na celu wzmocnienie różnych partii mięśni:
- grzbietowe
- mięśnie brzucha
- mięśnie czworogłowe i dwugłowe ud
- mięśnie pośladków


Ja proponuje zrobienie 3 serii po 8 powtórzeń na początek, ale jeżeli nie czujemy się na siłach, robimy wszystko we własnym tempie!
Robiąc ćwiczenie 1-wsze - WYMACHY, możemy sobie utrudnić i wymachując nogę jednocześnie unosimy do przodu rękę (przeciwną do nogi). Lewa noga - prawa ręka i na odwrót.
W ćwiczeniu o nazwie KRZESEŁKO postaraj się zrobić 3 serie po 10 sekund na początek. Jeśli to dla Ciebie za dużo, nie przejmuj się, może to być i 5 sekund. Po kilku dniach stopniowo czas wydłużaj :)


Na koniec kilka rad:

1. Zanim zaczniemy ćwiczyć karmimy maluszka, z tym, że po karmieniu odczekujemy kilkanaście minut, żeby w małym brzuszku nie było rewolucji :)
2. Ubieramy maluszka w wygodne ciuszki, najlepiej nie za grubo, żeby się nie zgrzał.
3. Ćwiczymy sobie tak długo ile mamy ochotę, ile wytrzyma maleństwo, i we własnym tempie.
4. Jeżeli boimy się wykonać jakieś ćwiczenie, po prostu go nie wykonujmy, nic na siłę.
5. Pamiętamy o prostej sylwetce podczas wykonywania ćwiczeń i o oddychaniu - wdychamy powietrze nosem a wydychamy ustami :)
6. Bawmy się ćwicząc, to nadal czas spędzany wspólnie z dzieckiem a jednocześnie sprzyjający w walce o ładniejszą sylwetkę. Same plusy :)

5 komentarzy:

 1. Podziwiam. Bo mnie tej jesieni chyba nic nie zmobiluzuje

  OdpowiedzUsuń
 2. Podziwiam. Bo mnie tej jesieni chyba nic nie zmobiluzuje

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja jestem sama w szoku, że się tak zmobilizowałam! Ach jak dziecko potrafi człowieka zmienić... :)))

   Usuń
 3. Czy ostatnie ćwiczenie na pewno jest wykonane poprawnie? mówi się w wielu źródłach że przy takim przysiadzie kolana nie powinny wychylać się poza palce nóg... to jak jest w końcu? moje kolana troszkę pobolewają więc chciałabym wiedzieć :)
  ćwiczę z moją Laurą oba pierwsze ćwiczenia i pomimo że nie zawsze chce już leżeć to obie mamy niezły ubaw :) u nas to wygląda tak, że ona wspina się na mnie co trochę utrudnia ćwiczenia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację - co do ostatniego ćwiczenia, kolana powinny być na wysokości palców stóp, ale jest wyjątek. Jeżeli masz problem z kolanami (ja miałam kontuzję kolana, na sam koniec swojej kariery koszykarskiej :)), to żeby ich nie przeciążać należy skupić się na prostym kręgosłupie i jak najniższym siadzie, starając się po prostu wysuwać kolana jak najmniej :) Ważniejszy tu jest prosty i prawidłowo ułożony kręgosłup od pozycji kolan :)

   Usuń

Dziękuję Ci za pozostawiony komentarz. Za każdym razem czuję się niezwykle doceniona :)

Copyright © 2016 Pewnamama , Blogger