To właśnie dzięki Tobie!


Żegnamy Stary Rok i witamy Nowy - puszczamy w niepamięć wszystko to, co Nam się nie udało, nie wyszło. Rosną w Nas nowe nadzieję i wiara w to, że przed Nami nowy, lepszy czas.

Czy warto robić noworoczne postanowienia?

Myślę, że warto, ale ważne by robić to z głową. Wiele lat obiecywałam sobie wiele i z żalem muszę przyznać, że porażka goniła porażkę. Czas mijał jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, a droga do spełnienia marzeń jedynie się wydłużała. Dochodziłam do momentu, w którym stwierdzałam, że wszystkim się wszystko udaje, tylko nie mi. I, że muszę to już zaakceptować.

Byłam wtedy w wielkim błędzie, szkoda, że zdałam sobie sprawę z tego tak późno. Choć w sumie nie, cieszę się, że w końcu zrozumiałam, że u mnie może być inaczej. Wystarczy tylko zmienić nastawienie i podejście do różnych spraw.

Dlaczego rok w rok moje postanowienia nie realizowały się nawet w połowie? Z bardzo prostej przyczyny - zbyt często to nie były MOJE cele i marzenia, a innych czasem zupełnie obcych ludzi, lub po prostu przyjaciół. Myślałam sobie o fajnie się coś komuś udało, ja też tak chcę! Nie miałam czasu zastanowić się czego tak naprawdę chcę, bo kierowała mną zazdrość o innych ludzi.

Ten rok był zupełnie inny. Ten rok wiele w moim życiu zmienił.

Po pierwsze stałam się MAMĄ, choć czasem pewne rzeczy mnie jeszcze przerastają, to czuję się całkowicie spełniona. Kocham codziennie budzić się i widzieć szeroki uśmiech na tej małej pyzatej twarzy i buziaki na dzień dobry. Kocham codziennie odkrywać nowe rzeczy, które potrafią wnieść morze radości i szczęścia, o którym wcześniej się nie śniło. I nie ma znaczenia, że za mną już kolejna nieprzespana noc z powodu wyżynających się zębów, trudno kolejna kawa i jadę dalej :)

Stary Rok przyniósł Nam nowe mieszkanie. W końcu, Nasze własne kąty, miejsce w którym czujemy się idealnie. Nasz azyl, gdzie każdy może znaleźć kawałek miejsca dla siebie - tak to szalenie ważne, szczególnie, gdy zostawiliśmy za sobą małą kawalerkę, gdzie przy Naszych wybuchowych charakterach czasem robiło się naprawdę ciasno! Teraz to chociaż przyjemnie trzasnąć drzwiami od czasu do czasu.

Trzeci i równie ważny punkt co pozostałe to blog. Jestem z Wami od lutego, początki były ewidentnie trudne i chaotyczne, ale całkowicie zatraciłam się w świecie blogosfery. Ludzie, których miałam okazję poznać byli wspaniali, każdy bez wyjątku, aż się nie mogę doczekać aż poznam resztę cudownych osób :)
Ten rok pozwolił mi odnaleźć w sobie część mnie, której zupełnie nie znałam wcześniej. Pozwolił także sprecyzować plany na kolejny rok, i zamierzam je wprowadzić lada dzień. Już nie mogę się doczekać:)

Czwarty i ostatni punkt, całkiem niedawno odkryłam w sobie całkowicie fantastyczną dusze artystyczną i w końcu czuję, że żyję. Już nie miotam się z kąta w kąt, w poszukiwaniu własnego miejsca na ziemi i pasji. Trochę to wszystko znalazło mnie samo, ale dopiero wtedy jak dałam sobie czas, wrzuciłam na luz i przestałam się miotać. Moje JA nabrało w końcu jakiegoś wyrazu.

Choć kilku postanowień nie udało mi się zrealizować, to nie załamuje mnie to. Niektóre potrzebowały drugiej szansy i jaśniejszego sprecyzowania oraz określenia pewnych ram czasowych, inne okazały się zupełną stratą czasu.
Na pewno nie warto wrzucić sobie na głowę zbyt dużo, bo wtedy porażka murowana. Lepiej wyznaczyć sobie kilka celów i jasno sprecyzować jak do nich dążyć, ile sobie dajemy czasu i zastanowić czy to na pewno to, i czy na pewno te cele przyniosą Nam takie skutki, jakich oczekujemy, u mnie się prawie sprawdziło, mam nadzieję, że przyszły rok będzie jeszcze lepszy :)

Na koniec chciałabym jeszcze życzyć Ci w Nowym Roku wszystkiego co najlepsze. Osiągnięcia każdego celu, wspaniałych chwil z bliskimi, odwiedzenia fantastycznych miejsc i przede wszystkim tego byś nigdy się nie poddawał/poddawała i by zawsze wystarczyło Ci wiary w to, że po każdej burzy zawsze wyjrzy słońce!
I jeszcze dziękuję z całych sił, za to, że ze mną jesteś! Twoja obecność dodaje mi wielkiej energii i wiary, że to co robię jest całkiem fajne i że z chęcią mnie odwiedzasz!
Obyście byli tu częściej i zostawiali po sobie jakiś ślad - tego życzę sobie JA :)


14 komentarzy:

 1. Bardzo piękne podsumowanie starego roku. Dojrzałe wnioski. I oby do przodu! Oby starczyło Ci rozpędu na dalsze sukcesy.
  Szczęśliwego Nowego Roku :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oby się tylko nie zatrzymywać :)
   Tobie również życzę Szczęśliwego Nowego Roku i osiągnięcia wszystkich swoich celów :)

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Dziękuję!
   Wzajemnie, samych Najlepszości :)

   Usuń
 3. Oby Nowy Rok byl jeszcze lepszy :)!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taką mam nadzieję :) I Tobie też tego życzę! :*

   Usuń
 4. Najlepszego w Nowym Roku. Dużo NOWEGO :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo bardzo dziękuję :)
   Wzajemnie, spełnienia wszystkich marzeń i założeń :)

   Usuń
 5. No no no, widzę tu PEWNE zmiany! Ale tu u Ciebie ładnie się zrobiło! :) Kochana wszystkiego dobrego w Nowym Roku i wytrwałości w dążeniu do celu. Buziaki :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! Nowy Rok zdecydowanie skłania do zmian, tych lepszych i potrzebnych :)
   Tobie również życzę wielkiej wytrwałości i samych pięknych chwil :)

   Usuń
 6. Nowa odsłona strony jest piękna!!! Od razu wpada w oko!;) Gratulacje i dalszych sukcesów w tym roku!:)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo! Cieszę się, że się podoba :)

   Usuń
 7. Pięknie wyszły te zmiany :) Jeszcze tylko domena i będzie idealnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, to też i Twoja zasługa :)
   Problem w tym, że domena owszem jest, ale po stu tysiącach prób nadal mnie nie chce przekierowywać z bloggera na moją stronę www. Po wejściu od razu -> www.pewnamama.pl pasku adresowym wszystko jest ok, ale po wejściu starym adresem notatkiprzyszlejmatki.blogspot.com w pasku adres zostaje stary. Już nie mam siły i pomysłów... :)

   Usuń

Dziękuję Ci za pozostawiony komentarz. Za każdym razem czuję się niezwykle doceniona :)

Copyright © 2016 Pewnamama , Blogger