Pan Brzechwa inspiruje!Jeden z moich kultowych, ulubionych polskich pisarzy.
Towarzyszył mi od najmłodszych lat. Najpierw oglądałam obrazki mocno wsłuchując się w czytane przez bliskich wiersze, najczęściej do poduszki, ale w ciągu dnia również ich nie brakło.
Niektóre z wierszy wyuczone tak na pamięć, że nawet po kilku czy kilkunastu latach bez trudu udaje się przywołać je w pamięci.
Potem już jako sześciolatka siadałam z książkami i psem u boku i potrafiłam czytać i oglądać cały dzień. Podobno wtedy pół rodziny celebrowało te cudne chwile, bo to był jedyny czas, gdy nie męczyłam wszystkich dookoła nieskończoną ilością pytań :)


Idealny zakup na lata!

Kiedy byłam jeszcze w ciąży, buszując w sklepie między regałami z książkami trafiłam na pięknie wydaną książkę z wierszami - JANA BRZECHWY, bo to o nim od początku mowa.
142 strony pięknych ilustracji i wszystkich najpopularniejszych wierszy mojego dzieciństwa.
Samochwała, Na straganie, Dzik, Papuga, Małpy, Kaczka-dziwaczka, Tańcowała igła z nitką, to tylko niektóre z kilkudziesięciu klasyków umieszczonych w książce.
Nie ma dnia, żeby Hania nie słyszała choć kilku wierszy, czy to wieczorem, czy podczas ubierania. Tym bardziej, że po kilkunastu razach przeczytania książeczki, przynajmniej jedną trzecią mogę wyrecytować z pamięci :)

Wspólna zabawa i nauka z dzieckiem

Nie wiem jak u Ciebie w domu, ale u mnie prym wiodły wierszyki o zwierzątkach - wszystkie 19-ście bez wyjątku!
I jeśli masz dziecko w wieku co najmniej dwóch lat to mam dla Ciebie świetny pomysł na zabawę, do której zainspirował mnie Pan Brzechwa swoimi dziełami :)
Obojętnie czy Twoje dziecko dopiero poznaje zwierzątka, czy lubi zabawę w dźwiękonaśladownictwo czy może planuje strój na karnawałową zabawę, możesz śmiało brać się do pracy i stworzyć kolorowe maski!

Przygotuj sobie farby plakatowe, papierowe jednorazowe talerzyki, bibułę, blok techniczny i gumkę lub sznurek (do przełożenia przez głowę), klej lub zszywacz, papier kolorowy itp.

Możesz przygotować maskę jednego zwierzątka lub stworzyć całe ZOO, zależy jak bardzo pomysł spodoba się Twojemu dziecku, ile masz materiałów i czasu :)
Do dzieła!

Oto moje efekty:

A Ty lubisz takie kreatywne zabawy z dziećmi czy wolisz omijać artykuły papiernicze z daleka? :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję Ci za pozostawiony komentarz. Za każdym razem czuję się niezwykle doceniona :)

Copyright © 2016 Pewnamama , Blogger