Pozwól mi, proszę! +PREZENT

Nie ma nic lepszego, niż pozwolenie dziecku na to, by mogło rozwijać się całkowicie swoim własnym rytmem. By samodzielnie każdego dnia, mogło uczyć się i poznawać nowe rzeczy.
Rola rodzica podczas całego tego procesu to cierpliwie obserwować i być obok. Umożliwić dziecku możliwość wszechstronny rozwój fizyczny, kulturowy i społeczny oraz wspierać dziecko podczas samodzielnego eksplorowania otaczającego świata.

Wychowanie dziecka to nie jest wyścig, ani żaden konkurs. Zwykłe porównywanie i rozmowa pomiędzy rodzicami nie jest zła. W końcu to także wymiana pomysłów, doświadczeń i dodatkowa motywacja do poświęcania dziecku więcej czasu.
Ale już zmuszanie dziecka do dodatkowego wysiłku czy nauki dobrym pomysłem nie jest. To, że dziecko jednej koleżanki już mówi, a drugiej właśnie zaczęło chodzić, podczas gdy Twoje dziecko, które jest w tym samym wieku z ledwością wymawia 3 słowa i jeszcze raczkuje nie jest absolutnie żadnym argumentem.

Daj dziecku czas!
Dzieci różnią się od siebie, ale mają jedną stałą niezmienną zdolność. Jest to odzwierciedlanie zachowań najbliższych. Dzieci to wielkie lustra, w których odbijają się zachowania rodziców, rodzeństwa i rówieśników. Dawaj dziecku dobry przykład, wykazuj się kreatywnością, pokazuj dobre zachowania i...cierpliwie czekaj.

Im szybciej odpuścisz i dasz dziecku swobodę, tym szybciej dziecko będzie chciało samodzielnie próbować i uczyć się nowych rzeczy.
I dopiero wtedy zobaczysz, że to wszystko jest prostsze niż Ci się wydaje.

Zdradzę Ci również mały sekret!
By umożliwić dziecku rozwój i pomóc poznawać otaczający go świat, wcale nie potrzebujesz worka pieniędzy!
W telewizji i sklepach nie brakuje reklam, które obiecują, że po zakupieniu kolejnej zabawki wartej kilka stów, Twoje dziecko stanie się geniuszem.
To bzdura! Nie każdego na to stać. Owszem można znaleźć świetne zabawki, które zawładną dzieckiem i pozwolą Ci w spokoju wypić jeszcze ciepłą kawę czy herbatę. Ale to, że Cię nie stać na kolejną, nie czyni z Ciebie gorszego rodzica.

Wystarczy się dobrze rozejrzeć po domu!
W zasięgu Twoich rąk kryją się cuda, których używasz codziennie podczas zwykłych czynności domowych i nie zdajesz sobie sprawy, z tego jakie cudowne zastosowanie jeszcze mogą mieć :)

Ja sama uwielbiam ze zwykłych banalnych rzeczy tworzyć zabawy, które zajmują dzieci co najmniej kilka godzin, uwielbiam patrzeć jak dziecko samo próbuję zrozumieć co właśnie robi, patrzeć na jego postępy, podpowiadać kiedy brakuje mu pomysłów.
Jeśli Ty również wyznajesz zasadę, że dziecko potrzebuje od małego samodzielności i chcesz mu w tym pomagać, mam dla Ciebie PREZENT :)

Mniej więcej dwa miesiące temu miałam przyjemność nawiązać współpracę z Redakcją TaTenTo - https://www.tatento.pl/ przy tworzeniu ebook'a, w którym możesz znaleźć 15-ście zabaw rozwojowych dla najmłodszych inspirowanych pedagogiką Marii Montessori.
Ja oraz kilka innych blogerek prezentujemy Nasze pomysły na zabawy z dzieckiem w domu, przy użyciu zwykłych przedmiotów, które zazwyczaj można znaleźć w każdym domu.

Oto link dla Ciebie - https://www.tatento.pl/ebook, wejdź zarejestruj się (to jest całkowicie bezpłatne) i pobierz ebook. Zainspiruj się i zacznij działać.
Gwarantuję Ci, że nie tylko dziecko będzie zadowolone, Tobie również te zabawy sprawią wiele frajdy!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję Ci za pozostawiony komentarz. Za każdym razem czuję się niezwykle doceniona :)

Copyright © 2016 Pewnamama , Blogger