Prezent na roczek dla dziewczynki.


Wyjątkowy prezent
Pierwsze urodziny Hani zbliżają się wielkimi krokami, my już od kilku tygodni rozmyślamy jaki prezent byłby dla niej najlepszy. Nie chcemy by prezent po dwóch dniach został rzucony w kąt, ale by jej posłużył przez jak najdłuższy czas. By nie tylko ładnie wyglądał i bawił, ale by również mógł edukować, no i jeszcze jak do tego nie zrujnuje budżetu domowego to już w ogóle rewelacja :)

Po przekopaniu internetu i przejrzeniu co najmniej kilkunastu katalogów wybrałam kilka perełek, które moim zdaniem zadowolą każde roczne dziecko oraz jego rodziców.

Świetny sposób na połączenie zabawy z nauką. Gra edukacyjna do której dołączone są spore, proste do składania dwuelementowe puzzle. Do zestawu dołączona jest książeczka, która zawiera polecenia dla dziecka do wykonania. Poziom trudności można dopasować do wieku dziecka, wg producenta zestaw przeznaczony jest dla dzieci od 0 do 3 lat. Do wyboru mamy różne zestawy tematyczne np.: owoce, pory roku, kolory, dom, zabawki. Można wybrać też zestawy gdzie zamiast sówki Zuzi bohaterami są popularne postaci z bajek Disneya.
2. Wader
W ofercie znajdziesz mnóstwo fantastycznych pomysłów i dla chłopców i dla dziewczynek. Uważaj - wybór będzie trudny!
Mi do gustu najbardziej przypadły klocki składające się ze 132 elementów z serii dla dziewczynek. Możesz kupić klocki zapakowane do tekturowego pojemnika albo do plastikowego, które z całą pewnością ułatwi Ci przechowywanie. 
U Nas właśnie rozpoczął się etap budowania wież i konstrukcji wszelakich, Hania uwielbia je burzyć i z niecierpliwością czeka, aż zbudujemy od nowa. Radość i zabawa jest ogromna i to nie tylko u Hani :) Klocki to na pewno nasz must have!


3. Przez zupełny przypadek odkryłam pewną stronę z zabawkami - Budka krasnoludka i od razu zakochałam się w fantastycznej zabawce! Jeździk połączony z sorterem 6 klocków w zestawie) przeznaczony dla dzieci do 15 kg. Kolorowa, wesoła krówka na pewno urzeknie nie jedno dziecko a razem z nim rodzica. Do tego jestem całkowicie zaskoczona ceną, zwykle takie cuda słono kosztują, tu uważam, że cena jest niewygórowana i przystępna dla większości rodziców. 4. Ululani
Jeszcze zanim zaszłam w ciążę byłam bez pamięci zakochana w większości drewnianych zabawek dla dzieci. Większość ma dla mnie cudownie niesamowity urok. Widząc wózki byłam zakochana bez pamięci i od tego momentu marzyłam by mieć córeczkę :) Już oczami wyobraźni widziałam nas na wspólnych spacerach! My w domu wózek już posiadamy, Hania już przejawia nim zainteresowanie, usypia swoją lalę i misie wożąc je po domu. Niestety nasz, choć świetny, nie jest tak urokliwy jak ten drewniany. Polecam Ci z całego serca :)


5. Książki!
Każde dziecko powinno od samego początku dorastać wśród książek. Wybór jest naprawdę przeogromny. Każde wydawnictwo ma taką ofertę, że na pewno znajdziesz coś dla siebie. Ja uważam, że fajnym pomysłem jest zamówienie bajki spersonalizowanej dla dziecka lub też książki, na której możesz się nagrać. Sama do wczoraj nie miałam pojęcia o jej istnieniu! Możesz nagrać całe opowiadanie zamieszczone w książce, dedykację lub różne polecenia mające na celu zabawę w połączeniu z nauką. Do tej pory widziałam taką książeczkę na stronie wydawnictwa Olesiejuk, nie wiem jakie są jeszcze. 


Trudny wybór
Gdybym miała wybrać tylko jedną rzecz dla Hani, to chyba bym nie dała rady. Uważam, że każda z tych rzeczy jest cudowna i idealnie nadaje się dla dziecka. Poza tym koszt zabawek też nie jest jakiś specjalnie wysoki, więc mam nadzieję, że już niedługo każda z wyżej wymienionych rzeczy (oprócz wózka, który mamy) zagości u Nas i będzie sprawiać frajdę każdego dnia. 
Jeśli i Ty masz podobny problem i zastanawiasz się co kupić roczniakowi, mam nadzieję, że ten post Ci bardzo pomógł :)
A jeśli z doświadczenia wiesz, co jeszcze przydaje się dzieciom w podobnym wieku lub nie sprawdza się w ogóle daj mi koniecznie znać :)
Copyright © Pewnamama , Blogger