Twój niezapomniany Dzień Kobiet jest w zasęgu ręki!

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Kobiet. Jedni twierdzą, że to dobry dzień, by docenić swoje partnerki i lepiej nie wracać do domu z pustymi rękami. Inni zaś mocno bojkotują, sugerując, że miłość powinno się okazywać przez cały rok, a nie wtedy, kiedy sugerują to reklamy w telewizji i zaznaczona na czerwono data w kalendarzu. Ja w tym roku postanowiłam, że spędzę ten dzień zupełnie inaczej. Może mój pomysł przypadnie Ci do gustu?

Dzień Kobiet

Siła stereotypu
Dotąd, każdego roku rzucałam mężowi mniej lub bardziej subtelne aluzje i podkreślałam w kalendarzu nadchodzący szczególny dzień w marcu. Przypominałam, że musi się wykazać, że o swoją kobietę trzeba dbać, starać się, pokazać jak bardzo się kocha. Wiedział, że jak nie przyjdzie po pracy do domu z kwiatami to przywita go zołza w najgorszym wydaniu. Istne piekło na ziemi, a zamiast ciepłego obiadku na stole, kara w postaci zgryźliwych komentarzy. Nie mam pojęcia czy za sprawą filmu, książki czy zwykłej rozmowy z koleżanką w końcu zmądrzałam. Prawda jest taka, że współczuję mu tej zołzy niesamowicie. To nie tak, że nagle nie potrzebuję uczuć, docenienia czy miłych komplementów. Kobietą przecież jestem, łasą na czułe słówka a tych nigdy dość, ale żeby aż tak rozdmuchiwać zwykły dzień i robić z niego święto roku? Wszak przecież każda z nas woli być mile zaskakiwana i otaczana czułymi słówkami przez cały rok, a nie jedynie wtedy, gdy jakieś święto w kalendarzu na to wskazuje. A prawdą jest, że żaden facet na dłuższą metę nie sprawi, że będziesz się czuła dobrze we własnej skórze dopóki Ty sama siebie w pełni nie zaakceptujesz. Ostatecznie już nawet te kwiaty sama możesz sobie kupić, żaden problem, najwyżej zażądaj od czasu do czasu zwrotu gotówki :)

Dzień Kobiet - dla Kobiet
Postanowiłam, że w tym roku ten dzień spędzę zupełnie inaczej. To jest moje święto i to ja powinnam zorganizować sobie dzień tak, by czuć się cudownie. Na początek przy okazji współpracy z Printu, stworzyłam sobie prezent. Zaprojektowałam fotoksiążkę, tylko dla siebie. No dobra, wiem, że mojemu mężowi też się spodoba. Zawsze marzyłam o jakiejś kobiecej czarno białej sesji. Takiej, w której drobne detale pokazują, prawdziwą mnie. Nie potrzebowałam do tego stać półnaga przed obiektywem aparatu. Spójrz na kilka z moich zdjęć. To, że te zdjęcia są zrobione przeze mnie, a nie przez profesjonalnego fotografa sprawia mi jeszcze większą satysfakcję. Widzę na zdjęciach, to co widzi każdy dookoła mnie. Widzę to, o czym zapominam codziennie patrząc w lustro. A to przecież bez znaczenia  czy za dużo ważysz, czy jesteś za wysoka, czy za niska, a może za chuda, to nie istotne, w każdej z nas jest wiele piękna, tylko zapominamy o tym, zbyt często skupiając się na wadach. Ta mała sesja, to mój pierwszy krok do spędzenia czasu inaczej. Tak, tego dnia zrzucę na męża zrobienie obiadu, ale potem będzie mi on zupełnie zbędny. Popołudnie spędzam z przyjaciółką. Na wieczór  zamierzam kupić sobie szampana, włączyć ulubioną muzykę, spędzić co najmniej godzinę w gorącej kąpieli, jak na typową babę przystało, nie zabraknie balsamów i maseczek, a potem albo tak długo odkładana książka albo ulubiony serial. Niby zwykły dzień, ale chcę się czuć na maksa kobieco i wcale nie jest mi do tego niezbędny facet. Nooo chyba, że późnym wieczorem :)

Fotoksiążka Printu

Fotoksiążka

Prezent dla Kobiety

Sesja kobieca

Prezent dla Ciebie
Podoba Ci się mój plan? Nic trudnego, żebyś zorganizowała sobie podobnie. Jestem pewna, że poczujesz się dużo lepiej. Uprzedź wcześniej męża, że tego dnia spędza z dzieckiem wieczór, łącznie z położeniem do łóżka. Jeśli to niemożliwe, i masz tak jak ja, że dziecko zasypia, ale zazwyczaj z Tobą, spróbuj położyć je nieco wcześniej niż zwykle. U mnie zazwyczaj pomaga dłuższy spacer i brak drzemki w ciągu dnia. Ale Ty już wiesz sama, co najlepiej zadziała na Twoje dziecko. Zorganizuj sobie wcześniej zapasy kosmetyczne, może masz już nawet odłożone, tylko tego czasu dla siebie wciąż było brak. A jeśli myślisz, że ten pomysł z sesją jest całkiem fajny, to łap za aparat, poszukaj w Internecie inspiracji i działaj. Mam dla Ciebie w prezencie rabat w postaci 44% na zakup fotoksiążki dostępny pod tym linkiem -> https://printu.pl/lp/pewnamama. Dodam, że kod nie ma okresu ważności. Możesz wykorzystać kiedy chcesz. Jeśli nie masz ochoty na sesję ze sobą w roli głównej i nie czujesz się dobrze robiąc zdjęcia sobie samej to może masz jakieś zdjęcia, do których wciąż lubisz wracać. To dobry pomysł, by stworzyć sobie piękną pamiątkę. Pamiętaj tylko, żeby kod umieścić w koszyku przy zamówieniu. Nie bój się o jakość fotoksiążki, bo jest wykonana z najwyższą starannością.
A tymczasem trzymam kciuki i mam wielką nadzieję, że Twój Dzień Kobiet w tym roku będzie niezapomniany!

Idealny Dzień Kobiet

Kobieta

Trafiony prezent
Copyright © Pewnamama , Blogger