Kub Mam Ekspertek - marcowe nowości dla dzieciMarcowe spotkanie mam organizowane przez portal Zabawkowicz.pl miało miejsce w warszawskiej Arkadii, w sali zabaw Fikołki. Towarzyszyła mi Hania. Już od samego początku spotkania zaskoczyła mnie jak jeszcze nigdy dotąd. Podczas, gdy ja podziwiałam nowości prezentowane przez firmy, moje dwuletnie dziecko samodzielnie szalało w sali. Przybiegała i pokazywała mi się co kilkanaście minut, a ja otwierałam szeroko oczy ze zdziwienia, że ta moja dwulatka jest taka samodzielna.

Firma Marko w odpowiedzi na nadchodzącą wiosnę zaprezentowała rewelacyjną hulajnogę dla dzieci już od 15 miesiąca życia i rowerek biegowy, marki Smart Trike. Nawet Hania na chwilę dorwała się do hulajnogi i muszę przyznać, że całkiem nieźle sobie radziła. Oprócz tego zostały zaprezentowane nowości K's Kids, a wśród nich: przytulanka z dzwoneczkiem, lalka malowanka, klocki Popboblocks, a także przytulanka interaktywna Julia uczy mówić. Tą ostatnią mamy w swojej kolekcji zabawek i już niedługo chętnie Ci o niej opowiem. Firma Marko to obecnie lider na rynku zabawek. Jej główny cel to troska o bezpieczny, prawidłowy i wszechstronny rozwój noworodków, niemowlaków, przedszkolaków, a także uczniów. Ich pomysły, jakość wykonania i atrakcyjność zabawek broni się sama. 


Kto nie zna kultowej bajki "Było sobie życie"? Sama, gdy byłam dużo młodsza to z niecierpliwością wyczekiwałam dnia i godziny, gdy bajka leciała w telewizji. Do tej pory nie znam takiej bajki, która by w tak łatwy i atrakcyjny sposób przedstawiała tajemnice ludzkiego ciała. Wydawnictwo Hippocampus z okazji 30-tych urodzin powstania bajek postanowiło wydać je wszystkie w nowej, lepszej wersji HD. Złota Kolekcja filmu Alberta Barille zawiera 6 płyt dvd. Łącznie znajduje się 26 odcinków, czyli ponad 10 godzin oglądania. Gdybyś jeszcze nie miał/a pojęcia o czym mówię, rzucam garścią informacji.„Było sobie życie” to ekscytująca przygoda, prowadząca dzieci przez tajemnice ludzkiego ciała. W serialu realny świat wnętrza organizmu łączy się ze światem bajkowym, pełnym bohaterów stających do pojedynku z bakteriami i wirusami. Ta perspektywa jest bliska dzieciom i ich rozumieniu otaczającego świata. Komórki, leukocyty i czerwone krwinki stają się żyjącymi istotami, które wprowadzają młodych widzów w tajniki wiedzy o ludzkim organiźmie. Dzięki, ludzkim cechom bohaterów, dzieci identyfikują się z nimi i przeżywają wspólne przygody. Bajki są jednym z najprostszych sposobów na przekazywanie maluchom wiedzy o świecie, bezpośrednio odwołują się do pamięci mimowolnej, dzięki której uczą się niezwykle szybko.”
Albert Barillé, twórca serialu, doskonale zdawał sobie sprawę z dobrodziejstwa, jakie mogą nieść bajki. Był przekonany, że dzieci rozumieją znacznie więcej, niż nam się wydaje. Podkreślał, że należy je traktować poważnie i dać im odpowiednie narzędzia, dzięki którym mogą odkrywać świat, rozbudzać pasję i się rozwijać. Bajki z serii „Było sobie…” są ponadczasowym dziełem, a ich ogromna popularność od ponad 30 lat nie słabnie.”

Od 15 marca kolekcja dostępna w salonach Empik za 99 zł.
Kolejna dawka nowości i sporego poruszenia wśród dzieci i mam dostarczyła firma Winning Movies. Ciekawą alternatywą dla naszej polskiej gry w wojnę jest seria Top Trumps, inaczej gra do kieszonki. Małe pudełeczko nie zajmuje wiele miejsca, więc można zabrać je ze sobą wszędzie. W tej serii znajdziesz na kartach takich bohaterów jak: Avengers, Psi Patrol, Trolle, My little pony, Princess, Reprezentacja Polski czy też FC Barcelona. Oprócz tych gier zostały zaprezentowane także nowe odsłony "Monopoly" i równie popularnej gry "Zgadnij Kto?". I może nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że tu bohaterami była Świnka Peppa i przyjaciele. Szał wśród dzieci trwa nadal, więc nie zdziwi nikogo, że wzbudziły spore zainteresowanie. Gry przeznaczone są dla dzieci o 4. roku życia, więc my jeszcze nieco poczekamy. Choć oczywiście wszystko co z Peppą związane zostało przez Hanię skrupulatnie obejrzane.

Spotkanie z teatrem to zasługa Małego Teatru Ilustracji. Ilustrują znane wszystkim wiersze, bajki i baśnie. Dzieci siedziały jak zaczarowane. Zresztą dorośli także. Specjalnie dla nas została wystawiona bajka "Jaś i Małgosia", a wtórowała jej muzyka na żywo, która skutecznie skupiała widza do podążania za rozwojem akcji. 


Kolejna i ostatnia firma to sklep Żyrafka Sophie. Przyszli do nas z rewelacyjnymi gadżetami. Plastikowe torebki Doddle bags, które nadają się idealnie do przechowywania mleka, picia, musów, czy nawet kosmetyków. Do tego można nimi malować farbami i przy tym nie ubrudzić połowy domu :)  To wielorazowe torebki, które możesz mrozić, zalewać gorącą wodą, a nawet myć w zmywarce. Z jednej strony zamykane strunowo, z drugiej strony przyczepiona zakrętka, która jest Ci akurat niezbędna. Pomysł super, w dodatku wykonanie całkowicie bezpieczne dla dzieci. Produkty skradły moje serce. Polecam i Tobie!

I gość specjalny spotkania to Beata Sadowska. Dziennikarka, biegaczka i przede wszystkim mama. Autorka książek o zdrowym stylu życia z dziećmi przy boku. W książce "I jak tu nie biegać?" zaraża i namawia do biegania. W książce  motywuje do zmiany kulinarnych przyzwyczajeń i pokazuje, że zdrowo nie znaczy nudno. A w książce "I jak tu nie podróżować?" wraz z ekspertami radzi jak podróżować z dzieckiem, rozwiewa wiele wątpliwości rodziców i opisuje swoje przygody.


Ze spotkania obydwie z Hanką wróciłyśmy zadowolone, ale i niezwykle zmęczone. Niby zwykła wizyta w Warszawie, ale gdy jedzie się z małym dzieckiem, zamienia się w całą wielką przygodę. Sama podróż pociągiem jest atrakcyjna sama w sobie. Jeśli dodać do tego jazdę tramwajem i całe warszawskie spotkanie, to dziecko jest zauroczone co najmniej przez tydzień czasu :)
Copyright © Pewnamama , Blogger