Sposób na wiosenny katar i kaszel

Zimowa pora dodaje mi energii jedynie podczas Świąt, zabawy sylwestrowej i ferii zimowych. Nic na to zupełnie nie poradzę, ale bajkowy zimowy krajobraz podoba mi się jedynie wtedy, gdy mogę podziwiać go zza szyby, otulona w gruby ciepły koc, trzymając gorącą herbatę w rękach. Wraz z minięciem ostatniego dnia ferii zimowych, czekam z niecierpliwością na pierwsze oznaki nadchodzącej wiosny. 

Wiosenny katar u dziecka

Powiew świeżości
Czy jest coś przyjemniejszego niż możliwość zamiany puchowych kurtek i zimowych ciężkich butów na znacznie lżejsze? Co roku ten czas pakowania zimowych ubrań do pudeł czy toreb napełnia prawie wszystkich optymizmem i energią. Krótsze noce, coraz dłuższe dni. Wszystko budzi się do życia, łącznie z Tobą. Pierwsze promienie wiosennego słońca sprawiają, że chcesz wstawać skoro świt. W każdym pomieszczeniu otwierasz okna, żeby wpuścić jak najwięcej świeżości. Najchętniej tuż po śniadaniu wybrałabyś się z dzieckiem na długi spacer, bo żal marnować czas w domu. Niestety pora marcowa i kwietniowa, choć słoneczna, bywa także nieco złudna. Coraz częściej pojawiające się słońce i ptaki głośno ćwierkające za oknem, potrafią nam troszkę zamydlić oczy. Najchętniej porzucilibyśmy czapki, szaliki i ciepłe swetry, nie wspominając o rękawiczkach. Choć czas nadchodzącej wiosny jest wyjątkowo piękny, to właśnie w tym okresie pojawia się ogrom chorób i przeziębień. To właśnie w tym czasie na wielu rodzicielskich forach i grupach internetowych pojawia się najwięcej pytań dotyczących właściwego ubioru dzieci. „Jak ubrać dziecko na dwór?”, „Jak ubrać dziecko do spania?”, „Skąd mam wiedzieć czy nie przegrzewam dziecka?” albo „Skąd mam wiedzieć, czy dziecku nie jest za zimno?”. Choć pytania wydają się błahe, to przyznaj, na pewno zdarzyło Ci się kiedyś ubrać za lekko albo męczyć się z powodu założenia zbyt wielu warstw ciuchów? Ja mam nieraz kłopot z odpowiednim ubraniem siebie, a co dopiero dziecka. 

Złudny wiaterek
Wystarczy czasem chwila, lekki wiaterek albo brak szalika, i katar czy kaszel u Ciebie albo dziecka murowany. Pojawia się nie wiadomo skąd, nie wiadomo kiedy i potrafi skutecznie zepsuć humor. Każdy wie, że męczący kaszel czy zatkany przez kilka dni nos to żadna przyjemność. Potrafią dać w kość dorosłemu, a co dopiero dziecku. W moim domu przywiązujemy ogromną uwagę do budowania odporności. Od kilku lat udaje nam się uniknąć przyjmowania antybiotyków czy jakichkolwiek szpitalnych wizyt, ale kaszel czy katar owszem bywają. Jak chyba każdemu, zależy nam by za wszelką cenę pozbyć się ich szybko i skutecznie.
W walce o zdrowie stawiamy na naturalne pochodzenie składników, jakość i odpowiednią cenę. W takich przypadkach w apteczce nie powinno zabraknąć odpowiedniego syropu, w zależności od rodzaju kaszlu, i sprayu do nosa. Syrop powinien pomagać przy kaszlu, i ułatwiać odkrztuszanie. Nie powinien zawierać alkoholu ani cukru. Jeśli podzielasz moje zdanie, to koniecznie sprawdź produkt leczniczy Hedelix. Z kolei spray do nosa to nic innego jak roztwór soli morskiej – nawilża, pielęgnuje śluzówkę a także oczyszcza nos. Jednym z tych, które chcę Ci polecić, jest wyrób  medyczny Rhinoton Spray. Za dobry wybór uważam też spray Aspecton Junior, który chroni śluzówkę i zapobiega powstawaniu odruchu kaszlu. Każdy z tych preparatów zawiera składniki pochodzenia naturalnego, jest dostępny w przystępnej cenie i – co ważne – jest przeznaczony zarówno dla dzieci jak i dorosłych (przy czym Aspecton Junior od 1. roku życia). Na stronie producenta Krewel Meuselbach znajdziesz wszystkie informacje o tych i innych  produktach. Pamiętaj jednak, że pomimo dołączonych ulotek, każde zażycie leku takiego jak Hedelix, zwłaszcza przez małe dzieci, powinno się skonsultować z lekarzem. Należy również przeczytać dokładnie ulotkę i sprawdzić, czy i jak maluchy mogą go zastosować. Ja sama mam niekiedy problem z odróżnieniem u swojego dziecka kaszlu suchego od mokrego, wolę się w takich chwilach poradzić specjalisty niż działać na własną rękę. 

Wiosna

A Ty jak postępujesz w przypadku przeziębień u siebie i swojego dziecka? Czego nie może zabraknąć w Twojej apteczce?


Wpis powstał we współpracy z firmą Krewel Meuselbach, producentem wyrobów medycznych na bazie naturalnej wody morskiej: hipertonicznego Aspectonu Spray (od 8. roku życia) i sprayu do nosa Rhinotonu (od 6. miesiąca życia).
Tekst prezentuje jedynie zdanie autorki i ma jedynie charakter informacyjny. Nie może być traktowany jako porada medyczna lub farmaceutyczna.
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Hedelix®, 40 mg/5 ml, syrop. Skład leku: 100 ml syropu zawiera: 0,8 g wyciągu z liści bluszczu pospolitego (hederae helicis extractum spissum) DER (2,2 – 2,91:1), ekstrahent etanol 96% (V/V): glikol propylenowy: woda (45:2:53) ® m/m/m oraz substancje pomocnicze: hydroksyetyloceluloza, sorbitol (70% roztwór), glikol propylenowy, glicerol, Makroglicerolu hydroksystearynian, olejek anyżowy, woda oczyszczona.
Wskazania do stosowania: Leczenie objawowe dolegliwości w stanach zapalnych dróg oddechowych (kaszel, trudności w odkrztuszaniu) w przebiegu przeziębień i przewlekłych stanów zapalnych oskrzeli.
Przeciwskazania: Nie należy stosować produktu leczniczego w przypadku znanej nadwrażliwości na liście bluszczu pospolitego lub jakikolwiek składnik z niniejszych: makrogologlicerolu hydroksystearynian, olejek anyżowy, hydroksyetyloceluloza, sorbitol (roztwór 70%), glikol propylenowy, glicerol, woda oczyszczona. Nie należy stosować u osób z zaburzeniami syntezy bursztynianu argininy (choroba metaboliczna cyklu mocznikowego). [W pojedynczym przypadku u pięcioletniego dziecka z przypuszczalnym zaburzeniem syntezy bursztynianu argininy obserwowano powtórne wywołanie epizodu objawów, związanego czasowo ze stosowaniem identycznego produktu leczniczego.] Hedelix nie może być stosowany u pacjentów z wrodzoną nietolerancją fruktozy. Produkt nie powinien być stosowany w okresie ciąży i laktacji.
Dostępny w aptece bez recepty.
Podmiot odpowiedzialny: Krewel Meuselbach GmbH, Krewelstr. 2, Eitorf, Niemcy. Biuro w Polsce: Krewel Meuselbach GmbH Przedstawicielstwo w Polsce, ul. Narbutta 29/2, 02-536 Warszawa, info@krewel.com.pl
Copyright © Pewnamama , Blogger