Kreatywny kwadrans - domowy płyn do baniek


Domowy płyn do baniek

Nikt nie wie, dlaczego to właśnie one są tak fenomenalne, ale bez dwóch zdań stały się ponadczasową zabawą zarówno dla dużych jak i małych. Obraz dzieci radośnie ganiających wielkie bańki na stałe wpisał się już w Starówki większych i mniejszych miast. Bańki to gwarancja dobrej zabawy i świetnego humoru. Są idealne nie tylko w słoneczne dni, świetnie sprawdzą się, gdy za oknem chmury i lekki wiatr. Ja mam już swój idealny przepis na płyn i akcesoria do robienia baniek, które sprawdzają się za każdym razem. Chętnie się z Tobą podzielę!

Moja dwulatka nie potrafi żyć bez baniek. Bańki ratują nam dni, w których wstaje lewą nogą. Wspomagają nas na wyjazdach, wycieczkach, zwykłych spacerach czy choćby grillowaniu z rodziną i znajomymi. Kto ma dwulatka w domu, wie, że to etap, gdy dziecko musi, po prostu MUSI zrobić wszystko samodzielnie. Nie zliczę ile litrów płynu do baniek niepostrzeżenie zostało wylane na ziemię. Gdybym miała za każdym razem kupować nowy płyn do baniek to musiałabym się nieźle wykosztować. I tym sposobem mam swój sprawdzony przepis na płyn, do którego potrzeba zaledwie 3 składników.

Bańki

Bańki mydlane

Czego potrzebujesz do zrobienia płynu do baniek?
1. Ciepła woda
2. Płyn do naczyń (Fairy)
3. Gliceryna!


Do plastikowego pojemnika wlej 10 szklanek ciepłej wody. Do wody dolej 1,5 szklanki płynu do naczyń i około pół buteleczki gliceryny (około 1,5 łyżki). Wszystko delikatnie wymieszaj. Płyn jest gotowy od razu, ale z doświadczenia wiem, że najlepiej, gdy choć godzinkę odstoi. Wpisałam nazwę płynu do naczyń, ponieważ po przetestowaniu kilku, ten spisał się najlepiej.
Ciepła woda spowoduje, że płyn ładnie się połączy i lepiej się będzie potem pienić. Gliceryna pozwala na to, by bańki były większe, mocniejsze i pięknie mieniły się kolorami.

Akcesoria do robienia baniek

Zabawa dla dzieci

Jeśli nie masz pod ręką patyczków z kółeczkami po małych bańkach albo popularnych mieczy to wykorzystaj to, co masz pod ręką. Mogą to być na przykład:
1. Słomki
2. Obręcz - zrobiona z plastikowego kijka (np. do balona) i kolorowego włochatego drucika
3. Własnoręcznie zrobione kijki do baniek - potrzebujesz dwa drewniane patyczki, sznurek bawełniany i taśmę termoizolacyjną albo koszulki termokurczliwe


Jeśli nie masz nic z tych rzeczy pod ręką albo chcesz przygotować więcej przedmiotów do puszczania baniek wybierz się do sklepu, teraz można kupić różności za naprawdę niewielkie pieniądze.
To, co? Udanej zabawy!

Sposób na udaną zabawę

Puszczanie baniek mydlanych

Wielkie bańki mydlane

Sposób na duże bańki mydlane

Kreatywna zabawa

Copyright © Pewnamama , Blogger