Kreatywny kwadrans - żelowe mydełka DIY

Domowe mydełka

Możesz wymyślać najbardziej kreatywne zabawy, kupować drogie zabawki i rwać sobie włosy z głowy, a Twoje dziecko po 10 albo 20 minutach będzie znudzone. A tymczasem najfajniejsze zabawy wcale nie wymagają wielkiego zaangażowania, wymyślnych przedmiotów i milionów monet. Najlepsze są te, które w bonusie dają Ci co najmniej kwadrans oddechu. Skorzystaj z mojego pomysłu, na pewno nie pożałujesz.

Żelowe mydełka idealnie nadają się w upalne dni, do zabawy na balkonie. W chłodniejsze dni musisz po prostu przenieść zabawę do wanny, umywalki lub po prostu zorganizować przestrzeń tak, by rozlanie wody nie stanowiło problemu. Mydełka robi się zaskakująco szybko. Potrzebujesz zaledwie 7 rzeczy, które zazwyczaj znajdują się w każdym domu, by móc rozpocząć zabawę.

Żelowe mydełka - składniki

1. Wrzątek
2. Żelatyna spożywcza
3. Mydło w płynie o dowolnym kolorze
4. Sól
5. Silikonowe formy do lodu lub babeczek

6. Plastikowy pojemnik z miarką
7. Łyżka


Najpierw zagotuj wodę. Następnie odlej 100 ml do plastikowego pojemnika. Dodaj 20 g żelatyny spożywczej oraz łyżkę soli. Wszystko dokładnie wymieszaj. Dolej 100 ml mydła i znów wymieszaj. Powstałą masę przelej do silikonowych foremek i włóż do lodówki - nie do zamrażarki! Po około dwóch/trzech godzinach mydełka będą gotowe.
Im więcej kolorów mydła w płynie i różnych kształtów foremek do lodu - tym więcej frajdy i mydełek. Jedno małe mydełko starcza akurat na jedno dłuższe umycie rąk. Rozpuszczają się szybko, pozostawiając przyjemny zapach.

Przygotowanie mydełek żelowych

Kształty mydełek żelowych

Gotowe mydełka

Zielone jabłuszko - mydełko żelowe

Zabawa dla dwulatka

Zabawa idealna nawet dla dwulatka. Oczywiście proces przygotowywania mydełek musi przebiegać pod stałą opieką dorosłego. Moja córka dzielnie mieszała wodę z żelatyną i solą, a potem wybierała kształty i kolory mydełek, resztą zajmowałam się ja. Zapewniam Cię, że gdy mydełka będą już gotowe sama zabawa nimi w wodzie będzie trwała w najlepsze. A Ty będziesz mogła śmiało odetchnąć lub napić się gorącej kawki.
My przechowujemy mydełka w lodówce, najdłużej przetrwały półtora tygodnia, albo do kilku dni w łazience. W kontakcie z wodą ich masa robi się coraz bardziej galaretowata, a następnie się rozpuszcza. My już od tygodnia mamy niezłą zabawę każdego dnia :)

Kreatywny kwadrans - żelowe mydełka

Zabawa żelowymi mydełkami

Mydlane zabawy

Zabawy w wodzie

Zabawa z dzieckiem

Copyright © Pewnamama , Blogger