Jura Park Bałtów - oko w oko z dinozaurem!

Jura Park

 

Lubię miejsca, które sprawiają, że cała rodzina może dobrze się bawić. Wyjeżdżasz, zwiedzasz, szukasz atrakcji zwłaszcza dla własnego dziecka, ale fajnie, gdy Ty sama też możesz odetchnąć i oddać się szaleństwu. Jeśli niepostrzeżenie mija co najmniej 8 godzin na dobrej zabawie, a Ty nawet nie wiesz, kiedy ten czas tak zleciał, to chyba całkiem niezła rekomendacja, co?

 

Bałtowski Kompleks Turystyczny - Atrakcje

Jeśli zastanawiasz się czym to miejsce może Cię zaskoczyć to odpowiem, że jest tego cała masa. Cały park podzielony jest na kilka stref. Możesz kupić bilet na jedną lub kilka przez siebie wybranych lub taki, który będzie obejmował cały pakiet. Jeśli masz cały dzień wolny to się nie ograniczaj, nam prawie 8 godzin minęło nawet nie wiadomo kiedy.

Jura Park 

Poznasz prehistoryczny świat, a razem z nim rzeczywistych rozmiarów z każdym najdrobniejszym szczegółem modele dinozaurów. Zobaczysz ich najprawdziwsze ślady, porównasz ze swoją stopą i poczujesz się naprawdę maleńkim człowiekiem. Albo odetchniesz z ulgą, że nie ma już na ziemi takich olbrzymów.

Dinozaur

Dinozaur

Park dinozaurów

 

Muzeum Jurajskie

To dwie sale, które kryją wspaniałe skarby. W jednej z nich możesz obejrzeć skamieniałe szczątki organizmów, jakie można spotkać było za czasów istnienia dinozaurów. Druga z sal prezentuje kolorowe, mieniące się z każdej strony minerały, takie jak: kwarc czy malachit. Jak przystało na prawdziwą sroczkę, oczu nie mogłam od nich oderwać, tak jak i moja dwulatka!

Muzeum prehistoryczne

 

Gondwana

Jeśli chcesz się sprawdzić w roli prawdziwego odkrywcy to trafiłaś idealnie. Sprawdzisz swoją wiedzę o dinozaurach, poznasz każdy ich trop, pobawisz się w paleontologa i jeszcze rzucisz okiem na maleńką wioskę prezentującą naszych przodków sprzed tysięcy lat! Dasz wiarę?

Gondwana

Archeologia

Ślady dinozaurów

Prehistoryczne Oceanarium

Za sprawą efektów 3D staniesz oko w oko z prawdziwymi potworami morskimi. Przedziwnie wyglądające stwory, wielkie łuski, długie ogony, ostre zęby, długie szyje - tak właśnie wyglądały kiedyś żyjące w wodzie stworzenia. Aż ciężko w to uwierzyć!

Zwierzyniec Bałtowski

Wyobraź sobie tylko amerykański schoolbus, ponad 40 ha i swobodnie poruszające się zwierzęta! No jak dla mnie i mojej rodziny to w ogóle najlepszy punkt całego programu. Wyobraź sobie ten zachwyt w oczach dzieci na widok wpychających się przez okna głów wielbłądów. Albo stale biegająym za busem towarzyskim emu. To naprawdę było ekstra, ja byłam nie mniej zachwycona od siedzących dookoła dzieci. To był zwierzyniec górny. W dolnym zwierzyńcu możesz pogadać z papugami, podziwiać egzotyczne kaczki, a przy okazji nakarmić kozy, osła, łabędzie, surykatki i wiele wiele innych.

Jura Park Zwierzyniec

Emu

Sarenki

Wielbłądy

Karmienie zwierząt

Przysmak alpaki

 

Park Rozrywki

Bardzo dużo urządzeń dla dzieci od lat 3 i starszych. Ciuchcie, wodne pontony, karuzele, baseny z kulkami i inne. Czyli takie typowe niewielkie wesołe miasteczko. Tuż za nim możliwe przejażdżki konne oraz wystawa Zamków Polskich w miniaturach, w skali 1:25. Dzieci dwuletnie i młodsze raczej z samych urządzeń nie skorzystają za bardzo, ale jest kilka placów zabaw na, których będą mogły poszaleć.

Inne

A to i tak jeszcze nie wszystko! Do atrakcji należy jeszcze Żydowski Jar, Wioska Czarownic, Kino, Galeria, Rollercoaster i inne. My niestety nie zwiedziliśmy wszystkiego, bo zabrakło nam czasu. Dodatkowym plusem tego miejsca jest kilka różnorodnych punktów gastronomicznych oraz wyznaczone miejsca na przewinięcie czy nakarmienie dziecka w spokoju i zaciszu. Miejsce to oczywiście posiada nasz Certyfikat Okiem Mamy. Dlatego tym bardziej polecam Ci odwiedzenie go i poddaniu się szalonej rodzinnej i pełnej śmiechu zabawie.

Psssst...jeśli sama znasz takie miejsca, gdzie miło można spędzić czas, a przy tym jest wyznaczone pomieszczenie na nakarmienie czy przewinięcie malucha albo inne atrakcje to podziel się koniecznie. Niech dowie się jak najwięcej osób, my chętnie sprawdzimy nowe miejsca, które zasługują na nasz Certyfikat!

Trop dinozaura

Spotkanie z dinozaurem

Dinozaury

Park Miniatur Zamek w Warszawie

Park Miniatur Zamek w Ogrodzieńcu

Ślad dinozaura


Copyright © Pewnamama , Blogger