Nie zapomnij o tym idąc do świeżo upieczonych rodziców!

Czy Ty również masz wrażenie, że dookoła rodzi się bardzo duża liczba dzieci? Ja pojęcia nie mam czy to faktycznie efekt 500+ czy akurat obracam się w tak dużym kręgu osób, że każdy naturalnie zaczyna marzyć o dziecku? Niemniej jednak zawsze takie wiadomości mnie ogromnie cieszą. A wizyta u nowego małego człowieka i świeżo upieczonych rodziców ogromnie mnie ekscytuje i sprawia, że mocno się rozczulam. 

 

 

Prezent dla noworodka

Od jakiegoś czasu bardzo dużo osób mnie pyta albo radzi się, co jest najlepszym pomysłem na prezent dla maluszka. Każdy chce, by rodzice z prezentu się ucieszyli, a on sam (ten prezent oczywiście), by nie zbierał kurzu, nie był rzucony w kąt, tylko był potrzebny i długo służył. Dobrym rozwiązaniem jest zapytanie rodziców wprost czego potrzebują. Jeśli mimo to nadal nie wiesz co kupić, postaw na coś, co przydaje się w większości przypadków.

1. Książeczki kontrastowe

2. Kocyk 

3. Masa do odbicia rączki/stópki

4. Cotton Balls

5. Lampka projektor

6. Drewniany gryzak z zawieszką/ śliniak połączony z gryzakiem

7. Zabawka z pozytywką/szeleścik

8. Ręcznik/pościel do łóżeczka

9. Płyta z muzyką dla niemowlaka

10. Pieluszki tetrowe/flanelowe/bambusowe

 

Ja za każdym razem korzystam z powyżej listy, jeśli rodzice sami jasno nie powiedzą co by im się przydało. Nie kupuje kosmetyków czy pampersów, ponieważ zdarzają się sytuacje, że te uczulają maleństwo. Owszem pampersy, chusteczki nawilżane czy kosmetyki do pielęgnacji i prania ubranek są mile widziane przez dużą część rodziców, tych nigdy dosyć, ale jeśli planujesz kupić upewnij się, czego konkretnie używają rodzice. Nie kupuj w ciemno, bo inaczej Twój prezent może się zupełnie nie przydać.


Prezent dla...

O ile artykułów w Internecie, porad i pytań na temat prezentu dla maluszków jest cała masa, to o mamie już mało kto pamięta. Ja mam taką zasadę, że idąc w odwiedziny do maleństwa, zawsze staram się mieć coś dla mamy. Nowy mały człowiek pochłania uwagę wszystkich dookoła. To wielka radość, gdy na świat przychodzi nowa osoba. Bliższa i dalsza rodzina, znajomi i przyjaciele, chcą was odwiedzić. Każdy jest ciekawy jak wygląda Twoje dziecko, więcej ma z mamusi czy tatusia?!, płacze czy jest cichutkie i spokojne?, daje Ci pospać czy nie? Zostajesz zasypana gradem pytań, ale każdy głównie stoi na kołyską, łóżeczkiem, albo nosi na rękach i wpatruje się z zachwytem. A przecież Ty, jako mama, jesteś w tym wszystkim równie ważna. Gdyby nie Ty, maluszek na świecie by się nie pojawił. Miło kiedy, ktoś kto przychodzi w odwiedziny zwyczajnie o Tobie pamięta. Może dlatego przykładam do tego dużą uwagę, bo gdy ja urodziłam nikt o mnie nie pamiętał? :) Ale w efekcie, każda mama przeze mnie odwiedzona szczerze zaskoczona i zadowolona, że ktoś ją docenił. No przecież praktycznie każdy lubi dostawać prezenty! Ja lubię i dostawać i dawać, a to jest doskonała do tego okazja. I tak zazwyczaj stawiam na:


1. Kalendarz dla mamy

2. Książka

3. Relaksujący zestaw do kąpieli

4. Pierwsza pomocy dla niemowląt i dzieci

5. Kubek termiczny

6. Album na zdjęcia

7. Zaproszenie na masaż

8. Pojemna torba

9. Karta podarunkowa

10. Sesja zdjęciowa

Tu nie chodzi o jakieś drogie, ekskluzywne prezenty. Wszystko zależy od Twoich relacji z osobami, które odwiedzasz, znajomości tego co lubią i czym się interesują oraz Twoich możliwości finansowych. Tak naprawdę cokolwiek byś nie kupiła, na pewno ucieszy młodą mamę. Liczy się gest.

A Ty co zazwyczaj kupujesz noworodkowi w prezencie? Kupujesz coś dla świeżo upieczonej mamy, czy uważasz to za zbędny wydatek?
***
Jeśli ten artykuł spodobał Ci się fajnie jeśli polubisz, skomentujesz i/lub udostępnisz.
Jeśli chcesz być ze mną na bieżąco, zajrzyj na mój fanpage i Instagram.
Jesteś aktywnym rodzicem, który lubi podróżować z całą rodziną zamiast siedzieć przed TV? Dołącz do grupy na Facebooku.
Masz jakieś pomysły, chcesz po prostu pogadać? Pisz śmiało @
***

Copyright © Pewnamama , Blogger