Prezenty dla dwulatki

 

Kupienie prezentu dla dziecka dwuletniego to nie lada wyzwanie. O ile samo pójście do sklepu i wybranie zabawki mieszczącej się w wyznaczonym przedziale cenowym to nie problem, to już wybranie czegoś co będzie dla dziecka atrakcyjne dłużej niż tydzień czasu to już spora trudność. Stworzyłam specjalnie długą listę zabawek, które sprawdzają się u mnie, korzystaj do woli.


Sklepowe półki wręcz uginają się od zabawek edukacyjnych, rozwijających logiczne myślenie, wspomagające rozwój i tym podobnych haseł. Im więcej tych magicznych zdań, tym więcej trzeba zapłacić za zabawkę. Wśród tak dużego wyboru zapominamy o tym, że zwykłe przedmioty, które codziennie używamy, również można wykorzystać w przeróżnych zabawach, które będą równie rozwijające i uczące, co wyżej wspomniane zabawki. Ale jeśli już kupić coś chcesz czy musisz, postaw na coś sprawdzonego, co nie tylko zajmie dziecko od czasu do czasu, ale też pozwoli Ci dołączyć do wspólnej zabawy i równie dobrze się przy tym bawić.

Puzzle

O nich wiele pisać nie trzeba. Tych u nas ciągle przybywa. Postawiliśmy dla naszej dwulatki na duży rozmiar i 24 elementy. O ile pierwsze trzy razy trzeba było aktywnie jej pomagać przy układaniu, to potem zaczęła układać zupełnie sama.Bunchems

To w ogóle jeden z moich faworytów i hit tego lata. Wystarczy, że dasz się ponieść wyobraźni i stworzycie wspólnie z dzieckiem zadziwiające cuda. Jeśli kiepsko z wyobraźnią nic się nie bój, do rzepów dołączona jest kartka, na której możesz się wzorować tworząc swoje dzieła.
Koraliki do nawlekania

Uczą manipulacji małych rączek i cierpliwości. Karty przedstawiają kolejność i liczbę koralików, które dziecko musi nawlec. Jeśli chcesz zwiększyć trudność i uczyć dziecka zapamiętywania to najpierw pokaż kartę, następnie zakryj by dziecko samo nawlekło z pamięci. Choć myślę, że ten stopień trudności to bardziej dla trzy niż dwulatka.Gra Loteryjka

Logiczne myślenie, koncentracja i dobra zabawa. Mamy dwie gry z tej serii. Mimo, że docelowo jest przeznaczona dla trzylatków to spokojnie możesz zacząć zabawę wcześniej. Nam wciąż się nie nudzi, a przy tym jest punktem wyjścia wielu rozmów o porach roku, pojazdach, kosmosie i innych. W instrukcji są dostępne 4 warianty, które możesz wykorzystać grając w gry, wszystko zależy od wieku graczy i ich ilości.
Drewniana układanka - ciało człowieka

Drewniane zabawki na zawsze pozostaną ponadczasowe, z duszą. Kupiłam w bardzo przystępnej cenie w Lidlu, jeszcze zanim Hania skończyła rok. Wyciągnęłam zaraz po drugich urodzinach i to było to. Nauka szczegółowych części ciała to przy tym sama przyjemność i frajda.


 

Lalka Julia

Urocza, szmaciana, mała laleczka o imieniu Julia. Jej sekret tkwi w tym, że umie mówić i tańczyć! Powiedz jej coś, a głośno to powtórzy. Śpiewaj, a będzie bujać się do rytmu z Tobą. I ja nie mam pojęcia jak to działa, ale ja mogę prosić moje dziecko pół dnia o posprzątanie,  ale jeśli użyję Julii, Hanka sprząta od razu. Do tej pory jedynie raz nie zadziałało!
Kuchnia

Prezent, który z pewnością posłuży na kilka lat. Im więcej dokupisz garnków, warzyw, owoców i innych akcesoriów tym lepsza zabawa. Długo szukaliśmy tej idealnej, ale sklepowe ceny nieco zwalały mnie z nóg, zwłaszcza, że wymarzyłam sobie drewnianą. Oczywiście internet okazał się niezawodny.
Komputerek

Śpiew, nauka alfabetu, zegara, liczenia czy zabawa w skojarzenia to tak w skrócie. Aktywizuje i uczy dziecko, a przy tym dostarcza masę frajdy.Gadający globus

Podobnie jak komputerek, tutaj jest jeszcze nauka pojedynczych słów w różnych językach oraz ciekawostki i piosenki o zwierzakach i różnych kontynentach. Uczy, że podróże są fajne! Bo przecież są, prawda?
Klocki Kooglo 

Od teraz wszystkie niemożliwe konstrukcje, które chciałaś zrobić jako dziecko to żaden problem. Ktoś kto wpadł na pomysł umieszczenia magnesików w drewnianych klockach powinien dostać co najmniej owacje na stojąco. Zabawa przednia!
Gra Labirynt/Memo

Kieszonkowe i poręczne opakowanie umożliwia zabranie tej gry wszędzie. Duże twarde karty po jednej stronie kolorowe, po drugiej czarno-białe. Pozwalają grać w popularną i znaną przez wszystkich grę Memo, albo umożliwią ułożenie niezwykle długiego, krętego i wyjątkowego labiryntu. Ogranicza Cię tylko wyobraźnia.

Instrumenty muzyczne

Tutaj masz pełne pole do popisu, wszystko zależy od Twojej cierpliwości :) Moja jest nieskończona dla delikatnych dźwięków cymbałków i grzechotek. Z bębenkiem bywa różnie, na razie ten zakup skutecznie przesuwam w czasie.


A może masz dziecko w podobnym wieku w domu? Co się u Was sprawdza? Jakie zabawki polecasz?


***
Jeśli ten artykuł spodobał Ci się fajnie jeśli polubisz, skomentujesz i/lub udostępnisz.
Jeśli chcesz być ze mną na bieżąco, zajrzyj na mój fanpage i Instagram.
Jesteś aktywnym rodzicem, który lubi podróżować z całą rodziną zamiast siedzieć przed TV? Dołącz do grupy na Facebooku.
Masz jakieś pomysły, chcesz po prostu pogadać? Pisz śmiało @

***

Copyright © Pewnamama , Blogger