Wyhoduj z dzieckiem prawdziwego smoka!

Idąc z dzieckiem na zakupy, zawsze istnieje ryzyko, że zdarzy się foch lub awantura na środku sklepu. Która z nas nie słyszała zawodzących próśb, błagań, krzyków czy rozkazów pod tytułem "Mamooooo, ja to chcę!" albo równie popularne "Maaaaamoo, kup mi to! Kończy się różnie. W zależności czy to słodycze czy zabawka, mam osobne metody. Zwykle działają, choć poskromienie niespełna trzylatki do najprostszych nie należy. 

 "Mamo, kup mi!"

W naszym domu bardzo dużo się rozmawia. Inaczej wygląda rozmowa, pomiędzy Nami - dorosłymi, inaczej wygląda, gdy uczestniczy w niej nasza córka. Oczywiście, czasem bywa, że my swoje, a dziecko swoje. Wtedy racjonalne argumenty nie trafiają, liczy się cierpliwość i opanowanie. Przecież w końcu młoda odpuści. W przypadku samych słodyczy, dużego problemu nie mamy. Czasem jakiś jęk czy krzyk się wyrwie, ale bardzo rzadko. W przypadku zabawek jednak sprawa jest nieco trudniejsza. Chęć posiadania nowej, kolorowej zabawki jest czasem tak silna, że w przedstawieniu uczestniczy co najmniej pół sklepu. Jedna część sypie jak z rękawa dobrymi radami, druga z kolei z zapartym tchem śledzi rozwój akcji. Ja zawsze reaguję stanowczo i uprzejmie - za dobre rady, podpowiedzi i wtrącania kategorycznie dziękuję. Reszta obserwatorów mnie nie obchodzi. Zabawka jest kupowana wtedy, gdy mam pewność, że nie będzie rzucona w kąt i nie znudzi się po kilku dniach. Jeśli nie jestem pewna, szukam znaków i alternatywy, by się na kupno ostatecznie zdecydować, bądź nie.


"Chcę mieć zwierzątko"

Gdy moje dziecko zakomunikowało mi pierwszy raz powyższe słowa, wzruszyłam tylko ramionami, ona kocha prawie wszystkie zwierzęta. Po paru dniach prośba się powtórzyła kolejny raz i kolejny. Doskonale wiem, że kupno zwierzaka prawie trzyletniemu dziecku to średni pomysł. Ale z drugiej strony, gdy przez dwa tygodnie, trzy, cztery, prośby się nasilają, a każda wizyta w sklepie zoologicznym trwa co najmniej pół godziny, bo dziecięcego wzroku od upatrzonych zwierząt nie sposób oderwać, miękniesz i zaczynasz się zastanawiać. W moim przypadku od pierwszej prośby chodziło o rybki. Najlepiej złote. Pewnego dnia wybraliśmy się więc do sklepu, pełni nadziei, uzbrojeni w pytania. Gotowi kupić dziecku wymarzone zwierzątko. Im więcej pytaliśmy, tym bardziej nasz uśmiech na twarzy zamieniał się w grymas. Po podliczeniu wszystkich potrzebnych akcesoriów dla zaledwie kilku kolorowych rybek, nasz zapał został trochę ostudzony, Hanki niekoniecznie. Zaczęliśmy szukać alternatywy.


Strzał w dziesiątkę!

Przemyśleliśmy sprawę raz jeszcze. Uznaliśmy, że akwarium z rybkami, to może być nie tylko zbyt droga impreza, ale także ogromna uciążliwość dla nas. Oczywiście, że Hania stale uczestniczyłaby w karmieniu, opiece czy zmianie wody, ale nie mieliśmy pewności czy po miesiącu jednak jej się za bardzo nie znudzi.
I tak znaleźliśmy coś lepszego. Istna petarda dla każdego maniaka zwierząt, żywych stworzeń, kosmosu, smoków, rybek i niesamowitych wrażeń. Kto nas śledzi ten wie, że Hanka całe wakacje szalała za smokami i dinozaurami. Fascynacja nie minęła, więc stwierdziliśmy, że zrobimy jej niespodziankę.
Aqua Dragons

W naszym domu zagościły prawdziwe, żywe, wodne smoki! Dokładnie to żywe gatunki wodne pochodzące z rodziny skorupiaków. Mówi się, że Aua Dragons żyły w morzach i słonych jeziorach nawet w czasach dinozaurów! Ich zdolność hibernacji pozwoliła im przetrwać, a dzieci za sprawą wody mogą je obudzić. Każdy smok morski ma dwoje oczu i płetwy. Samce mają grzywę na głowie, samice natomiast są dłuższe i wyróżniają się "żarówkami" na plecach, które są jednocześnie workami jajecznymi, zdolnymi do wyhodowania dzieci. Smoki po około 4 tygodniach osiągają dorosłość. Od tego momentu zaczynają się także rozmnażać, łącząc się w pary. Przeciętny cykl życia jednego pokolenia smoków to około 2 miesiące.


 

 

Kosmiczna podróż

Wydaje Ci się nieco nierealne, co? To jeszcze nie wszystko! Te smoki mają za sobą kosmiczną podróż. W dniu 17 kwietnia tego roku, zostały umieszczone w specjalnej kapsule unoszonej przez balon helowy. 2,5 godzinny lot został zarejestrowany i jest możliwy do obejrzenia. Każde dziecko może samodzielnie zobaczyć i przekonać się, jaką podróż odbyły te niesamowite stworzenia. To bez wątpienia dodaje jeszcze więcej magii i zwiększa ich atrakcyjność. Na potwierdzenie smoczej misji, dziecko dostaje specjalny certyfikat autentyczności, który ma być gwarancją, że te smoki faktycznie w kosmosie były.
Co więcej, ze względu na swoje walory edukacyjne i wychowawcze smoki zostały nominowane w bieżącym roku do tytułu Zabawki Roku 2017 i tytuł ten bezapelacyjnie został im przyznany przez samych zainteresowanych - Aqua Dragons zostały wyróżnione Nagrodą Dzieci 2017. Nie mniej jednak, pomimo przypisania ich do kategorii "Zabawki", nie zapominaj proszę, że są to żywe stworzenia! Pokaż dziecku jak należy je szanować, jak opiekować się nimi, jak o nie dbać. To nie jest rzecz, którą możecie postawić na parapecie czy rzucić w kąt i przypomnieć sobie za tydzień, dwa czy miesiąc.


Hodowla smoków

Jeśli zdecydujesz się na zakup, pamiętaj, że musisz stosować się do instrukcji. Opiekuj się nimi. W każdym zestawie znajdziesz zbiornik na wodę, saszetkę z jajkami smoków (Eggs) do wylęgu, saszetkę z jedzeniem dla smoków, pipetę do napowietrzania wody oraz łyżeczkę do nabierania pokarmu. Niektóre zestawy są wyposażone dodatkowo w lupę, do podglądania smoków oraz lampkę led.Do zbiornika wlej wodę. Woda nie może być gazowana, ani z kranu, zaopatrz się w wodę źródlaną. Powinna być wlana nie więcej niż do 3/4 wysokości zbiornika. Następnie do wody wsyp całą saszetkę z jajami smoków (Eggs). Zaczyna się właśnie najlepsza zabawa! Od tego momentu Ty i Twoje dziecko musicie troszczyć się i dbać o te małe istoty. Smoki potrzebują teraz nieco czasu, by zacząć budzić się z hibernacji. Na początku, będą maleńkimi białymi kropeczkami. Potem zaczną rosnąć. Pipeta dołączona do zestawu służy do natleniania wody. Zwłaszcza podczas tych pierwszych tygodni życia, smokom niezbędne jest powietrze. Wkładaj pipetę do wody i natleniaj ją przez około minutę, pamiętaj by nie zassać wody na koniec. Pierwsze karmienie musi odbyć się po 48 godzinach, potem możesz karmić co 2-3 dni, w zależności od liczebności smoków. Sama hodowla smoków nie jest trudna. Nie potrzebujesz zmieniać wody, wymieniać zbiorników, kupować jedzenia (saszetka powinna starczyć na cykl życia smoków). Wystarczy, że zrobisz miejsce i będziesz towarzyszyć dziecku w obserwacjach. A jeśli na jakimkolwiek etapie swojej przygody poczujesz, że robisz coś nie tak albo masz pytania, Producent uspokaja, śmiało możesz zajrzeć na stronę internetową Gonzo Toys i rozwiać wątpliwości czytając instrukcję (tam również dostępna lista sklepów, w których można kupić zestawy ze smokami) lub wysłać zapytanie na Facebooku lub Instagramie. Na pewno ktoś Ci odpisze, udzieli stosownych rad i rozwieje wątpliwości. Firma Gonzo Toys to jednocześnie jedyny Polski dystrybutor Aqua Dragons.
Walory edukacyjne

Twoje dziecko może się wiele podczas tej przygody nauczyć. Poznaje nowe stworzenia, obserwuje jak smoki rosną, bawią się, opiekują się swoimi młodymi. Poznaje biologię, anatomie tych stworzeń. Uczy się troski o swoje "małe zwierzątka", musi pamiętać o karmieniu i napowietrzaniu. Ma swoje obowiązki, o których nie może zapomnieć. Dla Ciebie, dorosłej osoby, to wydaje się czystą abstrakcją. Pomyśl jaka to fantastyczna i pełna magii będzie przygoda i nauka dla Twojego dziecka. Śmiem twierdzić, że smoki dodatkowo posiadają funkcję uspokajania i wyciszania. Umiesz sobie wyobrazić żywe, energiczne i pełne zapału niespełna trzyletnie dziecko? Ja też nie mam z tym żadnego problemu. Ten się pojawia w momencie, gdy chcesz paru chwil wytchnienia i spokoju. Zająć czymś dziecko przez choćby kwadrans to ogromny sukces. Ale odkąd smoki zajęły zaszczytne miejsce na komodzie w pokoju mojej córki, ta jest zauroczona. Potrafi siedzieć na krzesełku i patrzeć jak zahipnotyzowana, a to znacznie lepsze niż TV. Aqua Dragons to bez wątpienia hit!

***
Jeśli ten artykuł spodobał Ci się fajnie jeśli polubisz, skomentujesz i/lub udostępnisz.
Jeśli chcesz być ze mną na bieżąco, zajrzyj na mój fanpage i Instagram.
Jesteś aktywnym rodzicem, który lubi podróżować z całą rodziną zamiast siedzieć przed TV? Dołącz do grupy na Facebooku.
Masz jakieś pomysły, chcesz po prostu pogadać? Pisz śmiało @
*** 
Copyright © Pewnamama , Blogger