30 Świątecznych filmów dla całej rodziny

Czy może być coś lepszego niż leniwy wieczór, ciepły koc i fajny film? Oczywiście! Dokładnie to, ale w towarzystwie rodziny i góry popcornu. Dlatego pędzę dzisiaj do Ciebie z moimi propozycjami świątecznych filmów idealnych na najbliższe wieczory. Szykuj kanapę, koc, zwołuj rodzinę, rób ten popcorn i cieszcie się sobą, obowiązki nie uciekną.

 

 

1. Ekspres polarny. 2004

Historia chłopca powątpiewającego w magię Świąt Bożego Narodzenia, który zostaje pasażerem pociągu zmierzającego na biegun północny do siedziby Świętego Mikołaja.


2. Renifer Niko ratuje święta. 2008

Wychowywany przez matkę renifer Niko, wyrusza w podróż, aby poznać swojego ojca, który pracuje dla Świętego Mikołaja.


3. Rudolf czerwononosy renifer. 1998

Młody renifer Rudolf marzy o dostaniu się do zaprzęgu Świętego Mikołaja, jednak przeszkodą jest jego dziwny i będący obiektem drwin czerwony nos.


4. Artur ratuje gwiazdkę. 2011

Artur, młodszy syn Świętego Mikołaja, postanawia sam na własną rękę, dostarczyć jeden
zapomniany prezent.


5. Opowieść wigilijna. 2009

Scrooge zostaje nawiedzony przez trzy duchy, które pomogą mu stać się lepszym człowiekiem.


6. Pada Shrek. 2007

Shrek stara się zorganizować spokojne święta, które zamierza spędzić tylko z rodziną. Jego znajomi i przyjaciele mają jednak inne plany i ogrom chęci do pomocy.


7. Epoka lodowcowa. Mamucia gwiazdka. 2011

Sid niszczy pamiątkę Mańka. Trafia za to na listę niegrzecznych osób, stworzoną przez Mikołaja.


8. Madagwiazdka. 2009

Święty Mikołaj ulega wypadkowi, w wyniku którego traci pamięć. Lew Alex wraz z przyjaciółmi przejmują jego rolę i dostarczają świąteczne prezenty.


9. Ratujmy Mikołaja. 2013

Kiedy Elf Bernard niechcący ujawni tajemnicę wynalazku Świętego Mikołaja chciwemu miliarderowi, będzie musiał ruszyć w podróż w czasie z misją ratunkową.


10. Jack Frost. 1998

Słynny muzyk ginie w wypadku samochodowym. Rok po śmierci wraca do swojego syna, jako śniegowy bałwan.


 11. Kevin sam w domu. 1990

Przez świąteczny pośpiech ośmioletni chłopiec - Kevin, zostaje w domu sam na Boże Narodzenie.


12. Kevin sam w Nowym Jorku. 1992

Kevin przypadkowo trafia do Nowego Jorku, gdzie spotyka złodziei, którzy chcieli obrabować kiedyś jego dom.


13. Wigilijna opowieść o 12 pieskach. cz.1 2005
      Nowa wigilijna opowieść o 12 pieskach w opałach. cz.2 2012

Okres Świąt Bożego Narodzenia to dla dwunastoletniej sieroty Emmy, bardzo ponury czas. Dziewczynka zostaje wysłana na święta do ciotki, u której wcale nie czuje się mile widziana. W mieście trwa bój o przeforsowanie zakazu posiadania psów. Z pomocą paru dorosłych, przyjaciół i gromady ponad 60. psów, Emma próbuje przekonać obywateli miasta do posiadania psów, wystawiając dla nich przedstawienie.


14. Listy do M. 2011

Pięć kobiet i pięciu mężczyzn odkrywa miłość w czasie Świąt Bożego Narodzenia.


15. Przetrwać święta. 2011

Samotny milioner postanawia spełnić swoje marzenie o rodzinnych świętach. Jedzie na ten czas do domu, w którym się wychował.


16. Święty Mikołaj. 2007

Dawno temu, w małej wiosce w Laponii żył chłopiec o imieniu Mikołaj. Pewnego dnia Mikołaj stał się sierotą, a mieszkańcy wioski postanowili wspólnie zaopiekować się chłopcem. Każda rodzina gościła go u siebie przez cały rok. Co roku, w Boże Narodzenie przenosił się do następnego domu. Aby okazać wdzięczność wykonywał ręcznie zabawki, którymi obdarowywał dzieci gospodarzy u których dane mu było mieszkać. Z biegiem czasu prezenty widniały prawie przy każdym domu. Jednak był tam też ktoś, kto nie lubił dzieci i zakazał Mikołajowi wykonywania prezentów. Tradycja została zagrożona.


17. Świąteczna gorączka. 1996

Zapracowany biznesmen, tuż przed Wigilią stara się dokonać rzeczy niemożliwej - zdobyć Turbo Mana dla swojego syna.


18. Święta Last minute. 2004

Małżeństwo Kranków, by uniknąć bożonarodzeniowego szaleństwa, całą energię wkłada na przygotowanie świątecznego urlopu na Karaibach.


19. Grinch. Świąt nie będzie. 2000

W małej wiosce o nazwie Ktosiowo trwają przygotowania do Bożego Narodzenia. Samotnik Grinch, który nienawidzi świąt, robi wszystko, by je zniszczyć.


20. Cud na 34 ulicy. 1994

Święty Mikołaj z centrum handlowego sprawia, że mała Susan znów zaczyna wierzyć w magię świąt.


21. Magiczne Święta. 2015

Mira i Kevin wracają do Doliny Rycerzy, gdzie dowiadują się, iż zły Czarodziej Snerk, przejął nad nią kontrolę.


22. Renifer Świętego Mikołaja. 1989

Czarująca, pobudzająca wyobraźnię świąteczna opowieść o poświęceniu się, sile przyjaźni i cudownej więzi łącząca ośmioletnią dziewczynkę i rannego renifera. Czy Jessica zdoła pomóc swojemu rogatemu przyjacielowi odnaleźć drogę do Świętego Mikołaja przed Gwiazdką?


23. Śnięty Mikołaj. 1994

Scott, rozwodnik, ciężko pracuje, ale lubi to i nie ma czasu, by choćby od święta zająć się swoim synem. A gdy ma spędzić z synem Święta Bożego Narodzenia, to jest to nieszczęście dla nich obu, bo nie potrafią znaleźć żadnego wspólnego języka ze sobą. Czy wypadek Świętego Mikołaja jest w stanie ich zmienić?


24. Walnięty Święty. 2000

Święty Mikołaj marzy o odejściu na emeryturę. Żeby przemyśleć swoją decyzję wyrusza na małą przejażdżkę swoimi saniami z reniferami. W trakcie podróży wypada z sań i ląduje na masce samochodu dziennikarza lokalnej telewizji. Kiedy dochodzi do siebie stwierdza, że nie wie kim jest, co robi, ani jak się nazywa. Elfy zaniepokojone zniknięciem "grubego" postanawiają wyruszyć na poszukiwania.


25. Przyjaciel Świętego Mikołaja. 2010

Gdy Święty Mikołaj traci pamięć podczas wizyty w Nowym Jorku, jego wierny pies z pomocą elfów i dzieci stara się uratować staruszka.


26. Zły Mikołaj. 2003

Zawodowy oszust spotyka chłopca, który diametralnie wpływa na jego dotychczasowe życie.


27. Świąteczne psiaki. 2009

Wraz z sympatycznymi pieskami rasy golden retriever wybierz się w niezwykłą podróż na Biegun Północny - legendarną siedzibę Świętego Mikołaja. Bamberijks, Kolo, Pusia, Budda oraz Tarzan wciągną Cię w szaloną i wzruszającą podróż bożonarodzeniową.


28.  Gdzie jest gwiazdka? 2012

Dwunastoletnia Sonia wyrusza na poszukiwanie magicznej Gwiazdy, by pomóc odzyskać królowi jego zaginioną córkę.


29. Beethoven - Świąteczna przygoda. 2011

Wszystko zaczyna się, gdy elf Henry leci saniami Świętego Mikołaja z magicznym workiem pełnym zabawek i niefortunnie rozbija się na drzewie na przedmieściach. Niestety drogocenny ładunek ląduje w złych rękach i teraz wszystko zależy od bohaterskiej postawy Beethovena oraz jego nastoletniego przyjaciela, Masona. Bohaterowie postanawiają uratować Henry'ego oraz zabawki Świętego Mikołaja, a tym samym Święta dla wszystkich dzieci na świecie.


30. Uwolnić Mikołaja. 2014

Ojciec i syn, zwłaszcza za namową tego młodszego, łączą siły, by uratować Boże Narodzenie, kiedy znajdują w garażu śpiącego Świętego Mikołaja oraz jego zepsute sanie.Oglądałam prawie wszystkie z powyższych filmów. Kilka z nich będę nadrabiać w najbliższych dniach, bo aż mnie gniecie z ciekawości czy faktycznie są takie fajne. Aaa podobno są, bo wiele osób poleca. Ja wiem, że gotowanie, sprzątanie i cała masa innych obowiązków czeka, by te nadchodzące Święta były idealne. Nie martw się, będą i tak, nawet jeśli nie zdążysz zrobić wszystkiego. Ale na te kilka chwil spędzonych wspólnie z najbliższymi powinnaś znaleźć czas obowiązkowo. Rób popcorn, odpalaj tv i tulcie się oglądając któryś ze świątecznych filmów.
Udanego seansu!

Dorzuciłabyś coś do listy? Bez jakiego filmu nie wyobrażasz sobie Świąt***
Jeśli ten artykuł spodobał Ci się fajnie jeśli polubisz, skomentujesz i/lub udostępnisz.
Jeśli chcesz być ze mną na bieżąco, zajrzyj na mój fanpage i Instagram.
Jesteś aktywnym rodzicem, który lubi podróżować z całą rodziną zamiast siedzieć przed TV? Dołącz do grupy na Facebooku.
Masz jakieś pomysły, chcesz po prostu pogadać? Pisz śmiało @
***
Copyright © Pewnamama , Blogger