Kreatywny kwadrans - łowienie ryb DIY. Zabawa idealna dla przedszkolaków!

Motoryka mała, to nic innego jak ćwiczenia angażujące wszystkie mięśnie małych rączek. To może być rysowanie, malowanie, lepienie z plasteliny, zawiązywanie butów czy też, tak jak w mojej propozycji - łowienie ryb, które sama możesz dla dziecka przygotować. 

 Istota motoryki

Sam rozwój motoryki jest bardzo istotny zarówno dla prawidłowej sprawności fizycznej, jak ogólnego funkcjonowania Twojego dziecka. Aby tak się stało, należy doskonalić naukę pisania, czytania, koncentracji, orientacji przestrzennej, a także - jak w tym przypadku - koordynacji wzrokowo - ruchowej. Pomaga nam w tym nieustanny, swobodny ruch i wszelkie działania sterowane, dzięki którym poprawia się ogólna sprawność całego dziecięcego ciała.Łowienie ryb

Jedną z zabaw, która nie tylko będzie ekstra pomysłem na spędzenie czasu, ale również na doskonalenie motoryki małej i sprawności oko - ręka, jest łowienie ryb.

Do stworzenia ryb potrzebujesz:

- kawałek jakiegoś materiału (u mnie filc)
- wypełnienie takie jak w poduszkach lub wata (u mnie kulka silikonowa)
- nożyczki
- igła i nici
- magnesy (tyle magnesów ile rybek)
- klej na gorąco
- dodatki (u nas to były np. oczy)

Do zrobienia wędki potrzebujesz:

- kijek (u nas stara wędka-zabawka)
- nitka/sznurek
- klej na gorąco
- magnes

Sposób przygotowania:

Z materiału wytnij kształt rybki. Możesz najpierw odrysować szablon np. na papierze do pieczenia. Łatwiej Ci będzie potem wycinać identyczne kształty z materiału. Złącz po dwa kawałki materiału, prawą stroną do siebie. Zszyj, ale pamiętaj o zostawieniu małego otworu na wywinięcie i następnie uzupełnienie środka ryby wypełnieniem. Zaszyj mały otwór i rybka gotowa. Teraz czas na magnesy. Pamiętaj, by każdy był skierowany tą samą stroną do góry. Możesz też dokleić rybom oczy albo kolorowe wzory. Wszystko zależy od Ciebie.
Do przygotowanego kijka, patyku tudzież wędki jak u mnie, doklej sznurek. Na końcu sznurka przyklej magnes. Ale tu pamiętaj, by był skierowany w dół odwrotną stroną niż magnesy na rybach. Po prostu upewnij się, że magnes przyciąga do siebie każdą rybę.
By uatrakcyjnić zabawę możesz poszukać także materiałów w niebieskim odcieniu, by mogły imitować wodę.
3 2 1 zabawa START!

Teraz już pora na zabawę. Przygotuj miejsce na krześle, fotelu, kanapie albo łóżku. Umieść rybki na podłodze, daj dziecku wędkę i bawcie się!
Od siebie dodam jeszcze, że zabawę testowałam na rozbrykanej grupie trzy i czteroletnich przedszkolaków i tak im się podobało, że spędzili na zabawie godzinę. A wierz, mi ujarzmić takie gagatki i zaangażować całą bandę do jednej zabawy jest czasem ciężko :)Jak podoba Ci się pomysł na zabawę? Chcesz więcej?
A może podzielisz się ulubioną zabawą Twojego dziecka?

 

***
Jeśli ten artykuł spodobał Ci się fajnie jeśli polubisz, skomentujesz i/lub udostępnisz.
Jeśli chcesz być ze mną na bieżąco, zajrzyj na mój fanpage i Instagram.
Jesteś aktywnym rodzicem, który lubi podróżować z całą rodziną zamiast siedzieć przed TV? Dołącz do grupy na Facebooku.
Masz jakieś pomysły, chcesz po prostu pogadać? Pisz śmiało @
***
Copyright © Pewnamama , Blogger