13 prezentów na Dzień Babci i Dziadka - DIY

Nadchodzi Święto Babci i Dziadka. Zwykle to jedne z najważniejszych osób w rodzinie dla Rodziców, a już na pewno dla wnuków. Nic więc dziwnego, że zastanawiasz się razem ze swoim dzieckiem, jaki tym razem prezent wybrać, by zrobić przyjemność i wywołać uśmiech i wzruszenie u tych kochanych osób.Prezenty zrobione samodzielnie


Najpiękniejsze prezenty, to te prosto z serca. Ja zwykle stawiam, na te zrobione samodzielnie. Obojętnie czy wyłącznie przez dziecko czy wspólnie z Tobą. Po pierwsze to zwykle super zabawa. A po drugie, do wykonania takich prezentów często potrzebne rzeczy znajdziesz w domu, pod ręką. Jak nie wszystkie, to zdecydowaną większość.

7 pomysłów na prezenty DIY


1. Magnesy ze zdjęć

Wybierasz zdjęcia. Wycinasz odpowiedni kształt. Wzmacniasz je jakąś tekturką albo blokiem technicznym. Magnesy przyklejasz na tył (najlepiej na gorący klej) i gotowe!
2. Kubek

Wystarczy biały, zwykły kubek. Ja w domu nie miałam, więc kupiłam dosłownie 2zł za sztukę. Dałam dziecku farby i pędzelek i dałam się wykazać. Młoda postawiła na prostotę, jestem pewna, że babcie będą zachwycone.3. Podkładka 

Potrzebujesz filcowych lub poliestrowych kuleczek. Kolor dowolny. Przyda się też klej na gorąco. Jeśli masz małe dziecko, to tu większość roboty wykonasz sama, ale dla dziecka też się coś znajdzie do pomocy.
4. Deseczka/wieszak

Zwykła, jakakolwiek deska, potraktowana papierem ściernym albo szlifierką, jeśli takową posiadasz. Może być w naturalnym kolorze lub pomalowana. Do tego sam napis "Babcia" czy "Love" sami wybierzcie. U nas odbicie stopy i ręki, i jak to stwierdziła moja córka "pajęczyna miłości" sprawiły, że efekt nam się wyjątkowo podoba.
5. Rodzinna ramka na zdjęcia

Zdjęcia zawsze cieszą dziadków i babcie. My wpadliśmy na pomysł, by odbić swoje ręce, a do tego przyczepić swoje zdjęcia. Żeby było zabawniej każde zdjęcie naszej trójki jest z tego samego okresu.
6. Czekoladki

Babcie i dziadkowie też lubią połasuchować od czasu do czasu i skusić się na jakąś czekoladkę. My samodzielnie przygotowaliśmy gorzkie z różnymi rodzajami dodatków. Wierz mi, to wielka frajda zrobić samemu.7. Ciasteczka

Idealne do kawki i herbatki. W sklepach cała masa, ale gdy dziecko może prawie wszystko zrobić samodzielnie to znacznie większa frajda i satysfakcja z przygotowanego prezentu.5 pomysłów na gotowe prezenty


1. Opowiedz mi, Dziadku/ Opowiedz mi, Babciu

Cudowne albumy, dzięki którym nie tylko Twoje dziecko, ale również Ty sama poznasz historie z życia twojej babci i twojego dziadka, które być może jeszcze nigdy nie ujrzały światła dziennego. Jedyne wyzwanie to skłonić babcie i dziadka do opowiedzenia ich i spisania na kartach albumu. To chyba jedna z tych najbardziej bezcennych pamiątek w życiu.


2. "Jak to wtedy było"

Gra idealna dla całej rodziny, a zwłaszcza dla babć i dziadków. Wesołe, rodzinne perypetie i przygody opowiedziane na głos nie tylko mogą zmienić Twój punkt widzenia na osoby z Twojej rodziny, ale i odwrotnie. Uważaj, o czym opowiadasz!
3. Czekoladowy telegram

Nie ma nic piękniejszego od słodyczy i komplementów. Możesz połączyć jedno z drugim i zamówić dla babci lub dziadka personalizowaną wiadomość. Czysta rozkosz rozpływająca się w ustach.


4. Fotoksiążka

My - Mamy, mamy tendencję do robienia masy zdjęć swoim pociechom. Wiele z nich nawet nie ujrzało światła dziennego. To dobry pomysł, by zaprojektować fotoksiążkę i wręczyć jako prezent. Babcie się zwykle nie rozkleją tak bardzo, jak przy zdjęciach swoich cudownych wnucząt.


5. Kwiaty

Prezent ponadczasowy. Idealny na każdą okazję. Kwiaty cięte, kwiaty doniczkowe, kwiaty sezonowe, kwiaty oryginalne. Masz szerokie pole do popisu. Na pewno znajdziesz coś, co zaskoczy i ucieszy oczy.
Bez znaczenia co wybierzesz. W te dwa dni, święto babci i dziadka, liczy się to, że pamiętasz. Dziadkowie często rozpieszczają, często pozwalają na zbyt dużo. Zdarza się, że się nie dogadujecie albo wciąż sprzeczacie o to samo. Jedno jest stałe i pewne, chcą jak najlepiej i całym sercem kochają swoje wnuczęta. W te dni należy ich potraktować wyjątkowo.


A Ty na jakie prezenty stawiasz w tym roku?


***
Jeśli ten artykuł spodobał Ci się fajnie jeśli polubisz, skomentujesz i/lub udostępnisz.
Jeśli chcesz być ze mną na bieżąco, zajrzyj na mój fanpage i Instagram.
Jesteś aktywnym rodzicem, który lubi podróżować z całą rodziną zamiast siedzieć przed TV? Dołącz do grupy na Facebooku.
Masz jakieś pomysły, chcesz po prostu pogadać? Pisz śmiało @
***
Copyright © Pewnamama , Blogger