Kreatywny kwadrans - interaktywne akwarium DIY

Patrzenie na pływające ryby w akwarium uspokaja i wycisza. Podobno działa na większość dzieci. One wprost szaleją za tymi zwierzętami. Patrzą jak zaczarowane, zamierają i obserwują. Szkoda, że nie każdy może sobie pozwolić na posiadanie nawet niewielkiego akwarium w domu. O jednej z alternatyw już pisałam wcześniej. Teraz przedstawiam kolejne świetne pomysły. Nie dość, że dzieciaki oszaleją, to w dodatku świetnie to wpłynie na ich rozwój i wyobraźnię. 

 

 

 

Akwarium z pudełka po butach


Pudełko po butach, po ostatniej paczce przyniesionej przez kuriera, po zabawkach lub jakiekolwiek inne, które wpadnie Ci w ręce. Jak już masz wybrane, naszykuj farby, papier kolorowy, kredki, bibułę i/lub naklejki. Pudełko daj dziecku pomalować od wewnątrz, następnie zróbcie wspólnie ryby, rośliny i inne morskie zwierzęta, które przyjdą wam do głowy.
Jeden z boków pudełka poprzecinaj. Przygotuj plastikowe korki, przedziuraw je i przewlecz przez otwór grubą nitkę lub sznurek. Jego drugą część przymocuj do ryby. I postępuj tak z każdym przygotowanym płazem i resztą zwierząt morskich, które zrobisz z dzieckiem. Pozwól mu upiększyć swoje akwarium, niech zadba o szczegóły i da się ponieść zabawie!

Akwarium z kawałka plastikowej butelki


Przetnij plastikową butelkę (taką o pojemności mniej więcej 1,5/2 litry) w połowie lub 1/3 wysokości. Potrzebna Ci będzie ta górna część z korkiem. Zabezpiecz odciętą część. Ja zrobiłam to piankowymi naklejkami. Chodzi o to, by dziecko nie zrobiło sobie krzywdy podczas zabawy. Następnie pozwól dziecku udekorować butelkę, by przypominała morską głębię. Ty zajmij się zrobieniem dziurki w nakrętce i przewlecz przez nią grubą nitkę lub cienki sznurek/tasiemkę. Do drugiego końca przymocuj rybkę (w naszym przypadku zrobioną z opakowania zabawki z kinder niespodzianki). Zabawka jest już gotowa. To świetny pomysł na ćwiczenie cierpliwości oraz koordynacji oko - ręka, bo cała zabawa polega na tym, by spróbować umieścić rybę w środku butelki - a to wszystko jedną ręką!

Akwarium z papierowych talerzyków


Jeden papierowy talerz pomalowany na niebiesko od zewnątrz. Jeden papierowy talerz pomalowany na niebiesko od wewnątrz. Przygotujcie ponownie papier kolorowy, bibułę, naklejki i wszystko, co dziecku przyjdzie do głowy. Gdy talerze już wyschną, daj dziecku talerz pomalowany od wewnątrz. Niech stworzy na nim podwodny świat. Ty weź ten drugi talerz i zajmij się wycięciem środka. Wycięty otwór zaklej przezroczystą folią. Następnie złącz dwa talerze i zepnij. Włóżcie wspólnie pomiędzy talerze jakieś ruchome elementy np. piasek, muszelki, rybki itp. To sprawi, że zabawa będzie jeszcze fajniejsza.
Nic trudnego


Nie wiem w czym tkwi fenomen rybek w akwarium, ale wiem, że masa dzieciaków jest tym zachwycona. Być może nie pomaga mi fakt, że nigdy własnego nie posiadałam. Pisałam już całkiem niedawno o wspomnianej wcześniej alternatywie dla rybek w akwarium - o smokach morskich. Tym razem postawiłam na wspólną pracę, która będzie nie tylko pomysłem na świetne spędzenie czasu i wspaniałą zabawę, ale również skłoni do rozmów, rozwinie kreatywność oraz będzie wspomagać rozwój dziecka. Moja trzylatka jest zachwycona. Przy najbliższej nadarzającej się okazji wypróbuję w dziecięcym klubie malucha, ale jestem przekonana, że jeśli masz dziecko w podobnym wieku, wypróbowanie moich pomysłów to będzie strzał w 10!To jak, spróbujesz? Co sądzisz o moich pomysłach?

***
Jeśli ten artykuł spodobał Ci się fajnie jeśli polubisz, skomentujesz i/lub udostępnisz.
Jeśli chcesz być ze mną na bieżąco, zajrzyj na mój fanpage i Instagram.
Jesteś aktywnym rodzicem, który lubi podróżować z całą rodziną zamiast siedzieć przed TV? Dołącz do grupy na Facebooku.
Masz jakieś pomysły, chcesz po prostu pogadać? Pisz śmiało @
***
Copyright © Pewnamama , Blogger