Mapa - must have sezonu! | KONKURS! |

Pamiętasz, gdy w dzieciństwie leżałaś na zielonej trawie i wpatrywałaś się z zachwytem w piękne niebieskie niebo? Ja robiłam to bardzo często. Dawałam się wtedy ponieść wyobraźni i z zaciekawieniem obserwowałam chmury, które przybierały przeróżne kształty. Albo te podróże palcem po mapie i globusie. Pamiętasz? Dla mnie to była prawdziwa magia. Lubię wracać myślami do tych wspomnień. Teraz moje dziecko wkracza właśnie w ten etap dzieciństwa i ogromnie się z tego cieszę, że mogę jej towarzyszyć i bezkarnie oddawać się marzeniom. Wystarczy kawałek magicznego papieru, lupa i chęci. Ahoj przygodo!Mapa 


Niby zwykły kawałek papieru, nic specjalnego. A jednak coraz częściej stanowi element dekoracji salonów, sypialni czy pokoików dziecięcych. Jest w niej jakaś niezwykła magia. Skłania do przemyśleń, refleksji, snucia marzeń i chęci dowiedzenia się czegoś o nieznanych rejonach świata, kraju czy własnej okolicy. Wielu psychologów i coachów korzysta z ćwiczeń wykorzystujących mapy. Wielu z nich namawia do zrobienia swojej własnej, która pokaże Twoje skrywane pragnienia, ukryte gdzieś głęboko w podświadomości. Pokaże Twoje cele w życiu, dzięki którym znajdziesz sens.


5 powodów dla których warto mieć mapę


1. Stanowi wspaniałą ozdobę do pokoju dziecięcego, salonu, sypialni a nawet przedpokoju.

2. Zachęca do nauki, zwłaszcza takiej nieświadomej. Samo wpatrywanie się w mapę, może już przynieść jakieś korzyści :)

3. Motywuje do aktywnego zwiedzania świata, a przy tym zwiększa chęć oszczędzania. Nawet na te najbliższe wycieczki przydaje się przecież parę groszy w kieszeni!

4. Inspiruje. Inspiruje do czytania i poznawania innych kultur, zwierząt, zwyczajów, przekonań. Inspiruje dzieci do zadawania pytań, a dorosłych do poszukiwania odpowiedzi. Inspiruje do wymyślania zabaw, oglądania filmów i czytania książek.

5. Pozwala marzyć i planować następne podróże i wycieczki. Apetyt wzrasta po każdej nowej przygodzie. Podróżowanie to wspaniały pomysł na życie.

Bonus - idealnie nadaje się na prezent! Psssst..wielkimi krokami zbliża się dzień dziecka :)Tło do poważnych rozmów


Nie wiem jeszcze czy finalnie mapa zawiśnie w mojej sypialni czy w pokoju dziecka, ale za każdym razem rozpatruję takie gadżety pod względem korzyści jakie może przynieść dla każdego członka rodziny, zwłaszcza dla tego najmłodszego.
Dzieci pytają. A już jak masz taką gadułę, jak moja trzylatka to cisza jest Ci znajoma tylko w nocy, choć też z tym bywa różnie, bo i przez sen gada :) W ciągu dnia jesteś zasypywana setkami, ba! tysiącami pytań o to "Dlaczego...?" Mapa może być punktem wyjścia do rozmów i zabaw o różnicach między ludźmi, tolerancji, inności, szacunku. Może być również początkiem fascynacji różnymi zwierzętami lub motywacją, by poznać jakiś język obcy albo nawet kilka. Może nawet nie zdajesz sobie sprawy, że pod Twoim dachem rośnie mały fascynata kulturą hiszpańską albo degustatorka kuchni tajskiej. Im wcześniej dasz dziecku możliwości na poznanie świata tym lepiej. A to, w jaki sposób to zrobisz zależy tylko i wyłącznie od Ciebie.Nie musisz mieć milionów na koncie, by poznawać świat. Jest wiele ciekawych sposobów, a zabawa z mapą jest na pewno jednym z nich. Dziecko z natury jest ciekawe świata. Ty, jako rodzic jesteś odpowiedzialny za wspieranie tego procesu.
!Jedna z map może być Twoja!

UWAGA! KONKURS!


Zasady Konkursu:

1. Organizatorem konkursu jest Pewna Mama
2. Sponsorem nagrody jest Playprint
3. Konkurs trwa od 10.05.18r. do 18.05.18r. do 23:59
4. Konkurs jest przeznaczony dla każdego powyżej 18 r.ż. 
5. W komentarzu pod postem konkursowym należy udzielić odpowiedzi na pytanie:
"Jaka jest Twoja wymarzona podróż?"
6. Zwycięża jedna odpowiedź, wybrana według subiektywnej opinii
7. Wyniki zostaną ogłoszone w tym poście w ciągu 3 dni od zakończenia konkursu
8. Po ogłoszeniu wyników Zwycięzca jest zobowiązany do przesłania swoich danych adresowych do Organizatora konkursu, w celu wysłania nagrody
9. Nagroda może zostać wysłana jedynie na terytorium Polski
10. Udział w konkursie oznacza akceptację regulaminu
11. Zwycięzca wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na potrzeby konkursu
12. Nie jest obowiązkowe polubienie profilu Organizatora oraz Sponsora czy udostępnianie postu, ale będzie nam bardzo miło! :)

Powodzenia!

 

 

***
Jeśli ten artykuł spodobał Ci się fajnie jeśli polubisz, skomentujesz i/lub udostępnisz.
Jeśli chcesz być ze mną na bieżąco, zajrzyj na mój fanpage i Instagram.
Jesteś aktywnym rodzicem, który lubi podróżować z całą rodziną zamiast siedzieć przed TV? Dołącz do grupy na Facebooku.
Masz jakieś pomysły, chcesz po prostu pogadać? Pisz śmiało @
***
Copyright © 2016 Pewnamama , Blogger