Prezenty dla trzylatków

Wybierając prezent dla dziecka trzyletniego warto uwzględnić jego rozwój i predyspozycje. Obserwując dziecko w tym wieku, można już zauważyć jakie zabawki rzuca w kąt, a jakimi bawi się niemal codziennie. Kupując prezent nie kieruj się jedynie jego ceną. Uwzględnij zainteresowania dziecka, jakość i materiały z jakich zostało wykonane. Warto, by prezent posłużył dłużej niż kilka miesięcy i będzie niósł za sobą różne walory edukacyjne. Poniżej lista propozycji prezentowych, która będzie idealna zarówno dla chłopców jak i dziewczynek.Prezenty do 50 złotych
1.  Dobble Kids
2. Kukuryku Kim jestem?
3. Kuferek Bystre Oczko
4. Fabryka Mydełek
5. Pracownia Botaniki
6. Pod Wodą
7. Pokój Zabaw


Dziecko kończące 3 rok życia wkracza w fantastyczny świat gier i wszelkich zabaw kreatywnych. Coraz więcej rozumie, pyta, jest ciekawe świata. Gra Dobble łączy w sobie 5 różnych gier, w których ćwiczysz szybkość, spostrzegawczość oraz refleks. Kukuryku to gra, w której musisz dowiedzieć się kim jesteś. By odgadnąć, możesz zadawać pozostałym graczom pytania, na które odpowiedź może brzmieć: "Tak" lub "Nie". Wszystkie możliwości gier, jakie znajdują się w Kuferku dają możliwość ćwiczenia małych bystrych oczu i jednocześnie gwarantują świetną zabawę. Fabryka Mydełek umożliwia stworzenie własnych kolorowych mydełek. Dodatkowo dołączona jest książeczka, która wyjaśnia cały proces oraz historię powstania mydła. Pracownia Botaniki umożliwia zasadzenie własnych roślin i przeprowadzanie różnych eksperymentów. W fantastyczny sposób pokazuje czego potrzebują rośliny do życia i ile potrzebują czasu, by wyrosnąć. Idealnie uczy cierpliwości! Pod Wodą i Pokój Zabaw to dwie propozycje od znanej wszystkim firmy Chicco. Pod wodą to gra, o stworzeniach z morskich głębin. Uczy spostrzegawczości i dopasowywania kształtów. Pokój zabaw uczy natomiast tego, że należy dokładnie sprzątać bałagan, przyda się przy tym niezła pamięć, by zapamiętać, co i gdzie zostało schowane.


Prezenty do 100 złotych

8. Drewniana Kasa
9. Drewniana Waga
10. Przybijanka z Młotkiem
11. Prawda czy Fałsz Junior
12. Drewniane Warzywa w skrzyneczce


Obok drewnianych zabawek nie da się przejść obojętnie. To zabawki z duszą, które mogą służyć przez wiele lat. Wiele dzieci właśnie na tym etapie zaczyna bawić się w sklep, dlatego Kasa, Waga czy Warzywa to doskonały pomysł na prezent. Przybijanka z młotkiem uczy nie tylko koncentracji. Pozwala doskonale ćwiczyć motorykę małą, a także tworzyć dzieła z kolorowych kształtów. Gra Prawda czy Fałsz to kolejna propozycja łącząca naukę z zabawą. Pojawią się takie pytania jak: "Czy to prawda, że lisy mają rude futro, bo jedzą dużo marchewki?", "Czy niektóre wulkany zamiast lawy wypluwają śnieg?". Uwaga! na odpowiedź masz tylko kilka sekund, a pytań około 1000.


Prezenty powyżej 100 złotych
13. Rowerek biegowy 14''
14. Rowerek 4-kołowy
15. Drewniana kuchnia
16. Drewniany sklepik
17. Drewniany teatrzyk


Rowery to chyba jedne z najbardziej upragnionych prezentów. Warto pamiętać, by rower był idealnie dopasowany do wzrostu dziecka, był dosyć lekki, zwrotny. Pamiętaj, by zwrócić uwagę na bieżnik opon. W zależności od wyboru może znacznie utrudniać lub ułatwiać jazdę. No i obowiązkowy zakup dodatkowy do roweru do kask. Dodatkowo możesz również rozejrzeć się za dzwonkiem, koszyczkiem, ochraniaczami - to już nie obowiązkowe, ale wiedz, że wybór gadżetów jest spory. Drewniana kuchnia to zakup na lata. Zabawa w gotowanie może trwać nawet pół dnia. Przygotuj się na przepyszne serwowane herbatki i najbardziej wymyślne ciasta. Drewniany teatrzyk i Drewniany sklepik to uwaga! zabawka 2w1. Z jednej strony sklepowa lata i półki z drewnianymi skrzyneczkami na owoce i warzywa. Z drugiej strony prawdziwy teatrzyk z kurtyną i miejscem na zapis tematu odgrywanej sztuki. Jestem tym pomysłem zauroczona maksymalnie.

Dlaczego właśnie takie prezenty?


Wybór nie jest łatwy, ale przyznasz pewnie, że ogromny. W dzisiejszych czasach możemy kupić praktycznie wszystko. Sztuką jest kupić mądrze i tak, by przyniosło dziecku wiele korzyści. Można kupić naprawdę fajne zabawki już poniżej 50 złotych. I cała rodzina będzie miała niezłą zabawę. Można też przemyśleć czy nie lepiej kupić jeden droższy prezent, który trafi w zainteresowania dziecka i będzie służył przez wiele lat. Wybrałam właśnie te zabawki, ponieważ rewelacyjnie sprawdzają się w moim domu. Widzę jaka jest ich jakość, widzę jak wiele zabawy dostarczają, jak uczą i jak pozwalają fajnie spędzić czas. Dlatego tym bardziej polecam i Tobie, a w razie pytań jestem do dyspozycji.


A co najbardziej zadowoliłoby Twoje dziecko? ***
Jeśli ten artykuł spodobał Ci się fajnie jeśli polubisz, skomentujesz i/lub udostępnisz.
Jeśli chcesz być ze mną na bieżąco, zajrzyj na mój fanpage i Instagram.
Jesteś aktywnym rodzicem, który lubi podróżować z całą rodziną zamiast siedzieć przed TV? Dołącz do grupy na Facebooku.
Masz jakieś pomysły, chcesz po prostu pogadać? Pisz śmiało @
***
 
Copyright © Pewnamama , Blogger