Genki English - nauka języka angielskiego dla najmłodszych

Od kilku lat na rynku pojawia się coraz więcej propozycji gier, które łączą elementy zabawy z rozwijaniem różnych dziecięcych umiejętności. To pozwala urozmaicać codzienne zajęcia z maluchami, jednocześnie bardzo pozytywnie wpływając na ich umysły. To również przewodnia myśl nauczycieli wykorzystujących do nauki języka angielskiego metodę GENKI. 

 


Predyspozycje dziecka


Zapamiętywanie to jedna z najważniejszych umiejętności pozwalająca na szybki rozwój u dziecka. Jej przyswojenie przynosi szereg pozytywnych korzyści zarówno na poziomie szkolnym, jak i w dorosłym życiu. Jest to również jedna z najczęściej ćwiczonych zdolności dzięki dostępnym grom i zabawom. Ale to nie wszystko. Dzieciaki poprzez zabawę ćwiczą również refleks, spostrzegawczość i koordynację. Wielu językoznawców twierdzi, że mózg noworodka ma niezwykłe zdolności lingwistyczne i przejawia predyspozycje do łatwego przyswajania otaczających go dźwięków. Dlatego im szybciej oswoisz dziecko z językiem obcym, tym prostszy dla niego się stanie. A w późniejszym etapie szybciej będzie go w stanie opanować i stosować. Im dłużej będziesz zwlekać, z tym większymi trudnościami będzie mogło spotkać się dziecko w przyszłości. Wraz z upływem lat tracimy wrodzoną zdolność do łatwego i swobodnego przyswajania obcych dźwięków. Prościej wykorzystać ten czas, gdy dziecko jest najbardziej chłonne, a nauka to czysta zabawa, a nie przykry obowiązek.Metoda Genki 


Metoda tej nauki języka angielskiego została zapoczątkowana przez Richarda Grahama, Brytyjczyka od wielu lat związanego z nauczaniem języka angielskiego. Samo słowo "genki" oznacza: zabawny, ekscytujący. Głównym założeniem tej metody jest wzmacnianie pewności siebie u dziecka podczas komunikowania się w języku angielskim. Nauczyciel osiąga ten cel od samego początku angażując dziecko w każdy etap zajęć. Są tu uwzględnione naturalne potrzeby dzieci oraz energia, która rozpiera ich na każdym kroku. To właśnie dlatego nie ma tu mowy o siedzeniu. Przez cały czas trwania zajęć są wykorzystywane zabawy ruchowe oraz multimedialne i interaktywne materiały. A stosowana metoda ciągłego powtarzania ma na celu efektywną naukę i stałe przyswojenie nowych słów i zwrotów.


Lekcja pokazowa


Jeśli pochodzisz z Łodzi lub okolic a powyższa metoda zaciekawiła Cię, możesz skorzystać z dzieckiem z lekcji pokazowych. Szkoła Baby English Center Łódź zaprasza, każdego kto chciałby się przekonać, jak nauka metodą Genki wygląda w rzeczywistości. Jest to jedyna szkoła w tej okolicy, która oferuje takie lekcje. Zajęcia odbywają się w różnych grupach wiekowych od 3-latków do 9-latków. Dzieciaki są kwalifikowane do odpowiedniej grupy w zależności od wieku i umiejętności. Więcej informacji oraz filmików znajdziesz na stronie.
Sama widzę, jak moje dziecko zdołało oswoić się z językiem angielskim zaledwie przez dwa tygodnie pobytu w Anglii. Oczywiście, że nie zaczęła nagle mówić płynnie po angielsku, ale widzę z jaką łatwością i w jak krótkim czasie zapamiętała niektóre wyrażenia, słowa i zwroty. Widzę jaką jej to przynosi frajdę, dlatego zamierzam w najbliższym wakacyjnym czasie przetestować powyższą metodę, bo czuję, że jest idealna dla dzieciaków w takim wieku.
A co Ty myślisz o takiej metodzie nauki języka obcego?


***
Jeśli ten artykuł spodobał Ci się fajnie jeśli polubisz, skomentujesz i/lub udostępnisz.
Jeśli chcesz być ze mną na bieżąco, zajrzyj na mój fanpage i Instagram.
Jesteś aktywnym rodzicem, który lubi podróżować z całą rodziną zamiast siedzieć przed TV? Dołącz do grupy na Facebooku.
Masz jakieś pomysły, chcesz po prostu pogadać? Pisz śmiało @
***

Copyright © Pewnamama , Blogger