Witaj w krainie Świętego Mikołaja

Chyba każde dziecko przechodzi taki okres, w którym wyobraża sobie Świętego Mikołaja. Jak naprawdę wygląda, jaki jest, gdzie mieszka. Czy naprawdę w jego wiosce są elfy, a na każdym kroku spotkać można renifery? Te i setki innych pytań i wątpliwości zajmują małe głowy. Jaki masz sposób, by ze szczegółami i wyczerpująco im sprostać? Mój jest banalnie prosty.Mikołajki w Grodzie Kraka 


Jest takie miejsce, gdy zaraz po przekroczeniu progu słyszysz dziecięcy śmiech, pełne ekscytacji okrzyki i nieustanny tupot stóp. Gdzie miejsca i przestrzeni dla każdego pod dostatkiem, przyjazna, pełna ciepła i uśmiechów atmosfera, a do tego niezliczone możliwości napełnienia pustego brzucha. To miejsce, w którym pierwsze skrzypce grają dzieci. 
Co roku, już od 4 lat, cały grudniowy dzień jest organizowany z myślą o nich. I choć to dzień, w którym dzieci z niecierpliwością czekają na spotkanie ze Świętym Mikołajem, którego oczywiście nie ma prawa zabraknąć, to nikt nie zapomina, by już najmłodsi nauczyli się nie tylko brać, ale i dawać. Bo przecież w Święta nie tylko o czekanie na prezenty chodzi.
W tym roku, pod skrzydłami Fundacji 3-4 Start były zbierane (i nadal są) środki na chorą Zuzię. Dziewczynka cierpi na poważne zaburzenia równowagi i czucia głębokiego. Przemieszcza się z wielkim trudem, nie mówi, porozumiewa się jedynie za pomocą specjalnego komunikatora. By podnieść jej komfort życia, niezbędne są do tego kosztowne metody leczenia. Stąd głównym celem, było wsparcie pieniężne, które jest możliwe nadal. Jeśli masz ochotę jej pomóc, możesz wesprzeć zbiórkę na jednej charytatywnych licytacji - link do zbiórki
Tego dnia w Restauracji "Kto Wypuścił Skowronka" zadbano o dzieci w najdrobniejszym szczególe.
Do dyspozycji były takie atrakcje jak: warsztaty chemiczne (Chemical World), animacje dla dzieci (Aleksander), wystawa małego konstruktora (Aleksander), rozgrywki planszowe (Aleksander), konkursy z nagrodami (Aleksander). Stoisko Kocham Zapinam, gdzie każdy rodzic mógł zasięgnąć porad ekspertów na tematy związane z bezpiecznym przewożeniem dzieci w samochodzie, warsztaty robotyki (Lego Robotowo i Plac Rozwoju - zajęcia dla małych i dużych), specjalny kącik zabaw (Klocki Blocki), kącik czytelniczy (Albi Polska),  warsztaty dla rodziców i dzieci (firma Prudential), stoisko dla rodziców i dzieci (wydawnictwo Tuli Mama Tuli Tata), z propozycją książek o emocjach. Oprócz tego cała masa zabaw prowadzonych przez fantastycznych animatorów (MyDay.pl - śluby urodziny eventy) oraz możliwość zrobienia sobie świątecznego zdjęcia, przez profesjonalnego fotografa, w otoczeniu prawdziwie świątecznej scenerii (Katarzyna Szołdrowska Fotografia).
To wszystko było do dyspozycji każdego gościa, który przybył do Restauracji tego dnia! Całe wydarzenie miało charakter otwarty, skorzystać mógł każdy, kto tylko zechciał sprawić dziecku całą masę frajdy i spędzić wspaniały rodzinny i pełen magii dzień. To nie mogło się nie udać.
Część zamknięta

Podczas, gdy goście restauracji i dzieci korzystali na maksa z przygotowanych atrakcji, w odległej części odbywało się zamknięte spotkanie blogerek. Plotki, uściski i gorące życzenia nie miały końca. Nie zabrakło również miejsca na część merytoryczną, którą zawdzięczamy przedstawicielowi firmy Prudential, który opowiedział słów kilka o edukacji finansowej najmłodszych. Przedstawiciele firmy Opieka Grupa Veritas opowiedzieli krótką historię, na temat wsparcia licznych inicjatyw charytatywnych, w tym właśnie Zuzi - podopiecznej Fundacji 3-4 Start. Wykład z Amadeuszem Ley, psychologiem, poruszył chyba największą część rodziców uczestniczących w spotkaniu. Wskazówki na temat, jak rozmawiać z dzieckiem, jak zachowywać się w trudnych sytuacjach, jak reagować, pokazały wielu z nas jakie błędy popełniamy na co dzień i uświadomiły co możemy zmienić, by było lepiej.
Wisienką na torcie, podobnie jak dla wszystkich gości części otwartej spotkania, była wizyta Świętego Mikołaja i jego Śnieżynki. O rewelacyjne prezenty zadbała firma Aleksander, dzieciaki były zachwycone. Mimo, że Zuzia była nieobecna, dla niej także znalazł się piękny prezent, specjalna, ręcznie szyta lala od Kate4Kids - o której więcej możesz przeczytać TUTAJ.  Do tego porcja pysznego tortu, tradycyjnie przepysznego i przygotowanego przez Anie - Słodka Kraina Czarów. 
Komu należą się podziękowania?


Organizatorki Klaudia i Agnieszka włożyły w spotkanie całe swoje serce. To dało się odczuć na każdym kroku. Zadbały o najmniejsze szczegóły, pamiętały o każdym uczestniku, bez znaczenia na jego wiek. Atrakcji było tyle, że te parę godzin to stanowczo za mało, by w pełni skorzystać. Im oraz wszystkim Partnerom spotkania należą się ogromne podziękowania i brawa. Wiele osób i firm może brać z Was przykład!


Partnerzy licytacji:
Partnerzy paczek mikołajkowych:
Organizatorzy:
Miejsce:
Partnerzy wydarzenia: 
Prelekcje:
Patronat medialny: 
Numer konta Fundacji: 84 1020 2892 0000 5102 0619 7000, tytuł do przelewu “Dla Zuzi- MIKOŁAJKI W GRODZIE KRAKA”

By spędzić pół dnia w Krakowie, musiałam przejechać kilkaset kilometrów. Nie żałuję ani minuty spędzonej w podróży, bo patrząc na emocje i radość mojego dziecka, wiem, że było warto. Na miejscu wszystkich mieszkających w pobliżu na bieżącą śledziłabym przygotowania do edycji przyszłorocznej, bo tak perfekcyjnie zorganizowanego eventu dla dzieci nie znajdziecie nigdzie. Zwłaszcza, że jest całkowicie za darmo. Wspomnienia dziecka będą za to bezcenne.Copyright © Pewnamama , Blogger