Co Ty wiesz o swoich dziadkach?

Gdzie Twoja babcia pracowała w przeszłości? Jaką przygodę z dzieciństwa wspomina z największym sentymentem a czego przeraźliwie się bała? A dziadek? Które wakacje najbardziej utkwiły mu w pamięci? Co najczęściej robił w czasie wolnym? Skąd pochodzili jego dziadkowie i jak to się stało, że mieszka właśnie w tym miejscu, a nie gdzieś indziej? Znasz odpowiedzi choć na kilka z tych pytań? Jeśli tak, jesteś prawdziwym szczęściarzem. Jeśli nie, chętnie powiem Ci jak to zmienić!Praca domowa

Obecnie, gdy nieustannie pędzisz do przodu, starasz się wydłużyć dobę, nie masz czasu na zastanawianie się nad podobnymi pytaniami. Znasz na pamięć kilka rodzinnych historii powtarzanych już od lat, przy każdym spotkaniu w większym gronie. Pewnie, jako dziecko nie raz zadawałaś masę pytań, ciekawiło Cię mnóstwo rzeczy, ciągnęłaś babcię i dziadka za język. Teraz to już nie jest takie ważne, teraz masz inne rzeczy na głowie. A szkoda! Choć cała nadzieja w Twoich dzieciach. Przyjdzie taki czas, że one zaczną zadawać pytania, albo przyniosą ze szkoły pracę domową, w której głównym zadaniem będzie zrobienie drzewa genealogicznego. Dopiero wtedy załamiesz ręce i uświadomisz sobie jak mało wiesz o sobie, swoich najbliższych, swoich przodkach. Szczęście jeśli będziesz miała do pomocy swoich rodziców lub dziadków, przy dobrych wiatrach jeszcze się wspomożesz Internetem. A co, jeśli już takiej możliwości nie będzie? Brak pracy domowej jakoś wytłumaczysz w szkole, ale żal, że już nigdy się nie dowiesz żadnych smaczków i ciekawostek na temat siebie i swojej rodziny pozostanie. Jeśli starsze pokolenia w Twojej rodzinie jeszcze są na wyciągnięcie ręki, korzystaj póki możesz. Pytaj, odświeżaj pamięć, na pewno nie jeden raz otworzysz oczy szeroko ze zdumienia. 


Gra rodzinna "Jak to wtedy było?"


To prezent zarówno dla babci, dziadka jak i całej rodziny. Każdy kto dołączy do gry będzie miał szansę podzielić się własnymi doświadczeniami, historiami i wspomnieniami. Karty dołączone do gry, mają za pomocą skojarzeń skłonić gracza do opowieści. Inni w tym czasie bacznie słuchają. Ten kto najuważniej słuchał i odpowie bezbłędnie na pytania, wygrywa. Tylko czy wygrana w tej grze jest najważniejsza? Przygody i opowieści, które masz szansę usłyszeć mogą nie tylko postawić Twoich najbliższym w zupełnie innym świetle, być może poznasz historie, które nigdy przedtem nie wyszły na jaw. Przygotuj kartkę i długopis, wielu z nich nie będziesz chciała za nic zapomnieć! To idealny pomysł na spędzenie czasu w możliwie jak największym rodzinnym gronie. 

"Opowiedz mi, Babciu", "Opowiedz mi, Dziadku"


To najpiękniejsze albumy wspomnień jakie widziałam. Tylko stąd możesz dowiedzieć się jak daleko sięgają Twoje korzenie? Skąd tak naprawdę pochodzisz? Kim byli Twoi przodkowie? Co sprawiało największą radość Twojej babci albo z czym zawsze najlepiej radził sobie dziadek. Starannie dobrane pytania umieszczone na każdej stronie pozwolą im nie tylko wrócić pamięcią do dawno zapomnianych historii, wywołają niejeden uśmiech na twarzy, pełno wzruszeń i wiele łez. To album, którego nie da się zapełnić przez jeden dzień. Minie wiele miesięcy, zanim zostaną spisane odpowiedzi na wszystkie pytania, ale jestem pewna, że to będzie dla Ciebie i Twoich dzieci największa pamiątka jaka Ci zostanie po rodzicach lub dziadkach. Na równi ze zdjęciami. Nic nie może się z tym równać. Wspomnienia to piękna sprawa.Wielkimi krokami zbliża się dzień babci i dzień dziadka, porzuć pomysły o kupnie czekoladek, kwiatów czy czegoś równie banalnego. Babcia i dziadek to jedne z najważniejszych osób dla Ciebie i Twojego dziecka. Wielokrotnie służą dobrą radą, pomocą, dbają o Ciebie i Twoje dzieci, rozpieszczają, kochają całym sercem. Kup im taki prezent, który nie tylko sprawi ogromną radość, ale będzie przez długie lata po nich wspaniałą pamiątką, którą potem to Ty możesz przekazać własnym dzieciom. Będą Ci za to wdzięczne! 


Mam nadzieję, że przekonałam Cię do kolekcjonowania wspomnień!

***
Jeśli ten artykuł spodobał Ci się fajnie jeśli polubisz, skomentujesz i/lub udostępnisz.
Jeśli chcesz być ze mną na bieżąco, zajrzyj na mój fanpage i Instagram.
Jesteś aktywnym rodzicem, który lubi podróżować z całą rodziną zamiast siedzieć przed TV? Dołącz do grupy na Facebooku.
Masz jakieś pomysły, chcesz po prostu pogadać? Pisz śmiało @
***

Copyright © Pewnamama , Blogger