Mówiące pióro, interaktywna książka - czytaj, ucz się i baw z Albikiem

Uniwersalna książka zarówno dla przedszkolaków, starszaków, jak i dorosłych. To niezwykłe połączenie encyklopedii wiedzy i świetnej zabawy. Cały sekret tkwi w magii elektronicznego pióra, które prowadzi czytelnika przez każdą stronę w książce. Dzieli się ważnymi informacjami, ciekawostkami oraz zachęca do sprawdzania zdobytej wiedzy w różnych wariantach trudności. Nie ma mowy o nudzie i rozczarowaniu!Zestaw Czytaj z Albikiem


Być może sama książka nie różniłaby się znacznie od innych podobnych tematycznie pozycji, które możesz znaleźć na sklepowej półce. Tutaj znaczną rolę odgrywa elektroniczne mówiące pióro. Cała zabawa polega na tym, by za pomocą tego pióra dotknąć wybranych miejsc na kartach książki. W zależności od tego czy dotkniesz tekstu, ilustracji lub piktogramu usłyszysz konkretne informacje, dźwięki albo melodie. Treść przekazywanych informacji jest dobrana tak, by zrozumiały nawet przedszkolaki. Dodatkową zabawą są quizy i testy o różnych wariantach trudności, dzięki którym dziecko może sprawdzić swoją wiedzę. Książka jest wykonana z twardej i wytrzymałej tektury. Bez problemu zniesie częste spotkanie z przedszkolakiem. Ilustracje są przejrzyste, przyciągają wzrok, widać ogromną dbałość o najmniejsze szczegóły. Pióro natomiast jest bardzo łatwe w obsłudze i działa dzięki wbudowanym akumulatorkom, które możesz ładować, kiedy tylko chcesz (ładowarka w zestawie). Jedno ładowanie to około 6-7 godzin zabawy.


Seria książek 


Jedna książka zawiera blisko 1800 dźwięków. Atlas świata to przede wszystkim nauka i ciekawostki o kontynentach, oceanach, państwach i ich stolicach. Transport to cała masa wiedzy na temat pojazdów i maszyn. Ciekawostki na temat pociągów, samolotów, ruchu drogowym czy zawodu kierowcy niejednokrotnie sprawią, że przedszkolak będzie miał wypieki na twarzy. Zwierzęta na wsi to nic innego jak nauka o mieszkańcach zagrody. Poznasz ich zwyczaje, ulubione pożywienie i zabawne perypetie. Dla najmłodszych świetnie się sprawdzi Mój pierwszy elementarz. Umożliwi dziecku poznanie otaczającego świata, ułatwi również poznanie kolorów, liczb i liter. Ciało człowieka to prawdziwa gratka dla tych, co zadają każdego dnia tysiące pytań i pragną poznać jak działa i z czego zbudowane jest ciało. Ciekawe ilustracje oraz towarzystwo miłego ufoludka Prokusia to zdecydowanie dodatkowe zalety tej książki. A to tylko niektóre z dostępnych książek, jest ich jeszcze więcej. I w każdej dziecko znajdzie interesujące dla siebie tematy. Wszystkie dostępne produkty znajdziesz TUTAJ


Ważne informacje


W skład całego zestawu wchodzi: elektroniczne pióro, kabel usb, ładowarka, książka, 10 sztuk naklejek na odtwarzacz MP3 oraz 10 sztuk naklejek regulacji głośności. Musisz wiedzieć, że pióro jest kompatybilne z każdą książką z serii, jaką będziesz chciała dokupić. Czyli wystarczy kupić jeden pełny zestaw, a potem możesz dokupić jedynie książkę z interesującym dla dziecka tematem. Pióro ma wgrane specjalne oprogramowanie, dzięki któremu za pomocą kodów ukrytych w książce komunikuje się z czytelnikiem. Możesz je, w zależności od potrzeb i rodzaju zakupionej książki, odpowiednio aktualizować. Cały proces aktualizacji i pliki do ściągnięcia są dostępne na stronie producenta.
Dlaczego warto kupić Albika?


Książka w połączeniu z piórem nie tylko poszerza wiedzę, ale także w niebanalny sposób angażuje zmysły wzroku i słuchu oraz wspomaga rozwój koordynacji wzrokowo - ruchowej. Książka nie znudzi się dziecku nawet po kilku dniach przeglądania, nie sposób "przeczytać" ją całą na jeden raz. Ilość informacji, która jest do odkrycia i poznania jest olbrzymia. Za każdym razem, gdy dziecko będzie sięgać po książkę, będzie miało możliwość nauczyć się czegoś nowego. Łatwość obsługi pióra, na pewno zachęci do zabawy dwulatki czy trzylatki, które naukę czytania mają jeszcze przed sobą. To idealny pomysł na prezent, który dziecko może wykorzystać zarówno z rodzicami, jak i indywidualnie. To świetny sposób na uzupełnienie wiedzy przedszkolnej i znalezienie odpowiedzi na wiele pytań, kłębiących się każdego dnia w małej głowie. 


To jedna z "zabawek/książek", w które warto zainwestować nie tylko z powodu świetnej jakości, doskonałych ilustracji czy jakości wykonania. W zależności od tego na jaki tytuł się zdecydujesz, będzie służył nie przez kilka dni czy tygodni. To zakup na długie miesiące, a nawet lata. Jestem o tym przekonana!


***
Jeśli ten artykuł spodobał Ci się fajnie jeśli polubisz, skomentujesz i/lub udostępnisz.
Jeśli chcesz być ze mną na bieżąco, zajrzyj na mój fanpage i Instagram.
Jesteś aktywnym rodzicem, który lubi podróżować z całą rodziną zamiast siedzieć przed TV? Dołącz do grupy na Facebooku.
Masz jakieś pomysły, chcesz po prostu pogadać? Pisz śmiało @
***
Copyright © Pewnamama , Blogger