Zwiedzaj z dzieckiem #2 - Najgroźniejsze zwierzęta świata

Centralna Polska, blisko 90 gatunków dzikich zwierząt z 5 różnych kontynentów. Wszystkie zajmują około 25 hektarów, a mimo wszystko są zaledwie na wyciągnięcie ręki. Odwiedzając to miejsce staniesz oko w oko z najbardziej niebezpiecznymi zwierzętami świata. Usłyszysz ryk, poczujesz jak zadrży ziemia, doświadczysz wielkiego respektu i ulgi, że mimo wszystko nic Ci nie grozi. Zoo Safari Borysew kusi swoją ofertą i zaprasza żądnych wrażeń turystów w każdym wieku.
Czego możesz się spodziewać?


Największą atrakcją ZOO są niewątpliwie Białe Lwy, Białe Tygrysy bengalskie i jedyne w Polsce Bawoły afrykańskie. Oprócz nich zobaczysz między innymi: Pumę, Białe Wilki, Bawoły indyjskie, Tapira, Zebry, Strusie, Kangury, Serwale, Wielbłądy, Krokodyle, Surykatki, Żyrafy. Łącznie jest tu ponad 500 egzotycznych zwierząt. Odwiedzając to miejsce przygotuj się na długi spacer w wyjątkowych okolicznościach. Zdecydowanym wyróżnikiem Zoo Safari pomiędzy innymi podobnymi obiektami jest przede wszystkim to, że większość tych zwierząt garnie się do turystów. Wystarczy postać trochę przy płocie i w większości przypadków zwierzak do Ciebie podejdzie. Jeśli chodzi o zebry, wielbłądy, osły czy alpaki zakończy się to prawdopodobnie próbą pogłaskania lub nakarmienia. Żyrafy bywają niezwykle towarzyskie, zwykle spotkania z nimi są niemal oko w oko. Uważaj na jęzor, choć barwę ma niezwykłą, to chyba mało kto lubi chodzić obśliniony. Niektóre zwierzaki wręcz garną się do pieszczot i to naprawdę widać gołym okiem. Spokojnie, w większości przypadków, możesz również liczyć na bliskie spotkanie z tygrysem i wierz mi, poczujesz wielką ulgę, że choć między wami będzie zaledwie kilkadziesiąt centymetrów, na szczęście oddziela Was gruba szyba. Bez obaw, będziesz bezpieczna. Kolejnym wielkim plusem tego miejsca są pokazowe pory karmień poszczególnych zwierzaków. Cieszą się ogromną popularnością, możesz obserwować prawdziwe zwierzęce zachowania i dowiedzieć się wielu ciekawostek, których nie przeczytasz w książce. Nie wiem komu sprawia to więcej frajdy, dorosłym czym dzieciakom. 


Informacje praktyczne


Zoo mieści się w Borysewie (gmina Poddębice, województwo łódzkie). Na taki wypad spokojnie zarezerwuj sobie ładnych kilka godzin, zwłaszcza jeśli podróżujesz z dzieckiem lub dziećmi. Koszt biletów to mniej więcej 96 złotych (rodzice + dziecko) lub 122 złote (rodzice + dwójka dzieci). Dzieciaki do 3 lat wchodzą za darmo. Dodatkowymi atrakcjami jest mini zoo, przejażdżka na kucyku, figlarnia, przejażdżki Zookolejkami lub rowery wodne. Oczywiście korzystanie z dodatkowych atrakcji wiąże się z dodatkowymi opłatami. Na terenie Zoo możesz również skorzystać z Grill Baru. Znajduję się także parking, za który trzeba zapłacić 10 złotych, bez względu na to ile czasu zamierzasz spędzić w Zoo. Jeśli chcesz to zrobić taniej, możesz śmiało zaparkować kilkaset metrów wcześniej i zapłacić "co łaska" u jednego z właścicieli sporej wielkości zielonego terenu. Ważne! Wycieczka w okolicach Majówki lub Dnia Dziecka może wiązać się z około godzinnym staniem w kolejce. Jedyny plus, że podczas zwiedzania wcale tych tłumów nie widać. Teren jest tak olbrzymi, że nikt się o siebie nie obija, każdy zwiedza własnym tempem i zobaczy wszystkie zwierzaki bez żadnego problemu. Świetnym pomysłem jest także to, że co kawałek są ławki, czasem jakieś stoły albo kawałek zieleni. Możesz śmiało dać odpocząć nogom i napełnić brzuch. Jeśli wybierasz się z małym dzieckiem możesz również skorzystać ze specjalnego domku dla Matki i dziecka, w którym znajdziesz przewijak, fotele ze stolikiem i fotel bujany, co jest sporym plusem.
Więcej informacji o Zoo, znajdziesz TUTAJ


Czy warto?


Widać, że właściciel Zoo bardzo dba o stały rozwój obiektu. Zwierzaki mają bardzo duże wybiegi, nie żyją w ścisku. Oczywiście, że najlepszym dla nich miejscem byłoby naturalne środowisko, jednak to wspaniale widzieć, że komuś naprawdę leży na sercu ich dobro. Widać sporą różnicę w zachowaniu zwierząt w innych podobnych miejscach, jakie zwiedziłam do tej pory. Ludzie mają naturalną potrzebę przebywania wśród zwierząt, chcą je poznawać i w Borysewie jest to możliwe. Sądząc po tym, że przychodzą tu nie tylko rodziny z dziećmi, grupy przedszkolne, szkoły, domy dziecka, hospicja, ośrodki wychowawcze i inni, to miejsce spełnia oczekiwania i marzenia ludzi w każdym wieku. Ja odwiedzam to miejsce co roku z moją rodziną, za każdym razem wychodzimy z wypiekami na twarzy od towarzyszących nam emocji i wrażeń. W tym roku było dokładnie tak samo, za rok również nie może nas zabraknąć!
Fajnie, że jesteś ze mną. Rozgość się, czuj się jak u siebie i bądź na bieżąco:

- jeśli uważasz, że treść tego lub innego wpisu powinna dotrzeć do innych mam, udostępnij go
- polub mnie na Facebooku TUTAJ
- daj się zainspirować i dostrzegaj ze mną to, co ważne, dobre i piękne, obserwując mój Instagram TUTAJ
- dołącz do moje grupy aktywnych rodziców i miejsc przyjaznych rodzinom z dziećmi TUTAJ


Copyright © Pewnamama , Blogger