Zwiedzaj z dzieckiem #3 - Wyjątkowy Zwierzogród na Mazowszu

Zielona oaza, gospodarstwo rolne, zagrody edukacyjne, prawdziwie wiejskie klimaty. Na każdym kroku możesz dostrzec jak bardzo gospodarze dbają o to, by to miejsce było własnie tak postrzegane. Idealne na wycieczki rodzinne, odwiedziny szkół i przedszkoli, organizowanie imprez okolicznościowych lub eventów tematycznych. Zostaw miejski zgiełk, hałas, kurz i smog daleko w tyle. Poznaj Frajdalandię i całą masę atrakcji jaka na Ciebie czeka.
Czego możesz się spodziewać?


Przede wszystkim nie spodziewaj się tłumów. Nie mam pojęcia czemu to miejsce jeszcze nie jest mocno popularne, ale z całą pewnością nie zawiedziesz się planując tu spędzić trochę czasu. Być może mini park linowy, tyrolka, strefa dmuchanych zjeżdżalni i cała masa zieleni nie przekonuje Cię, żeby od razu wsiadać w samochód i namawiać całą rodzinę na wycieczkę w te strony. Dodam więc, że na wszystkich zwiedzających czekają wesołe alpaki, które tylko czekają aż wejdziesz do ich zagrody, koniecznie z torebeczką ich ulubionych przysmaków. Zapewniam, że nie opuszczą Cię nawet na chwilę. Kozy, owce, barany i króliki też chętnie i z wdzięcznością witają każdego odwiedzającego ich zagrodę. Do Strusi, Koni, Osiołka i Świnki raczej nie dostaniesz pozwolenia na wejście, ale wystarczy, że pojawisz się obok nich, a bardzo chętnie podejdą i się z Tobą przywitają. Dla wszystkich żądnych ciekawych wrażeń czeka jeszcze profesjonalny pokaz sokolniczy. To jest jedyna taka atrakcja na Mazowszu. Profesjonaliści z wieloletnią praktyką zawodową nie tylko przedstawią Ci Orła, Jastrzębie, Sokoły, Sowy i Puchacze. Opowiedzą wiele ciekawostek związanych z tymi ptakami. Pozwolą Ci na aktywne uczestniczenie w pokazie, przeprowadzą kilka eksperymentów, pokażą kilka sztuczek. Zapewniam Cię, że pokaz nie będzie polegał jedynie na patrzeniu z oddali jak latają te ptaki. Będziesz mogła poczuć ich wielkość, siłę i moc. Na koniec każdy, kto chce może zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Opiekunowie zachęcają również do samodzielnego potrzymania jednej z sów, na co większość dzieciaków reaguje ogromnym entuzjazmem. Dla mnie, dorosłej osoby, to było wielkie WOW!Informacje praktyczne


Frajdalandia mieści się w Budach Iłłowskich, 14 km od Sochaczewa, 40 km od Płocka - nie powinnaś mieć najmniejszych problemów z dojazdem po wpisaniu nazwy w nawigację. Przy wejściu znajduje się spory bezpłatny parking. Dzieci do 2 roku życia  mają wstęp darmowy, dorośli płacą 20 złotych od osoby, dzieci 15 zł, rodziny 2+2 płacą 60 złotych. UWAGA klienci indywidualni mają wstęp jedynie w niedzielę! W pozostałe dni obiekt jest nieczynny dla zwiedzających indywidualnych, ponieważ odbywają się tam półkolonie oraz inne zajęcia zorganizowane. Oprócz atrakcji opisanych powyżej na dzieci czekają animatorki, które pomalują buzie, zorganizują miejsce na kreatywne zabawy plastyczne, udostępnią płyny i narzędzia do zrobienia wielkich baniek. Wszystko to jest w cenie biletu. Z dodatkową opłatą musisz się liczyć jeśli Twoje dziecko zapragnie przejażdżki na kucyku (10 złotych) lub gdy zgłodniejesz. Na miejscu możesz liczyć na przekąski z grilla, frytki, placki ziemniaczane, domową zupę. Dostępne również lody i napoje. Ceny są raczej normalne, nie wygórowane. Dla zwiedzających są przygotowane koce, leżaki, ławki. Znajdź miejsce, które najbardziej przypadnie Ci do gustu. W upalne dni wesołe zraszacze kuszą dzieci do zabawy i schłodzenia się. Toalety są dostępne, oczywiście darmowe, jednak jeszcze w remoncie. Mamy maluchów nie muszą się jednak martwić, ponieważ gospodarze zadbali również o to, by było przygotowane odpowiednie miejsce do karmienia (w jednym z namiotów jest przygotowany pokój do zabaw, gdzie czeka wielkie łóżko z przewijakiem). Miejsce jest również dostosowane do ludzi niepełnosprawnych, nie powinni mieć najmniejszych problemów z poruszaniem się. Obecnie trwają również przygotowania do otwarcia zagrody labiryntów, tarzana oraz wiejskiej. Zwłaszcza ta ostatnia ma szansę spotkać się z wielką radością dzieci. Poznanie starodawnych technik robienia masła, spróbowanie swoich sił w wydojeniu kozy, prawdziwe wiejskie obejście i poznanie zabytkowego  sprzętu rolniczego to musi być wielka frajda.


Czy warto?


Po przekroczeniu bramy masz wrażenie, że znajdujesz się w wielkim swojskim ogrodzie. Owocowe krzewy, drzewa, zioła, warzywa. Wysokie drzewa, w których dostrzec możesz różne gatunki ptaków, czasem podobno wiewiórki, odpowiednią porą grzyby. Park linowy przygotowany z największą starannością, wielki namiot pod którym znajdziesz nie tylko miejsca do siedzenia, ale i zabawki dla dzieci. Poza namiotem nie sposób nie dostrzec w kilku miejscach rozstawionych stoliczków, krzeseł i przyborów plastycznych dla najmłodszych. Podczas pokazów sokolniczych widać jak opiekunowie starają się w każdym momencie sprawić byś poczuła się naprawdę zachwycona, byś poznała jak najwięcej ciekawych informacji, byś dostrzegła tą samą fascynację, którą oni czują do tych stworzeń. Niezwykła dbałość o szczegóły daje się zobaczyć na każdym kroku. Z całą pewnością to miejsce nie jest prowadzone z chęci zarobienia wielkich pieniędzy, ale przede wszystkim z myślą o najmłodszych odwiedzających i to jest własnie wspaniałe. Mnie kupili i wrócę tam z pewnością jeszcze nie raz.
Więcej informacji o Frajdalandii przeczytasz TUTAJ.


Fajnie, że jesteś ze mną. Rozgość się, czuj się jak u siebie i bądź na bieżąco:

- jeśli uważasz, że treść tego lub innego wpisu powinna dotrzeć do innych mam, udostępnij go
- polub mnie na Facebooku TUTAJ
- daj się zainspirować i dostrzegaj ze mną to, co ważne, dobre i piękne, obserwując mój Instagram TUTAJ
- dołącz do moje grupy aktywnych rodziców i miejsc przyjaznych rodzinom z dziećmi TUTAJ

Copyright © Pewnamama , Blogger