Zwiedzaj z dzieckiem #4 - Stań się częścią prawdziwej baśni

Park tematyczny zaprojektowany z myślą o najmłodszych odkrywcach. Po przekroczeniu bram stajesz się częścią baśni. Obserwatorem i odkrywcą. Poznajesz niezwykłą historię o wielkiej przyjaźni i wielkim konflikcie dwóch czarodziejów. Nic w tym miejscu nie znajduje się przez przypadek, każdy szczegół jest starannie dopracowany, każdy ma do odegrania swoją rolę. Poznaj fascynującą historię i odkryj mroczne sekrety. Daj się wciągnąć w ekstra przygodę! 
Czego możesz się spodziewać?


Spodziewaj się przede wszystkim wielu fascynujących i niesamowitych istot, wspaniałych widoków i kilku dreszczyków strachu i ekscytacji. Nie bez powodu miejsce nazwano Magicznymi Ogrodami. Podzielone na krainy, a każda z krain kusi wędrowców innymi atrakcjami, i każda jest ściśle związana z całą historią tego miejsca. Wróżki zaproszą na swój niezwykły zamek i pokażą jak czarować kolorami. Wioskę Bulwiaków przemierzysz kolejką. Zobaczysz jak mieszkają, czym się zajmują i dowiesz dlaczego skrywają się przed całym światem. Stamtąd już tylko krok dzieli Cię od Marchewkowego Pola i ich ogromniastych miłośników. Jeśli lubisz ekstremalne tory przeszkód, nie przeocz Drzew. Tam będziesz mogła przejść prawdziwy trening na wysokościach. Udaj się koniecznie do tarasu widokowego,  to co zobaczysz powinno Cię zachwycić. Zatrzymaj się na chwilę przy fontannie i zobacz na własnej skórze jak to jest, gdy za pomocą własnych rąk możesz sterować wodnym żywiołem. Oprócz tych pięknych, kolorowych i bajkowych krain, znajdują się też miejsca, które wywołują gęsią skórkę nie tylko u najmłodszych. W Mroczysku słuchaj uważnie przewodnika i pod żadnym pozorem nie zbaczaj z trasy. Gród Krasnoludów natomiast zaprasza wszystkich śmiałków, którzy nie boją się podjąć wyzwania i chcą przejść przez prawdziwe Krasnoludzkie szkolenie. Huśtawki i karuzele, które do działania potrzebują siły ludzkich mięśni, mosty i przeszkody, które sprawdzają możliwości i umiejętności, a także szansa strzelania z kuszy i prawdziwe pojedynki na miecze. Przygotuj się, że na swojej drodze spotkasz więc Wróżki, Bulwiaki, Krasnoludy, Mordole i Robanki. Taką wizytę zapamiętasz na długi czas!


Informacje praktyczne


Ogrody są położone w Trzciankach pomiędzy Radomiem a Lublinem, nieopodal Kazimierza Dolnego i Janowca. Blisko wejścia znajdują się dwa bezpłatne parkingi. Bilet dla każdego dziecka, którego wzrost nie przekracza 100 cm wynosi 1 złoty. Koszt biletu normalnego to 52 złote, a ulgowego 43 złote. Możliwe jest również zakupienie biletów grupowych, np. 3 osoby zapłacą 126 złotych, a bilet dla 4 osób będzie kosztował 169 złotych (nie ma znaczenia wtedy ilość dzieci i dorosłych w tych biletach). Cena biletu obejmuje korzystanie ze wszystkich możliwych atrakcji znajdujących się na całym terenie. Na ewentualne koszty dodatkowe możesz się przygotować, jeśli będziesz chciała skorzystać z którejś strefy gastronomicznej. Na całym terenie znajdują się cztery takie punkty, plus budki z lodami. Dostępne są również dwa sklepy z pamiątkami, ceny są już od tych naprawdę minimalnych, a wybór jest całkiem spory. Wybierając się na wycieczkę do Magicznych Ogrodów warto sobie zarezerwować cały dzień. Dostępne strefy wodne kuszą zwłaszcza w gorące dni, więc obowiązkowo weź ze sobą strój kąpielowy, ręcznik lub ciuchy na zmianę. Jeśli wybierasz się z maleństwem, nie musisz się obawiać. Szerokie ścieżki umożliwiają swobodne spacerowanie w każdym miejscu. Właściciele zadbali również o komfort rodziców udostępniając miejsca do wygodnego przewijania, a w razie potrzeby restauracje oferują krzesełka do karmienia, udostępniają również podgrzewacze do butelek lub dają możliwość skorzystania z czajnika bądź kuchenki mikrofalowej. Co weekend w Magicznych Ogrodach odbywają się niezwykle widowiskowe imprezy tematyczne, często także pokazy rycerskie. Wszystko przygotowane z największą starannością i dbałością o szczegóły. Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz TUTAJ


Czy warto?


Gdy byłam małą dziewczynką często zamykałam oczy i wyobrażałam sobie bajeczny świat. Pełen kolorów, pełen magii i pełen czarodziejskich stworzeń. Wyobrażałam sobie, że jestem ubrana w tiulową sukienkę za kolana, na głowie mam piękny kwiatowy wianek a wiatr rozwiewa mi długie włosy. W ręku nie było nigdy różdżki, ale długi miecz, by w razie potrzeby bronić się przed wrogami. W wyobrażeniach musiałam czasem przedzierać się przez mroczne zagajniki, skakać po drzewach albo brodzić w rzece. Czasem miały mnie spotykać wspaniałe rzeczy i miałam spotykać na swojej drodze fantastycznych ludzi, a czasem miałam walczyć i radzić sobie wyjątkowo trudnych sytuacjach. Zawsze na koniec miało wygrywać dobro ze złem. To zabawne, że mając 27 lat pierwszy raz spełniłam to marzenie. I od tego czasu spełniam je raz w roku. To zawsze wyjątkowy dzień. Moja, czteroletnia już córka jest tym miejscem oczarowana i wraca z jeszcze większą przyjemnością niż ja. I mam wrażenie, że z każdą wizytą doświadcza więcej, widzi pewne rzeczy inaczej, czuje i słyszy w inny sposób niż poprzednio. To z pewnością nie jest zwykły park, to piękna baśń, która żyje swoim własnym życiem, zachęca do tego by ją poznać, stać się jej częścią i przeżyć niezwykły i wyjątkowy rodzinny czas. Wspomnienia zostaną na długi długi czas!Fajnie, że jesteś ze mną. Rozgość się, czuj się jak u siebie i bądź na bieżąco:

- jeśli uważasz, że treść tego lub innego wpisu powinna dotrzeć do innych mam, udostępnij go
- polub mnie na Facebooku TUTAJ
- daj się zainspirować i dostrzegaj ze mną to, co ważne, dobre i piękne, obserwując mój Instagram TUTAJ


- dołącz do moje grupy aktywnych rodziców i miejsc przyjaznych rodzinom z dziećmi TUTAJ
Copyright © Pewnamama , Blogger