Zwiedzaj z dzieckiem #6 - Tropem bałtowskich dinozaurów

Nie musisz być wielkim fanem prehistorycznych stworzeń, by odwiedzić to miejsce. Wielki park otoczony wzgórzami, sąsiadujący z rzeką, kusi do wypróbowania na własnej skórze każdej z dostępnych atrakcji. Lista jest naprawdę długa, a właściciele dokładają wszelkich starań, by każda wizyta była wyjątkową i niezapomnianą przygodą.
Czego możesz się spodziewać?


Szykuj się na prawdziwy wyścig z czasem, albo jeśli możesz zarezerwuj sobie na zwiedzanie Parku więcej niż jeden dzień. Już od progu, witają Cię rzeczywistej wielkości dinozaury, prawdziwe zachowane ślady niektórych z nich, mała wioska, w której każdy może sprawdzić swoje siły w roli paleontologa, wiele ciekawostek i praktycznych informacji oraz małe quizy i zabawy. Muzeum Jurajskie to prawdziwa przechowalnia skarbów. Nie do wiary, jakie kiedyś żyły stworzenia i całe szczęście, że nie ma ich teraz wśród nas. Prehistoryczne Oceanarium, pokaże Ci podwodne życie miliardy lat temu. Dzięki technice 3D, pozwoli Ci stanąć oko w oko z potworami morskimi, a ich cechy wyglądu, wielkość czy ostre zębiska i wzrok zabójcy, mogą wywołać gęsią skórkę. Absolutnie nie możesz przegapić wycieczki na Zwierzyniec Górny. Wesoły żółty, znany z amerykańskich filmów, autobus zabierze Ciebie i resztę podróżujących na pełną wrażeń wycieczkę. Na obszarze ponad 60 ha zobaczysz między innymi: strusie, wielbłądy, sarny, jelenie, daniele, żubry, najmniejsze owce świata, bydło Zebu, bydło szkockie, kozy, lamy, dziki i wiele innych. Poczujesz się jak na prawdziwym Safari. Po zakończeniu zwiedzania koniecznie zostań na górze, by zobaczyć Polskę w miniaturze. Czy wiesz ile w Polsce mieści się zamków i pałaców? Będziesz w szoku! A staranność i wykonanie z dbałością o szczegóły sprawiają, że miejsce zapiera dech w piersiach. Nie szczędź sobie kolejnych wrażeń i z powrotem na dół zjedź wyciągiem. W drodze możesz podziwiać kawałek Zwierzyńca i wspaniałe świętokrzyskie okolice. Na dole czeka na Ciebie jeszcze Zwierzyniec Dolny i cała masa milusińskich do wykarmienia, emocjonujący Rollercoaster, a także Sabatówka - wioska Czarownic, Kraina Koni i oczywiście Park Rozrywki. Skorzystać ze wszystkiego w 100% w jeden dzień to wyczyn!


Informacje praktyczne


Jeśli Twoje dziecko ma skończone 3 lata, możesz śmiało planować tutaj wycieczkę. Ta granica wieku, to raczej ze względu na dostępność wielu atrakcji w Parku Rozrywki właśnie powyżej 3 lat. Im starsze dzieci, tym więcej dostępnych atrakcji. Znajdzie się coś nawet dla dorosłych. W całym Parku dostępnych jest co najmniej 5 punktów gastronomicznych. Z doświadczenia polecam przed przyjazdem zjeść obfite śniadanie i pamiętać o jakiejś drobnej przekąsce. Na obiad możesz wybrać się do restauracji lub skorzystać z szybszych punktów z gotowym jedzeniem. Wszystko zależy od tego ile czasu chcesz stracić na jedzenie. Jeśli wybierasz się z małym dzieckiem, na terenie Parku znajduje się kilka punktów, w których możesz przewinąć lub nakarmić malucha, w spokoju, bez pośpiechu. Wycieczka schoolbusem lub zjazd wyciągiem nie musi Cię ominąć jeśli jesteś mamą maleństwa, ja wzięłam ze sobą chustę, więc cieszyłam się atrakcji, podczas gdy moja córka cały ten czas przespała. Wszystkie drogi są przyjazne dla wózków, w razie potrzeby na terenie Parku znajduje się wielu chętnych pracowników do pomocy. Wybierając się do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego możesz kupić jeden bilet na wszystkie atrakcje lub wybrać ten z kilkoma, które Cię interesują. Koszt biletu kompleksowego jednodniowego dla całej rodziny (2+2) to 289 złotych. Pojedynczy bilet normalny to 89 złotych, ulgowy 79 złotych, a dzieci do lat 4 płacą 19 złotych. Więcej informacji o cenach i pakietach - TUTAJ. Warto często zaglądać na stronę internetową lub regularnie podglądać ich na Facebooku, ponieważ często można złapać bilety w znacznie niższych cenach.
W upały na wszystkich czekają fontanny chłodzące, mini baseny oraz zjeżdżalnie wodne. Przed przyjazdem sprawdź czy na pewno wszystkie atrakcje na których Ci zależy są dostępne, żeby nie było rozczarowania. Jeśli zaplanujesz wycieczkę w weekend, niech nie przerażą Cię tłumy, obiekt jest tak duży, że da się zwiedzać bez przeszkód. Na przyjezdnych czeka duży, bezpłatny parking.


Czy warto?


Wizyta w tym miejscu budzi wiele emocji. Pozwala przeżyć niezwykłą przygodę. To nie tylko poznanie historii, nauka o dinozaurach i dawnych czasach. To również możliwość obcowania i podglądania zwierząt. Przyjrzenie się im z bliska, podpatrzenie ciekawych zjawisk i zachowań. Oprócz tego cenna dawka nauki o naszych polskich bogactwach. To wreszcie cały pakiet wrażeń na karuzelach, rollercoasterze, mini kolejce górskiej i innych wariactwach. To również niezwykłe spotkanie z wiedźmami i czarownicami, które trochę postraszą, trochę poczarują i na pewno, choć odrobinę, przeniosą dzieciaki do magicznego świata. To miejsce prowadzone z wielką pasją, które z roku na rok zaskakuje zmianami i zwiększa swoją ilość atrakcji. Jako jedno z nielicznych podobnych miejsc, czynne również zimą. I nawet wtedy ilość atrakcji jest zaskakująca. Byliśmy tu już kolejny raz i jeszcze nie mamy dość!

Fajnie, że jesteś ze mną. Rozgość się, czuj się jak u siebie i bądź na bieżąco:

- jeśli uważasz, że treść tego lub innego wpisu powinna dotrzeć do innych mam, udostępnij go
- polub mnie na Facebooku TUTAJ
- daj się zainspirować i dostrzegaj ze mną to, co ważne, dobre i piękne, obserwując mój Instagram TUTAJ 
- dołącz do moje grupy aktywnych rodziców i miejsc przyjaznych rodzinom z dziećmi TUTAJ

Copyright © Pewnamama , Blogger