Edgard - Readersy, gry, kryminały, anegdoty, czyli nauka angielskiego dla każdegoDzisiaj mam same smaczki. Jeśli jeszcze nie znasz Wydawnictwa Edgard to koniecznie musisz to nadrobić. Sporo wartościowych książek, ciekawe gry, kieszonkowce, ćwiczenia na każdy poziom, dla każdej grupy wiekowej, w dodatku za niewielkie pieniądze. A co więcej, to nie tylko materiały przeznaczone do wykorzystywania na zajęciach przez nauczycieli, z większością z nich dasz sobie radę również zupełnie samodzielnie. Odrobina wysiłku, regularność, skupienie i zaskoczysz znajomością języka nie tylko siebie, ale wszystkich dookoła!
Od kilku lat jestem związana z Wydawnictwem, na bieżąco śledzę nowości i polecam Ci przede wszystkim:


Readersy dla dzieci

Seria "Czytam po angielsku" to nie tylko krótkie, ciekawe i wciągające małego słuchacza opowiadania. To również różne poziomy zaawansowania, prosty język, przyciągające wzrok ilustracje, ale również nagrania MP3. Dodatkowo na każdej stronie niektóre ze słówek lub zwrotów są umieszczone w polskim tłumaczeniu, co ułatwia nie tylko zapamiętywanie, ale i tłumaczenie tekstu. Każda z książeczek zawiera na końcu słowniczek, zróżnicowane ćwiczenia oraz grę memory do samodzielnego wycięcia.
W tej serii znajdziesz takie tytuły jak:

- The Wild Wood (level1)
- The Lost Backpack (level1)
- The Adventure of Captain Cook (level2)
- The Strange Playground (level2)
- The Wizard of Oz (level2)

Jeśli ciekawią Cię takie pozycje, śledź mój funpage - TUTAJ, będą do wygrania między innymi powyższe książeczki.
Bójka na słówka

To gra, która umożliwia poznanie słówek, na dwóch różnych poziomach zaawansowania. W skład zestawu wchodzi 105 kart, słowniczek obrazkowy oraz zwroty, które mogą się przydać w czasie rozgrywki. Łatwiejsza wersja gry jest oznaczona kolorem purpurowym, trudniejsza to kolor pomarańczowy. W rozgrywkach chodzi głównie o koncentrację i spostrzegawczość. Zadaniem gracza jest znalezienie hasła tworzącego parę (wspólny element na dwóch kartach). Występują trzy konfiguracje: słówko - słówko, słówko - rysunek, rysunek - rysunek). Fajna zabawa dla dzieciaków, które dopiero uczą się czytać, dla początkujących i dla tych, którzy chcą utrwalić swoją wiedzę.
Angielski w anegdotach

Ciekawa propozycja dla zaawansowanych uczniów. Fajna odskocznia od podręcznikowej nauki. Celebrities to 50 krótkich opowieści na faktach, w większości o powszechnie znanych Anglikach i Amerykanach. Tłumaczenie poszczególnych kolokwializmów, kolokacji i struktur gramatyczno - leksykalnych oraz specjalnie przygotowane ćwiczenia, wspomagają aktywną naukę i pomagają utrwalić nowo poznany materiał.


Angielski kryminał 

26 rozdziałów, a każdemu towarzyszą przygotowane różnorodne ćwiczenia leksykalno - gramatyczne (m.in.: słowotwórstwo, łączenie synonimów, łączenie antonimów, uzupełnianie zdań. Na końcu znajduje się klucz odpowiedzi oraz słownik angielsko - polski składający się z ponad 700 słów i wyrażeń. Rozdziały są dosyć krótkie, dzięki czemu uczeń nie zniechęci się i łatwiej będzie zapamiętać poznaną treść. Idealnie sprawdzi się dla osób średnio zaawansowanych.

Kieszonkowace

To całkiem spora już seria gier karcianych, quizów zagadek logicznych itp. przygotowana z myślą o dzieciach od 7 lat. W zależności od poziomu wiedzy sprawdzą się również u nastolatków i dorosłych. Każda talia zawiera 155 kart, przeznaczonych do samodzielnej nauki lub towarzyskich rozgrywek. Świetnie sprawdzają się też w trakcie podróży i na wycieczkach. Małe, poręczne, zmieszczą się wszędzie. Seria liczy znacznie więcej niż 3 gry (my zamierzamy swoją kolekcję powiększyć) i w jej skład wchodzą nie tylko te, przeznaczone do nauki języka angielskiego.Książki, repetytoria, testy, kolokacje

Bardzo dobrze pracuje mi się z tymi materiałami. Repetytorium z ćwiczeniami to cała gramatyka w jednym miejscu.Każdy rozdział składa się z części teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna w bardzo jasny i prosty sposób objaśnia konstrukcje czasu i jego zastosowanie. Część praktyczna to ćwiczenia przygotowane w kilku poziomach trudności. Na końcu książki znajdują się 3 testy podzielone na wszystkie czasy teraźniejsze, drugi test to czasy przeszłe a trzeci to wyrażanie przyszłości. Oprócz tego 3 testy podsumowujące całą zdobytą wiedzę oraz klucz odpowiedzi.
Najważniejsze kolokacje to 30 rozdziałów podzielonych tematycznie, a także ćwiczenia, testy i oczywiście popularne kolokacje. Kolokacje są podzielone na różne tematy. Od tych najprostszych jak wygląd zewnętrzny, ubrania, rodzina, aż po zapraszanie, przepraszanie, wyrażanie opinii i wszelkie tematy związane z życie codziennym. Na końcu książki standardowo testy podsumowujące (10) oraz klucz odpowiedzi.
Testy gramatyczno - leksykalne to zbiór 54 dwustronnych testów, bez żadnej teorii, dla średnio zaawansowanych. W każdym teście znajdują się 3 lub 4 ćwiczenia sprawdzające znajomość słownictwa i gramatyki. Znajdziesz tu krzyżówki, łączenie w pary, przekształcanie zdań, wybór poprawnej odpowiedzi, uzupełnianie tekstu poprawną forma czasownika itp. W tej serii znajdziesz również testy gramatyczno - leksykalne dla początkujących, zaawansowanych lub średnio zaawansowanych i zaawansowanych.
Ostatnia z moich propozycji to Angielski aktywnie, czyli trening na 200 sposobów. To podręcznik dla początkujących. Podzielony na 14 działów związanych z tematyką codzienną, jak: podstawowowe zwroty i wyrażenia, życie codzienne i czas wolny, praca, podróże, kultura i media i inne. Każdy rozdział posiada kilkanaście ćwiczeń i listę najważniejszych słówek. Oprócz tego w książce znajdują się dwa testy kompetencji. Na końcu oprócz klucza odpowiedzi znajduje się również dodatek gramatyczny, z najważniejszymi informacjami. Ten materiał powinien fajnie się sprawdzić dla uczniów od 5/6 klasy podstawówki (w zależności od poziomu) i w górę. Pierwsze z trzech propozycji powyższych książek idealnie sprawdzą się podczas przygotowań do matury i nadrobienia wszelkich zaległości.
Mam nadzieję, że coś z moich propozycji przypadło Ci do gustu?
Udanej nauki!*artykuł sponsorowany*


Copyright © Pewnamama , Blogger