Lottery for words - najlepszy sposób na naukę angielskich słówek! (do pobrania)


Jak się najlepiej i najefektywniej uczyć angielskich słówek? Oczywiście poprzez zabawę. Jedną z nich jest właśnie gra, którą przygotowałam. Sprawdzi się nie tylko u dzieci, które mają już pierwsze lekcje angielskiego dawno za sobą i wymagają jedynie odświeżenia pamięci, ale również u przedszkolaków, które są na etapie nauki liter i pisania pierwszych słów. Aby nauka dla tych najmłodszych była jak najlepsza, w przygotowanym przeze mnie pliku z materiałami do pobrania jest również słownik obrazkowy, aby dzieciaki mogły łatwo poznać nowe słowa.


Do samej gry będzie potrzebna kostka do gry - jakakolwiek i mazaki lub flamastry. Jeśli jednak, jakimś cudem, żadnej kostki nie masz pod ręką zadbałam i o to, w plikach znajdziesz również szablon kostki do wycięcia i sklejenia. Gra jest bardzo prosta. Należy rzucić kostką. Od ilości wyrzuconych oczek zależy jakie słowo trzeba wpisać w przygotowane kratki. Przygotowałam słowa 3-literowe, 4-literowe, 5-literowe oraz 6-literowe. Słownik obrazkowy również tak jest podzielony, by nie zarzucać dziecka początkującego od razu ogromną ilością słówek. To mogłoby nieco zniechęcić i ostudzić zapał.Aby pobrać, jedyne co musisz zrobić to kliknąć TUTAJ.
Najlepszym pomysłem jest wydrukowanie i zalaminowanie materiałów. Jeśli jednak nie masz takiej możliwości, możesz wydrukowane szablony umieścić w plastikowych koszulkach (do dokumentów), to pozwoli na wielokrotne użycie materiałów. Jeśli nie, to możesz używać ołówka i gumki, zawsze to jakieś rozwiązanie :)

Jeśli interesują Cię podobne gry, to zajrzyj i zobacz wiosenno - wielkanocną wersję gry DOBBLE - TU, albo zobacz tekst o nauce alfabetu i kolorów - TUTAJ, a może zaciekawi Cię tekst z pomocami do nauki liczenia w zakresie od 0 do 20? - KLIK. 
Mam nadzieję, że zabawa przypadnie Ci do gustu, a dzieciaki będą zachwycone!Enjoy!

Copyright © Pewnamama , Blogger