Easter Taboo (do pobrania)

Tym razem mam dla Ciebie wielkanocną wersję znanej prawie wszystkim gry TABOO. To ostatnia z gier poruszająca temat Świąt Wielkanocnych w połączeniu z wiosną. Przygotowałam wersję  dla tych bardziej zaawansowanych i tych, którzy chcą po prostu poćwiczyć słownictwo, wymowę i tworzenie prostych zdań. Grę wykorzystuję też w nieco inny niż standardowy sposób. Zamiast wykorzystania tradycyjnych zasad gry Taboo, proszę ucznia (raczej początkującego) by opisał wyróżnione słowo wykorzystując właśnie te hasła, które zapisane są poniżej na karcie. To dobry sposób na pierwsze próby tworzenia opisów, krótkich tekstów, ale i ćwiczenia gramatyki. Możesz więc korzystać na zmianę w zależności od potrzeb.

Aby pobrać, jedyne co musisz zrobić to kliknąć TUTAJ.
Najlepszym pomysłem jest wydrukowanie i zalaminowanie materiałów. Jeśli jednak nie masz takiej możliwości, wystarczy wydrukowane elementy podkleić na grubszym kartonie, papierze itp.


Jeśli interesują Cię podobne gry i pomoce edukacyjne:
- zajrzyj TU, żeby pobrać wiosenno - wielkanocne zagadki
- kliknij TUTAJ, jeśli wolisz wielkanocno - wiosenne DOBBLE
- po memory do nauki alfabetu i kolorów kliknij - TUTAJ,
- a do wpisu z pomocami do nauki liczenia w zakresie od 0 do 20 wejdź TU.Mam nadzieję, że zabawa będzie udana, a dzieciaki będą zachwycone!
Enjoy!
Copyright © Pewnamama , Blogger