Zabawy z klamerkami - liczymy do 20 i poznajemy zwierzęta na farmie (do pobrania)Ostatni wpis z materiałami do nauki liczenia od 0 do 20 cieszył się ogromną popularnością. Dlatego postanowiłam stworzyć coś podobnego, zarówno dla maluchów jak i starszaków.
Oprócz wydrukowanych materiałów potrzebujesz jeszcze klamerkę lub spinacz. Wystarczy jeden, ponieważ każdy kartonik ma tylko jedną prawidłową odpowiedź.
Materiały pozwolą dziecku nie tylko nauczyć się liczenia w zakresie od 0 do 20, dziecko również będzie miało szanse nauczyć się wiejskich zwierząt.W zależności od wieku i umiejętności dziecka polecam dwa sposoby na naukę. Dla tych, którzy już nieco ogarniają liczenie i pisownię wystarczy przygotować kartoniki i poprosić dziecko o zaznaczenie spinaczem właściwej odpowiedzi, jednej z czterech. Przy okazji można przećwiczyć z dzieckiem znajomość zwierząt wiejskich.
Tym młodszym polecam przygotować dwa zestawy, jeden z odpowiedziami do wyboru i drugi z cyframi od 0 do 20. Dziecko kładzie na środek kartonik, ale jeszcze nie wybiera odpowiedzi. Następnie szuka każdej z wymienionych w odpowiedziach liczb i układa pod kartonikiem. Dopiero w tym momencie wybiera właściwą odpowiedź. Dziecko dzięki temu ćwiczy jednocześnie pisownię każdej z liczb i ich wymowę. I oczywiście dodatkowo dziecko może nauczyć się nazw zwierząt.
Warto podzielić naukę na kilka części, zwłaszcza tym młodszym. Nauka wszystkich cyfr i zwierząt na raz może się okazać nieco przytłaczająca.Aby pobrać, jedyne co musisz zrobić to kliknąć TUTAJ.
Najlepszym pomysłem jest wydrukowanie i zalaminowanie materiałów. Jeśli jednak nie masz takiej możliwości, wystarczy wydrukowane elementy podkleić na grubszym papierze, kartonie itp.Jeśli interesują Cię podobne pomoce edukacyjne:
- zajrzyj TU, żeby poznać zabawy z klamerkami - angielski alfabet
- TUTAJ znajdziesz wiosenne TABOO
- wiosenne zagadki do pobrania TU
- krzyżówki dostępne są TUTAJ
- TU do pobrania wiosenne DOBBLE
- TUTAJ czeka memory do nauki alfabetu i kolorów
- a TU inny zestaw do nauki liczenia w zakresienod 0 do 20


Mam nadzieję, że dzieciaki będą zachwycone, a nauka będzie udana!

Enjoy!
Copyright © Pewnamama , Blogger