#zostańwdomu i skontaktuj się z lekarzem rodzinnym, ginekologiem lub farmaceutą
Wizyta u ginekologa dobiega końca, a Ty po raz kolejny powstrzymujesz się od zadania pytań, na które jeszcze przed wyjściem z domu tak bardzo chciałaś poznać odpowiedź. Wyczuwalny guzek w lewej piersi, dziwny przebieg ostatniej miesiączki, może nieprzyjemne swędzenie miejsc intymnych lub zwykła prośba o wykonanie badań profilaktycznych?

Dusisz wszystko w sobie, wmawiasz że tym razem to na pewno nic poważnego, przypadek, w razie czego przy następnej wizycie na pewno zapytasz. A może dochodzisz do okienka w aptece, ale zamiast poprosić farmaceutę o poradę dotyczącą wstydliwego problemu znowu odpuszczasz, w końcu przecież minie, samo się zaczęło, samo przejdzie, lepiej żeby nikt z kolejki nic nie usłyszał, jeszcze sobie coś pomyśli. Który to już raz?Te warianty wcale nie są takie niespotykane. Nie chodzimy regularnie do lekarzy, nie troszczymy się o swoje zdrowie odpowiednio, odrzucamy na bok swoje potrzeby i bagatelizujemy choroby. Nie mamy na to czasu, machamy ręką i zajmujemy się bliskimi, pracą, domem. Ale nie musi tak być!Obecna sytuacja w Polsce uniemożliwia wychodzenie z domu. Wizyty u lekarzy są utrudnione, często odwoływane. I tutaj zachęcam Cię bardzo do przestrzegania zasady #zostańwdomu, ale jednocześnie mam świetną wiadomość. W ramach VI edycji programu "Recepta na Sukces" Gedeon Richter inicjuje kampanię społeczno - edukacyjną #porozmawiajotwarcie. To szansa dla Ciebie. Jeśli męczą Cię jakieś problemy, coś doskwiera, chciałabyś porozmawiać z kimś o sprawach intymnych, dowiedzieć się czegoś od lekarza rodzinnego albo farmaceuty, lepszej okazji nie będzie.

W ramach akcji zorganizowane zostały bezpłatne konsultacje ze specjalistkami: lekarzem rodzinnym, ginekologiem, farmaceutą. Panie chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące zdrowia, problemów tabu, intymności.

Rozmawiać można poprzez Skype, Messenger lub zadawać pytania mailowo. Więcej informacji na facebookowym wydarzeniu TUTAJ.


Najbliższe dyżury na SKYPE i Messenger:

Ginekolog (ginekolog.rns - Skype i Ginekolog Rns - Messenger)
17.04.2020 17.00 - 19.00 (piątek)
kontakt mailowy - ginekolog@receptanasukces.pl

Lekarz rodzinny (lekarzrodzinny.rns - Skype i Lekarzrodzinny Rns - Messenger)
14.04.2020 17.00:19.00 (wtorek)
16.04.2020 19.00:21:00 (czwartek)
kontakt mailowy - lekarzrodzinny@receptanasukces.pl

Farmaceuta (farmaceuta.rns - Skype i Farmaceuta Rns - Messenger)
15.04.2020 19:00 - 21:00 (środa)
kontakt mailowy - farmaceuta@receptanasukces.plCała akcja "Recepta na Sukces" oraz kampania #porozmawiajotwarcie ma na celu pomóc kobietom w rozmawianiu o swoich problemach z lekarzem i farmaceutą.

Główny cel projektu to po pierwsze  uświadomienie kobiet jak ważne są regularne wizyty u lekarzy, dbanie o siebie i otwarta rozmowa. A po drugie, wsparcie studentów medycyny oraz farmacji związane z odpowiednią komunikacją z pacjentką w gabinecie lekarskim i aptece.


Obecne umożliwienie kontaktów z ekspertkami to nie tylko odpowiedź na obecny problem w Polsce (#zostańwdomu) ale również doskonały sposób na zbudowanie zaufania, dobry moment na wyjście ze swojej strefy komfortu, odważenie się zadania intymnych pytań, rozmowa o nurtujących problemach. Wiele kobiet ma z tym całkiem spore problemy, kontakt online zamiast twarzą w twarz może to zdecydowanie ułatwić.


Odważysz się?

*więcej o akcji na stronie Gedeon Richter - TUTAJ.
Copyright © Pewnamama , Blogger