Bajkowa PARA DO PARY - ulubione postacie z bajek! (do pobrania)Dzień Dziecka tuż tuż, a ja nie byłabym sobą gdybym nie przygotowała czegoś dla przedszkolaków! Największą popularnością ostatnio cieszą się Dobble na wszelkie okazje, dlatego tym razem do pobrania czeka iście bajkowa wersja. Znajdziesz tu postacie z tych bardziej popularnych bajek i filmów i tych mniej. Oprócz postaci znajdują się również symbole charakterystyczne dla niektórych bajek (snopek siana, wilk w przebraniu babci) i takie, które mogą być charakterystyczne jednocześnie dla wielu bajek (korona, smok, książę).


W zestawie tradycyjnie znajduje się 55 kart, łącznie użytych postaci i symboli jest ponad 50. Postacie i symbole pochodzą z takich bajek jak: Kopciuszek, Kot w Butach, Pinokio, Królewna Śnieżka, Spiderman, Batman, Calineczka, Merida Waleczna, Złotowłosa i Trzy Misie, Angry Birds, Król Lew, Trzy Świnki, Reksio, Czerwony Kapturek, Bambi, Alladyn, Superman, Krecik, Dumbo, Złota Rybka, Gdzie jest Nemo, Mała Syrenka, Księżniczka i żaba, Wonder Woman, Jak wytresować smoka?, Piotruś Pan, 101 Dalmatyńczyków, Dziadek do Orzechów.Tradycyjna gra w Dobble sprawia dzieciakom wiele frajdy. Wykorzystując tą wersję zachęć dziecko, by samodzielnie odgadło z jakich bajek pochodzą postacie. Ja lubię wykorzystywać również tą wersję do wymyślania opowiadań. Wystarczy wziąć jeden kartonik i spróbować ułożyć opowiadanie lub krótką historię wykorzystując wszystkie elementy, które się na nim znajdują. Mogą powstać całkiem ciekawe rzeczy. Ja oczywiście zachęcam Cię spróbować zrobić to po angielsku, ale po polsku też będzie super!
Aby pobrać, jedyne co musisz zrobić to kliknąć TUTAJ.
Najlepszym pomysłem jest wydrukowanie i zalaminowanie materiałów. Jeśli jednak nie masz takiej możliwości, wystarczy wydrukowane elementy podkleić na grubszym papierze, kartonie, itp. Pamiętaj, żeby przed wydrukowaniem ustawić drukowanie do możliwego zadrukowania obszaru. Dzięki temu grafiki nie będą ucięte.

Jeśli interesują Cię podobne pomoce edukacyjne:
- Dobble przygotowane specjalnie z myślą o mamach KLIK
- genialna i prosta gra, ACTIVITY CUBES, do pobrania TU
- flashcards z 35 różnymi zawodami znajdziesz TUTAJ
TU znajdziesz klamerkowe zabawy i poznasz zwierzęta na farmie i nauczysz się liczyć do 20
- zajrzyj TU, żeby poznać zabawy z klamerkami - angielski alfabet
TUTAJ znajdziesz wiosenne TABOO
- wiosenne zagadki do pobrania TU
- krzyżówki dostępne są TUTAJ
TU do pobrania wiosenne DOBBLE
TUTAJ czeka memory do nauki alfabetu i kolorów
- a TU inny zestaw do nauki liczenia w zakresie od 0 do 20
Mam nadzieję, że dzieciaki będą zachwycone, a nauka i zabawa udane!
Copyright © Pewnamama , Blogger