PARA DO PARY gra na Dzień Mamy (do pobrania)
Wracam ponownie z wersją gry Dobble, tym razem stworzonej z okazji Dnia Mamy. Pomysł podrzuciła mi córka, która koniecznie chciała mieć Dobble związane ze mną. Wszystkie symbole, które zostały użyte w grze to jej pomysł. Swoją drogą polecam takie ćwiczenia z dziećmi, można się dowiedzieć całkiem ciekawych rzeczy o sobie czy to z perspektywy własnego dziecka czy też ucznia.
Mimo, iż gra nieco spersonalizowana pode mnie, to uważam, że większość Kobiet/Mam przynajmniej częściowo znajdzie tu cząstkę siebie i rzeczy, których używa na co dzień. Dlatego puszczam dalej w świat!
Cały zestaw składa się z ponad 50 kart. Na każdej znajduje się 8 różnych symboli. Łącznie jest ich ponad 50. Wszystkie w tematyce kobiecej. Sama gra to nie wszystko. Nie byłabym sobą, gdybym nie przygotowała tych materiałów pod naukę języka angielskiego. Dlatego na końcu znajduje się  słowniczek obrazkowy, a w nim każdy z symboli, który został użyty w grze. To pozwoli na szybszą naukę i lepsze przyswojenie słownictwa. Oczywiście możesz grę wykorzystać również do zwykłej zabawy z dzieckiem, niekoniecznie do samej nauki języka angielskiego. Ale ja zdecydowanie ten sposób polecam :)
Aby pobrać, jedyne co musisz zrobić to kliknąć TUTAJ.
Najlepszym pomysłem jest wydrukowanie i zalaminowanie materiałów. Jeśli jednak nie masz takiej możliwości, wystarczy wydrukowane elementy podkleić na grubszym papierze, kartonie, itp. Pamiętaj, żeby przed wydrukowaniem ustawić drukowanie do możliwego zadrukowania obszaru. Dzięki temu grafiki nie będą ucięte.


Jeśli interesują Cię podobne pomoce edukacyjne:
- genialna i prosta gra, ACTIVITY CUBES, do pobrania TU
- flashcards z 35 różnymi zawodami znajdziesz TUTAJ
TU znajdziesz klamerkowe zabawy i poznasz zwierzęta na farmie i nauczysz się liczyć do 20
- zajrzyj TU, żeby poznać zabawy z klamerkami - angielski alfabet
TUTAJ znajdziesz wiosenne TABOO
- wiosenne zagadki do pobrania TU
- krzyżówki dostępne są TUTAJ
TU do pobrania wiosenne DOBBLE
TUTAJ czeka memory do nauki alfabetu i kolorów
- a TU inny zestaw do nauki liczenia w zakresie od 0 do 20
Mam nadzieję, że dzieciaki będą zachwycone, a nauka i zabawa udane!
Enjoy!
Copyright © Pewnamama , Blogger