Jak pisać po angielsku?W dobie szybkiego rozwoju technologicznego, gdy papier jest oraz częściej zastępowany cyfrowymi nośnikami, zdawać by się mogło, że nauka odpowiedniego pisania nie jest już tak potrzebna. Nic bardziej mylnego. Pisanie wymaga przygotowania, wymaga kreatywności, wymaga przemyślenia. Dzięki regularnym ćwiczeniom pisania, uczeń utrwala gramatykę, słownictwo, powtarza przerobiony materiał, rozwija myślenie w obcym języku i świetnie przygotowuje się do coraz swobodniejszego mówienia bez blokad.Jak pisać po angielsku coraz lepiej?


1. Czytaj. Mogą być książki, gazety, artykuły, krótkie opowiadania, opisy. Wybierz formę i temat, który najbardziej Ci odpowiada i czytaj, ważne by to było w języku angielskim. Jeśli Twój zasób słownictwa jest skromny, wybierz na początek krótsze i prostsze teksty. Staraj się tłumaczyć każde słowo, którego nie rozumiesz. Rób to regularnie. W miarę upływu czasu, wybieraj coraz dłuższe teksty, trudniejsze, pamiętaj też o zmianie poruszanej tematyki.


2. Oglądaj. Filmy, seriale, wiadomości - kwestia gustu. Jeśli jesteś początkująca wybierz coś polskimi z napisami i osłuchuj się. Im częściej to robisz, tym więcej fraz i słów uda Ci się zapamiętać. Taka nauka słówek jest skuteczniejsza od tradycyjnego wkuwania, poza tym zostaje w głowie na dłużej, a Ty zapamiętujesz również kontekst i sytuacje w jakiej zostały użyte.


3. Ściągaj. Nie martw się, nie namawiam do złego. Chodzi o aplikacje na telefon. Jest ogromna ilość darmowych aplikacji na telefon, która dba o Twój skuteczny postęp w nauce języka obcego. Już 15 minut dziennie (codziennie) przynosi całkiem spore efekty. Telefon nosisz przy sobie niemal non stop, nie powinno Ci sprawić trudności znalezienie kwadransa na naukę. Po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła "darmowe aplikacje do nauki języka angielskiego" lub podobnej frazy wyskoczy Ci cała lista. Testuj, sprawdzaj, próbuj. Na pewno znajdziesz coś, co najbardziej przypadnie Ci do gustu.


4. Konwersuj. Znajdź kogoś z kim będziesz mogła pisać w języku angielskim. Jest w Internecie ogromna ilość ofert ludzi, którzy chcieli by się podszkolić w języku polskim i szukają bezinteresownej pomocy. Tak samo jest z angielskim. Sporo osób oferuje chęć pomocy w podszkoleniu znajomości języka. Możesz pisać listy, maile, krótkie wiadomości. Jeśli jesteś nieufna i obawiasz się internetowych znajomości poproś kogoś kogo znasz, choćby swojego szkolnego nauczyciela. Wielu z nich chwali taki rodzaj dodatkowej nauki i jest otwarta na pomoc. Jeśli nie nauczyciel, to szukaj korepetytora prywatnego, na pewno znajdziesz kogoś, kto Ci to ułatwi i w razie problemów wspomoże radą i odpowiednim wytłumaczeniem.


5. Inspiruj się. Szukaj książek, które pomagają szlifować warsztat pisarski. Najlepiej, jeśli dają one szansę nauki tekstów, które rzeczywiście mogą przydać się w codzienności lub szkolnej rzeczywistości. I w tym miejscu polecam Ci konkretną pozycję "Angielski. Pisz obłędnie!", znajdziesz ją TUTAJ. To książka dla tych, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności pisania po angielsku. Nadaje się zarówno dla uczniów szkół podstawowych, maturzystów, jak i seniorów. Początkujący znajdą tu cenne wskazówki, jak ograniczyć liczbę błędów podczas pisania. Ci bardziej zaawansowani mogą skorzystać z rad i wyjaśnień, które pozwolą im na nadrobienie wcześniejszych szkolnych zaległości lub wyeliminować wyuczone błędy. Książka składa się z 11 rozdziałów. Zawiera niezbędne informacje o interpunkcji, uczy pisania listów, wpisów na bloga, rozprawek, artykułów, opowiadań, recenzji, opisów, krótkich form pisemnych i najważniejszych zagadnieniach gramatycznych. Jest przyjemna w odbiorze, przygotowane a ćwiczenia nie są banalne i wciągają. Świetnie przygotowuje do matury podstawowej, rozszerzonej oraz innych egzaminów.
Mam nadzieję, że moje rady Ci się przydadzą. A może podzielisz się swoim sposobem na skuteczną naukę języka angielskiego?


Enjoy!

Copyright © Pewnamama , Blogger