Aktywnie z dzieckiem #9 - przydatne zwroty w języku angielskim podczas podróży (do pobrania)
Chęć zmiany dotychczasowego miejsca, chęć odkrywania, chęć poznania nowych smaków, chęć poznania nowych osób, tradycji, zwyczajów i kultury. Wszystko to, zachęca nas do podróżowania. Pozwala nacieszyć oczy niezwykłymi widokami, spędzić wyjątkowe chwile (ja preferuje te rodzinne) i spróbować całkiem nowych i nieznanych rzeczy. Podróżowanie to coś wspaniałego. A doświadczenia zbierane podczas każdej, najmniejszej wycieczki, podróży czy wędrówki, zostają z Tobą na zawsze i sprawiają, że rośnie apetyt na więcej i więcej.Podróżowanie jeszcze nigdy nie było tak proste, tak tanie (przynajmniej niektóre kierunki) i tak przyjemne. Jeśli planujesz podróże po Polsce przygotuj się na wiele zaskakująco pięknych miejsc. Polska potrafi naprawdę zachwycić. Ale jeśli łakniesz czegoś więcej, świat stoi przed Tobą otworem. Jeśli na Twojej drodze stoi problem w postaci niewystarczającej umiejętności posługiwania się językami obcymi, nie martw się. Nauka, tak jak i podróżowanie, jeszcze nigdy nie była tak przyjemna i łatwa. Wystarczy trochę chęci. Jeśli nie znasz żadnego języka obcego, postaw na angielski. Nie wszędzie się da dogadać w tym języku, ale w typowo turystycznych miejscach nie powinno być najmniejszego problemu. 


Chciałabym Ci nieco ułatwić i przygotowałam listę najważniejszych zwrotów, które pomogą Ci w różnych sytuacjach. Dla ułatwienia podzieliłam je na osobne kategorie, by było Ci łatwiej. W pliku znajdziesz:


1. LOTNISKO

2. STACJA KOLEJOWA

3. KUPOWANIE BILETU

4. PYTANIE O DROGĘ

5. HOTEL

6. ZAKUPY

7. ZWIEDZANIE

8. SYTUACJE AWARYJNE


Cały plik do pobrania TUTAJ.Pamiętaj, że nauka to podstawowych słów i wyrażeń to jedno. Wiele osób uczy się ich na pamięć i zupełnie zapomina, że po zadaniu pytania dostaną jakąś odpowiedź, którą również należy mniej lub bardziej zrozumieć :) Nawet znajomość pojedynczych słówek może okazać się tu na wagę złota. Ratuj się w razie czego translatorem w telefonie, grunt to próbować. Im więcej będziesz używać języka w praktyce, tym szybciej go opanujesz i z biegiem czasu będziesz czuć się pewniej. A potem, włącz komputer i buszuj w poszukiwaniu wymarzonych kierunków.  Na przykład na stronie R.pl znajdziesz wiele propozycji kierunków idealnych do spędzenia wakacji z dziećmi. Inspiruj się. Rób listy albo mapy marzeń i małymi krokami dąż do celu. Nawet jeśli teraz wyjazd z różnych powodów jest niemożliwy, nic straconego, przyjdzie w końcu ten piękny dzień, gdy z wypchaną walizką, dziećmi biegającymi między nogami, nutą przerażenia i ekscytacji, wkroczysz na lotnisko i rozpoczniesz jedną z wielu niezapomnianych podróży. Na co zdecydujesz się najpierw? wycieczka objazdowa, kompletny relaks (ale to chyba bez dzieci...), all inclusive czy jeszcze coś innego?

ENJOY!* Wpis powstał przy współpracy z Biurem Podróży R.pl
Copyright © Pewnamama , Blogger