Zwiedzaj z dzieckiem #10 - Sea Park i największe fokarium w PolsceMiejsce dla tych, którzy chcą poznać tajemnice podwodnego świata, poznać ciekawostki na temat mórz, oceanów oraz historii i kultury polskiego Pomorza. Wisienką na torcie są spotkania z bardzo towarzyskimi fokami bałtyckimi i uchatkami kalifornijskimi. A to nie wszystko, całe morze atrakcji nie pozwoli Ci na nudę nawet przez chwilę.Czego możesz się spodziewać?


Przede wszystkim Twój wzrok przyciągną makiety zwierząt w swoich naturalnych rozmiarach. To robi wielkie wrażenie, nie tylko na najmłodszych. Możliwość oglądania zwierząt wodnych w takiej formie to nie tylko świetna zabawa, ale i doskonała nauka. Park Makiet liczy blisko 20 różnych gatunków zwierząt. Przy każdym widnieje tabliczka z najważniejszymi informacjami. Niewątpliwie kolejną atrakcją na jaką czekają dzieciaki to show z fokami. W ciągu dnia możesz wziąć udział w 3 rodzajach wodnych show. Odbywają się w różnych miejscach o różnych porach dnia. Czeka Cię również spacer szlakiem latarni morskich, możesz sprawdzić swój błędnik wchodząc do wraku do góry nogami. Jeśli dzieciom wciąż będzie mało czekają na nie place zabaw, multimedialne show z Błękitkiem, czyli mówiącym wielorybem w roli głównej, muzeum 5D, park trampolin, mini zoo z ptakami, jakie możesz spotkać nad morzem, oceanarium prehistoryczne w 3D albo muzeum marynistyczne. Mimo, że cały obiekt wcale nie wydaje się duży, czeka Cię całkiem długi spacer i spora dawka morskiej wiedzy.Informacje praktyczne


Sea Park Sarbsk położony jest na terenie gminy Wicko, zaledwie 8 kilometrów od Łeby. Średni czas spędzony w Parku to około 4 godzin. Wszystko zależy od wieku dzieci, najwięcej do zabawy będą miały dzieciaki w przedziale wiekowym 4 -12 lat (aczkolwiek to moja zupełnie subiektywna opinia). Jeśli wizyta nie zajmie Ci więcej niż te 4 godziny polecam zajrzeć jeszcze na wydmy ruchome w Słowińskim Parku Narodowym. To rzut beretem. Na terenie Parku znajdują się dwa punkty gastronomiczne, a toalety są przystosowane na odwiedziny rodzin z maluszkami. Cena za bilet całodniowy wynosi 49 zł (bilet normalny), 39 zł (bilet ulgowy), a dzieciaki do lat 4. wchodzą za 1 zł. Więcej o cenach, ofercie i atrakcjach możesz przeczytać TUTAJ. Przed wejściem jest bezpłatny parking na którym możesz zostawić samochód. Nawet w przypadku tłumów Park da się zwiedzać komfortowo.


Czy warto?


Warto choćby dla samego dowiedzenia się o zwierzakach morskich. Taka forma nauki dla dzieci i zobaczenie z bliska jak dane zwierzę wygląda jest bardzo cenne i z pewnością zostanie w pamięci na dłużej, niż zwykły obrazek z książki. Poza tym zobaczenie fok na żywo z bliska, poznanie ciekawostek z ich życia, podpatrzenie jakie sztuczki potrafią, jakie dźwięki mogą wydawać, to atrakcja nie tylko dla małych, ale i dla dużych. Reakcje widzów mówiły same za siebie. Spacer wśród makiet latarni morskich to jedyna taka okazja, by zobaczyć je wszystkie na raz w jednym miejscu. W kilku słowach dowiedzieć się o nich wielu ciekawostek i zaplanować, które warto odwiedzić już realnie, na żywo. To był nasz drugi raz w tym miejscu i po raz drugi wyjechaliśmy zadowoleni i naładowani cennymi informacjami. Na pewno jeszcze wrócimy. Zachęcam Cię do zaplanowania podobnej wycieczki, masz czas od kwietnia do października.

Copyright © Pewnamama , Blogger