#korotkiwpodróży 12 - Mandoria, miasto pod dachem

Piękne widoki, alejki, uliczki, okiennice i kwiaty niczym z jakiegoś filmu. Sklepiki, zaułki, co kilka kroków ławeczka. Brzmi jak opis małego uroczego miasteczka i dokładnie tak jest, tylko że nie pod gołym niebem. Mandoria, to XVI-wieczne miasto ukryte pod dachem, które stało się jednocześnie największym w Europie rodzinnym parkiem rozrywki. Brzmi ekstra, prawda?


LOKALIZACJAMandoria mieści się w wielkiej hali nieopodal Łodzi. A dokładnie w Rzgowie. Doskonały, bardzo prosty dojazd. Zadbano również o świetne oznakowanie z trasy, dlatego też nikt nie powinien mieć najmniejszych problemów z dotarciem do celu. Warto dodać, że dla wszystkich, którzy podróżują samochodem czeka ogromny bezpłatny parking. Ci, którzy samochodu nie posiadają, mogą z Łodzi łatwo dotrzeć autobusami. Co najistotniejsze park rozrywki w całości znajduje się pod dachem, więc nie ma znaczenia pora roku czy pogoda, nic nie zepsuje Ci dobrej zabawy.
O MANDORII


Po przekroczeniu bram przeniesiesz się do innej, renesansowej rzeczywistości. Feeria barw, kolorów, mieszkańcy Mandorii przechadzający się w przepięknych i wyjątkowych strojach, dwie fretki Raskal i Lili, z którymi można zbić piąteczkę, muzyka, zapachy i cała masa atrakcji. Gdy znajdziesz się w Mandorii nie będzie miało znaczenia ile masz lat, istotny będzie wzrost, który stanie się przepustką do wielu atrakcji. Możesz się spodziewać, że od nadmiaru dobrej zabawy, wrażeń i ekscytacji zakręci Ci się głowie, ale tylko tak pozytywnie! Jeśli się zmęczysz, koniecznie odpocznij, masz do wyboru ławeczki pomiędzy atrakcjami, albo te nieco na uboczu. Możesz oczywiście zrobić sobie przerwę na obiad albo zwykłą przekąskę, do wyboru jest kilka punktów gastronomicznych. To tętniące życiem portowe miasto pod dachem, które kusi dobrą zabawą i nie zawodzi. 
ATRAKCJE W MANDORII* Merkant. Najdłuższy w Polsce roller-coaster "pod dachem".


* Galeon. Olbrzmi okręt wirujący nad portem.


* Karawana. Największa w Polsce dwupoziomowa karuzela wenecka.


* Latarnia Leonarda. Zachwycająca karuzela typu Magiczne Rowery.


* Barbakan. Ogromna rodzinna zjeżdżalnia z 6-cioma zjeżdżalniami.


* Rybak Bartek. Karuzela z łódkami na wodzie.


* Mroczny Dwór. Jedyny w Polsce roller-coaster jeżdżacy w ciemności. 


* Ratusz. Jeden z największych figlorajów w kraju.


* Bal Butów. Jedyne w Polsce zderzające się auta o wyglądzie butów. 


* Strzelnica. Wyjątkowa strzelnica z historycznymi karabinami.


* Atelier Kazmira. Wielopiętrowy dom do zabawy.


* Beczki. Karuzela w winnicy.


* Skarbiec. Lustrzany labirynt.


* Orkiestra Błaznów. Ruchoma ławka.


*Klejnot. Karuzela łańcuchowa z podwójnymi ławkami.


* Zatoka Piskorza. Zdalnie stresowane łódki.


* Tratwa. Najprawdziwsza tratwa pływająca po wodzie.


* Szalupy. Rowerki wodne wyłącznie dla dzieci.Jedyną przeszkodą skorzystania z niektórych atrakcji może być wzrost. Dziecko przy wzroście 120 cm skorzysta już ze wszystkiego. Dziecko między 100 a 110 cm wzrostu nie będzie mogło skorzystać tylko z jednej atrakcji, a na niektóre będzie wymagany opiekun. Dziecko mniejsze, około 100 cm, nie będzie mogło wejść na 2 lub 3 atrakcje nawet z opiekunem, reszta dozwolona. Maluszki, będą mogły wspólnie z rodzicami skorzystać z około 3/4 atrakcji.

CENNIK/INFORMACJE PRAKTYCZNE


Kupując bilet wszystkie atrakcje są oczywiście w cenie, dodatkowa opłata obowiązuje w sklepikach z pamiątkami, przy grach zręcznościowych oraz w strefie gastronomicznej (na terenie parku znajdują się 3 restauracje, tawerna, kawiarnia oraz lodziarnia. Na stronie można kupować również bilety prezentowe oraz realizować bon turystyczny. Honorowana jest także Karta Dużej Rodziny. Więcej informacji na stronie - KLIK
NASZA OPINIA


Jeśli jesteś dorosły, ale lubisz czasem poczuć się jak małe dziecko. Jeśli lubisz dodać czasem do swojej codzienności trochę magii i przygody. Jeśli twoje dzieci na widok lunaparku robią wielkie oczy z ekscytacji i nie potrafią przejść obojętnie, to zdecydowanie WARTO.  Widać, że właściciele obiektu dołożyli wszelkich starań by wszystko było dopieszczone w najmniejszym szczególe. Wszystko jak nowe, doskonałej jakości, w świetnym stanie. To jedno z takich miejsc, w którym odwiedzający jest zaopiekowany, czuć to staranie, by każdy miał jak najlepszą zabawę i fajne wspomnienia. Pracownicy i opiekunowie atrakcji również pomocni, uśmiechnięci, bardzo otwarci. Toalety dostosowane do najmłodszych, pokoje maluszków, by przewijanie czy karmienie było jak najwygodniejsze. Po całym obiekcie można wszędzie bez przeszkód jeździć wózkiem (inwalidzkim także). I to wszystko się ceni. Bardzo! 
Copyright © Pewnamama , Blogger