#korotkiwpodróży 13 - Julinek Park

Teren dawnej bazy cyrkowej oraz bliskość Kampinoskiego Parku Narodowego to połączenie, które na pewno wyróżnia to niezwykłe miejsce, jakim jest Julinek Park. Ta cyrkowa otoczka to taka wisienka na torcie, która sprawi, że pomiędzy wypoczynkiem a szaleństwami w strefach tematycznych zlokalizowanych na terenie Parku, zdążysz się także niesamowicie ubawić i uśmiać, dzięki niezwykłym show i przedstawieniom.  

LOKALIZACJA


Julinek położony jest w województwie mazowieckim, nieopodal Warszawy, wśród pięknych rozległych terenów Kampinoskiego Parku Narodowego. Pomiędzy Roztoką a Lesznem, 22 km od Żelazowej Woli, 34 km od Sochaczewa i 23 km od Modlina. W pobliżu tras A7 i A2, graniczący z Kampinosem. Większość atrakcji w Parku znajduje się na zewnątrz, z wyjątkiem Dużej Areny, strefy gier zręcznościowych, Klockarni oraz Restauracji. Na terenie Parku znajduje się duży bezpłatny parking.


O JULINKU


Park jest bardzo przemyślanie podzielony na różne sekcje. Co powoduje, że nawet jak jest więcej ludzi, można śmiało wybrać sobie miejsce mniej przepełnione. Jest strefa wesołego miasteczka, strefa mini golfa, dmuchańce, park linowy, park linowy w wersji mini dla najmłodszych, klockarnia, ścianki wspinaczkowe, tor tubingowy, strefy relaksu, 3 miejsca gastronomiczne. A to wszystko w cyrkowym otoczeniu. Na tyle cyrkowym, że Ci którzy uwielbiają takie klimaty, będą całkiem zadowoleni. Co więcej mogą urozmaicić sobie wycieczkę odwiedzając Dużą Arenę i nieźle się ubawić na wybranym przez siebie krótkim przedstawieniu (występy teatralne i cyrkowe odbywają się w weekendy). Ci którzy takich klimatów nie lubią, bez obaw, cyrkowa atmosfera wcale nie kłuje w oczy i nie przeszkadza w zabawie. Wszystko jest zrobione ze smakiem i wyczuciem. Teren parku jest rozległy, zwłaszcza za sprawą towarzystwa Kampinoskiego Parku Narodowego, więc oprócz zabawy możesz się wybrać na spacer, piknik czy przejażdżkę rowerową. Uważne oko wypatrzy także rozmieszczone w różnych miejscach na zewnątrz elementy związane z cyrkiem. Odwiedzając natomiast Małą Arenę, będziesz mógł obejrzeć Wystawę Sztuki Cyrkowej, na którą składa się kilka tysięcy eksponatów, między innymi: stare rekwizyty, stroje, plakaty oraz zdjęcia z dawnych przedstawień. A co ciekawe, Wystawa ta jest największym takim zbiorem w Polsce i jednym z najbardziej liczących się na świecie. To dopiero robi wrażenie!

Jeśli chodzi o same atrakcje, to dziecko, które ukończyło 8. rok życia będzie mogło korzystać ze wszystkiego samodzielnie. Dziecko 3/4 letnie skorzysta z większości atrakcji (najłatwiejsze trasy w parku linowym są dostępne dla dzieci, które ukończyły 4. rok życia). Dzieci poniżej 3. roku życia nie będą miały zbyt wiele możliwości wyboru, ale uwzględnione jest to również w cenniku.

Warto też wspomnieć, że Julinek był dawniej miejscem odpoczynku oraz treningów ekip cyrkowych oraz ich zwierząt z całego świata. Do dziś działa tutaj Państwowa Szkoła Sztuki Cyrkowej. 
CENNIK/INFORMACJE PRAKTYCZNE


Kupując bilet wszystkie atrakcje są w cenie, z wyjątkiem strefy automatów, ale znajduje się ona wewnątrz budynku Dużej Areny, więc jeśli nie planujesz rozmieniać pieniędzy na worek drobniaków, po prostu omijaj budynek szerokim łukiem :) Oczywiście strefa gastronomiczna również jest dodatkowo płatna, znajdziesz tu lody, meksykańskie smaki, coś dla smakoszy grillowania, włoską pizzę a także belgijskie frytki. 

Możesz się również skusić na wypożyczenie sprzętu rowerowego, dostępne są także foteliki oraz przyczepki dla dzieci, ceny bardzo przystępne.  

Wybierając się tutaj warto przeznaczyć sobie na zabawę/spacery cały dzień i baaardzo wygodne buty. Jeśli nie zdążysz połączyć dobrej zabawy i spacerów w jeden dzień, możesz spokojnie przedłużyć swoją wycieczkę, ponieważ na terenie obiektu znajduję się hotel B&B. Dodatkowo trwają obecnie prace nad otwarciem kolejnej strefy zabaw, tym razem wodnej. Zapowiada się obiecująco. 

Jeśli chodzi o cennik, podstawowe informacje poniżej. Przed przyjazdem tutaj koniecznie zajrzyj na stronę KLIK, być może będziesz wolał/a wybrać bilet specjalny, okresowy lub rodzinny. Warto sprawdzić i porównać sobie ceny. Obowiązują również zniżki na Kartę Dużej Rodziny, Kartę Warszawiaka, Lesznowską Kartę 3+ oraz dla gości B&B. 
NASZA OPINIA

Bez znaczenia czy kręcą Cię cyrkowe sztuczki i przedstawienia czy to zupełnie nie twoja bajka, mimo wszystko warto się tutaj wybrać. Klimat miejsca jest wyjątkowy. Podzielenie parku na strefy i dużo miejsca do wypoczynku sprawia, że pobyt jest naprawdę przyjemny, nawet jeśli Park odwiedza akurat sporo ludzi. Wystawa Sztuki Cyrkowej, o której wspomniałam wyżej to unikalna, jedyna w Polsce taka atrakcja. To poniekąd miejsce narodowego dziedzictwa, które kiedyś było odwiedzane przez ludzi z całego świata, aby nie tylko oglądać treningi i występy polskich artystów, ale po to, by zapraszać ich na areny cyrków znajdujących się na wszystkich kontynentach. To miejsce to kawał pięknej historii, prawdziwa perełka. Nawet jeśli nie lubisz chodzić współcześnie do cyrków, warto zrobić sobie choć jeden raz wycieczkę do Julinka.
Copyright © Pewnamama , Blogger