#korotkiwpodróży 15 - Sady Klemensa, park rozrywki w rytmie "slow"

Co powstanie z połączenia sadów i rodzinnego parku rozrywki? Miejsce, w którym nikt nie narzeka na nudę, a kontakt z naturą towarzyszy wszystkim na każdym kroku. Strefy zabawy i relaksu, w otoczeniu drzew, śpiewu ptaków i z edukacją z każdej strony. Czas tu spędzony będzie nie tylko przyjemny, ale i pożyteczny!LOKALIZACJA


Sady zlokalizowane się w województwie łódzkim, między Łodzią a Warszawą, dokładnie w Podskarbicach Szlacheckich. Obojętnie czy wybierasz się z Łodzi czy z Warszawy będziesz mieć do pokonania około godzinną drogę. Już jadąc tutaj wprowadzisz się w wiejski nastrój, wyciszysz się. Będziesz jechać bocznymi, pełnymi uroku drogami. Zobaczysz mnóstwo pól owocowych, pól uprawnych czy łąk. Jesli będziesz mieć szczęście nacieszysz oczy polem pełnym słoneczników tuż przed samym wjazdem do Sadów Klemensa. Sielski klimat otoczy Cię z każdej strony. 
O SADACH KLEMENSA


Sady Klemensa podzielone zostały na różne strefy. Już po przekroczeniu wejścia rzuca się w oczy sporo zieleni i drzew. Rozmieszczenie atrakcji jest genialnie przemyślane, dzięki czemu dzieci nie szaleją juz od pragu chcąc być w każdym miejscu jednocześnie. Dopiero w trakcie spaceru odkrywają kolejne atrakcje i na każdej zatrzymują się tak długo jak chcą. A jeśli o atrakcjach mowa, czeka tu na Was strefa dmuchańców, pociąg, brzozowy labirynt, strefa trampolin, samochodziki, zjeżdżalnia grawitacyjna, strachowisko, leśny tor przeszkód, gra terenowa "turlaj owoca", wodna kraina czy olbrzymia piaskownica. Od niedawna także park linowy. 
Ale to jeszcze nie wszystko, Sady to bliskość natury, a więc czeka tu na Ciebie strefa hmaków wśród brzozowego lasku, czeka na Ciebie tężnia solankowo - jodowa, nie bój się również próbować świeżych owoców prosto z drzew czy krzewów. Uważni spacerowicze wypatrzą tablice edukacyjne, a na nich wizerunki zwierząt, które można tu spotkać lub te, które żyją nieopodal. Warto przystanąć na chwilę i przeczytać kilka ciekawych informacji na ich temat. Sady są połozone na obszarze rolniczym, kilkadziesiąt lat temu ten teren także byl sadem. Obecnie zachowało się ich całe mnóstwo dookoła. Nic więc dziwnego, że takie rozległe tereny goszczą wiele różnych gatunków zwierząt.
Długi spacer, świeże powietrze i aktywności sprzyjają apetytom - nie martw się, jest tu gdzie zjeść. Czeka na Ciebie kilka miejsc gastronomicznych. Bistro Antonówka - domowe jedzenie, budka z daniami z grilla oraz pizzeria. Dla łasuchów znajdzie się też coś słodkiego, lody, gofry czy ciacho :) 
I pomyśleć, że to jeszcze nie wszystko! Zaraz po przyjechaniu koniecznie sprawdź rozpiskę atrakcji na dany dzień. Być może czekają na was atrakcje z animatorami albo przedstawienie w Amfiteatrze, a może warsztaty kreatywne, sportowe lub artystyczne? Jednym słowem ciągle się coś dzieje, nie tylko w weekendy - nie przegap! :) 


CENNIK/INFORMACJE PRAKTYCZNE


Bilet upoważnia Cię do korzystania ze wszystkich atrakcji na terenie Sadów, z wyjątkiem Parku Linowego oraz gastronomii. 


Koszt biletu:

Bilet normalny - 39 zł.
Bilet ulogowy - 35 zł.
Dziecko do lat 2 - 1 zł.

Dostępne są również pakiety rodzinne (2+2) lub (2+1).


Z parku linowego można skorzystać za darmo od poniedziałku do piątku, w weekendy w zależności od wybranej trasy to koszt 10 lub 15 zł. 

Z informacji praktycznych: jest możliwość zakupu biletów przez internet, można płacić bonem turystycznym (w punktach gastronomicznych także). Małe dzieci mogą korzystać z większości atrakcji bez problemu, z wyjątkiem gokartów, zjeżdżalni grawitacyjnej czy parku linowego. Ponadto na terenie parku można bez problemu poruszać się wózkiem. 
Korzystając z parku linowego nie zapomnij o odpowiednim obówiu - sandałki lub klapki niestety uniemożliwią zabawę. Warto również wziąć ubranie na zmianę dla dzieci, chyba że będą trzymały się z dala od wody i piasku, ale chyba nie ma sensu zabierać dzieciakom frajdy z zabawy :)NASZA OPINIA


Zabawa przy jednoczesnym poczuciu bycia w rytmie "slow" - my jesteśmy zdecydowanie na TAK! Bliskość natury, spokojna atmosfera, świeże powietrze i ten niepowtarzalny leśny zapach sprawiają, że zabawa może trwać nawet kilka godzin, a ani Ty, ani dzieci nie wyjdziecie stąd z głową przeładowaną bodźcami. Raczej odwrotnie. Ten sielski klimat sprawia, że ty relaksujesz się od pierwszych minut spaceru, a głowa przechodzi całkowity reset. Byliśmy tu już kolejny raz i kolejny raz wyszliśmy zachwyceni. Dzieci, zarówno 3-latka jak i 7-latka, wyszły szczęśliwe i oczywiście z niedosytem, a nam miło się oglądało wiele zmian na plus. Widać, że cały teren jest bardzo zadbany, ktoś bardzo się stara by atrakcje zaskakiwały dzieci a strefa animacji zachwyca kreatywnym podejściem. To oczywiste, że POLECAMY!
  
Copyright © Pewnamama , Blogger